Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan természete...

Miért tartják sokan természetesnek a társadalmi egyenlőtlenséget, miért nem veszik észre azt, hogy ez nem a helyes út és egy neomarxista út lenne a legjárhatóbb?

Figyelt kérdés
Az egyenlőtlenség mindig is keserűséget, frusztrációt, boldogtalanságot hagy maga után és antikrisztusi is. Az a gátlástalan törtetés, hogy nem tanulják meg azt, hogy mi az elég, nem veszik észre, hogy a gazdagodás másik kizsákmányolásával jár és azt, hogy felfogják emészteni a föld összes készletét és már tapasztalható a globális felmelegedés. Én mind a nekonzervatív és a neoliberális útvonalat megvetem. Nem azt mondom, hogy mindenki éljen gazdagon, hanem szerényen visszafogottan, hogy megtudjon rendesen élni és megtanulja azt mi az elég. A kapitalizmusnak az a nagy hazugsága, hogyha minél többet fogyasztasz annál boldogabb leszel, holott csak egy fogyasztói zombi leszel, nem egy boldog ember.
2017. dec. 25. 11:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

És ezt hogy szeretnéd elérni?

Egyébként megjegyzés: ha mindenki közel ugyanannyit fog kapni, összeomlik a társadalom. Minek tanuljon valaki 5 évig orvosnak, 4 évig mérnöknek, 2-3 évig mentősnek, ha közel ugyanannyit kap mint egy sormunkás?

A kommunizmust egyedül az ősközösségekben lehetett megvalósítani, ahol semmi nem volt és mindenki ugyanazt csinálta: vadászott, halasztott vagy gyűjtögetett. Ahol együtt építettek egymásnak, ahol nem volt orvosi ellátás, bonyolult eszközök, stb. Az ókortól kezdve mindig van aki többet tesz másokért, a társadalomért és pont ezért többet is érdemel.

2017. dec. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%

Így van. Minek hajtson valaki, ha egy bizonyos szintnél többet nem érhet el? Minek vállaljon több felelősséget a pilóta, a mérnők, az agysebész ha csak kb. azon a színvonalon élhet mint egy benzinkutas?


És hogyan tartod ezt fent? Elveszed attól, akinek több van? Akkor minek dolgozzon, miért tegyen erőfeszítéseket?

2017. dec. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
42%

A társadalomban kialakult az a nézet hogy úgy rangsorolják egymást az emberek hogy kinek mennyi a jövedelme. Vagy hogy ki mekkora házban lakik, milyen drága autója van. És ez megteremtette azt hogy például XY fizikai dolgozó napi 48 órát gályázik hogy ő is legyen valaki. Miközben valójában pont egy nagy senki lesz ha életét olyan anyagi javak megszerzésével cseszi el amire nem is ő vágyik hanem másoknak történő megfelelésből harácsol. Közben azt is elfelejti mikor van a gyereke születésnapja, netán azt hogy van családja is. Aztán ha netán megéli a nyugdíjas éveket 1-2 évig, akkor vallja be bűneit hogy okosabban kellett volna leélnie ezt a rövid életet és nem pedig versengéssel.


Ismerőseimnek vagy itt a gyakorin is értetlenkedve fel szoktam tenni azt a kérdést hogy miért éri meg jobban a "kivonulni a társadalomból" és nem pedig "bevonulni a társadalomba". Mivel voltam már önellátó a szülői gazdaságban és ma sem vagyok a vadkapitalizmus aktív szenvedő tagja, és sokkal előnyösebbnek tartom mint "bevonulva" a társadalomba. A "bevonulás" szó talán nem véletlenül született, hisz kifejezi azt hogy katonának se jó bevonulni.


Egyik nagy fideszes ismerősöm őszintén bevallotta miért tartja előnyösnek azt ha vannak mélyszegények és hipergazdagok. Mert szerinte a szegénytől könnyebb elvenni. Például könnyű ázsiai bérekért dolgoztatni. Vagyis szerinte könnyebb lopni és mások kárára gazdagodni.

2017. dec. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az a helyes, ha valaki pénzért agysebész, pilóta, tudós hanem a szenvedély miatt, mert szereti csinálni. Az szép és jó, ha a szorgalomért jobban megfizetik az embereket, de miért kell szakadéknyi bérkülönbség egy takarító és egy cégvezető között, ha a takarító nagyon szorgalmas és a cégvezető nem dolgozik annyit? Ez helyes szerintetek? Nem úgy látom, a szakadékokat bekéne temetni. Hány olyan eset van, hogy valaki más kárára gazagodott azok vajon annyira szorgalmasak és tanultak?
2017. dec. 25. 11:53
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

"ha a takarító nagyon szorgalmas és a cégvezető nem dolgozik annyit?"


Mert nem azonos a felelősségük. Ha a cégvezető hibázik, adott esetben emberek százai kerülhetnek az utcára, munkahelyek szűnhetnek meg.


Ha a pilóta, akkor 2 - 300 ember meghalhat, ha az orvos, akkor meghal műtét közben a beteg stb. Ha a mérnök, kisiklik a vonat, leloolvad az atomerőmű, hasonlók.


Ha a takarító hibázik max. szaros marad a WC.


Miért kellene azonos színvonalon élniük?

2017. dec. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
29%

Te miért keresel jobban mint egy kezdő orvos vagy egy egyetemi tanár kamionsofőr Hakapeszi?


Ennyit erről, a fizetés nem a felelősségen múlik nagyon sokszor.


Ja hogy neked az JÁR, mert te egy kamion kormányát tekergeted és pont egy hiányszakma?


A takarítónőnek miért nem? Miért ócskább ha valaki takarít?

2017. dec. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

6.


Nyilván a piac is meghatározza a béreket. De keressen többet az orvos, én elfogadom, pont arról írok.


Egyébként én 25 évesen pont kalandvágyból kezdtem kamionozni, és bár akkor - még nem volt ennyire hiányszakma - is jól fizetett, de akkor, legényemberként másodlagos volt számomra a fizetés.


Pont azért hiányszakma mert megvannak a nehézségei. Azért keresünk jól, mert többet szívunk mint egy takarító. Ha alacsonyabb lenne a bér, a kutya sem csinálná. Bárki jöhet, az én cégemnél is van felvétel.

2017. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Tudod, nem tanul mindenki szabadidejében társadalom és politika tudományt és nekem pl fogalmam sincs, mit jelent számodra a neomarxizmus.


Vannak itt(hon) olyanok, akik életek mentésére szakosodtak és úgy gondolják, hogy mindenkinek egyformán jár az, hogy ne fagyjon meg az utcán. Mások azt mondják, hogy egy újszülött, akit kiraktak az utcára, megérdemli, hogy megfagyjon. Én nem vagyok ilyen, mert szerintem EGYENLŐSÉG elve alapján annak a csecsemőnek is jár az élet. Vannak olyan helyzetek, ahol jár az egyenlőség!


#humanrights


A gazdagodás nem minden alkalommal jár mások kifosztásával. Persze úgy is meg lehet gazdagodni. (ingatlan és albérleti árak, olcsó munkaerő stb). Pont múlt héten ismertem meg egy orvost, aki meggazdagodott azzal, hogy Kenyában nyitott olyan kórházat, ahol önkéntes orvosokat dolgoztat a világ minden tájáról és nagyon sok életet mentett már meg.


A te nézeteid, a te gondolataid, a te következtetéseid ott vannak a kérdésben. A világ ennél érdekesebb.

2017. dec. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 hájaaa ***** válasza:
88%

"A takarítónőnek miért nem? Miért ócskább ha valaki takarít?"

Nem ócskább, ugyanolyan munka, mint bármelyik más.

Ellenben egy mérnök, képzi magát. Rengeteget tanul és költ a saját pénzéből arra, hogy jobb élete legyen. Éveket tölt iskolában hatalmas tudásanyagot felhalmozva, hogy alkosson valamit, h jobbá tegye mások életét(akár). Alkot, a gazdaságot felhúzza.

Egy takarító is fontos, mert valakinek el kell ezt végezni, de bárki megtudja/tudná csinálni azt a munkát, mindenféle előképzettség nélkül. Egy takarítóból találhatsz 100at az utcán menet, a mérnökből jóval kevesebbet. Ha tele lenne az ország mérnökkel, és takarítóból meg sokkal kevesebb lenne, akkor nagy valószínűséggel a takarító keresne többet.

2017. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Azért keresünk jól, mert többet szívunk mint egy takarító. "


nem azért keresel jól. azért keresel jól mert a nyugati napidíjak miatt elnök fizetésed lehet Magyarországon.


Magyarországon ezért elit szakma a kamiomnsofőr, Nyugaton olyan mint egy sima szakmunkás.



Egyébként meg egy culáger egy építkezésen valószínűleg többet szív nálad, mégis bénábban keres. Ahogy valószínűleg az is aki emberi tetemet szed ki roncsokból.

2017. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!