Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan lehet jelentkezni szavazatszámlálónak?

Most olvasom a hírekben, hogy jövőhéttől lehet jelentkezni szavazatszámlálónak az április 8-i választásra a saját lakóhelyemen és aki aznap részt vesz ezen, az akár 35.000 Ft-t is kereshet. Én ha lehet mindenképp jelentkeznék erre a pozícióra és holnaptól utána is járok ennek alaposan, viszont az érdekelne, hogy aki korábban mar csinált ilyet vagy van ezzel kapcsolatban tapasztalata, az segítene nekem pár kérdésben?

1) Hogyan és hol lehet jelentkezni erre a pozícióra? A saját önkormányzatom hivatalában vagy a Nemzeti Választási Bizottságban?

2) Van valamilyen feltétele a jelentkezésnek? Van valamilyen felvételi eljárás, amely során kiválogatják a személyeket?

3) Ha beállók szavazószámlálónak, akkor ettől függetlenül még én is szavazhatok, ugye?

4) Napközben mennyire van az embernek szabadideje? Munkaközben lehet interneten keresztül követni a választások folyamatát?

5) Ugye lehet független polgárként is résztvenni és nem csak pártdelegáltként?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Keress kérdéseket hasonló témákban: választás, szavazatszámláló

01-14 10:49  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1. A városházán vagy polgármesteri hivatalban, de lehet hogy nálatok a jegyzőnél, ennek utána kell járni, minden településen más.

2. Van pár feltétel, bűntetlen előélet, magyar lakcím stb.

3. Igen, te is le tudod adni a szavazatodat.

4. Ott kell lenni, de ha van egy okostelefonod akkor természetesen azon keresztül tudod követni a híreket, hazamenni nem lehet közben.

5. Igen.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 01-14 13:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Elsőéves egyetemista vagyok, remélhetőleg így is bevesznek majd annak ellenére hogy én inkább a falu peremén élek és ingázó vagyok a városban. Holnap reggel akkor felhívom őket és ha kellek nekik akkor a többit leboltoljuk.

# 2/4Időpont 01-14 13:21 Privát üzenet
Le van az már osztva demokratikusan. Tudod, sógor, jóbarát, ismerős stb

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 01-14 13:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És ha sikerül nekem is oda bejutnom, akkor az utána lévő pár hetes képzés időpontjai azok fixek lesznek vagy akkor lesznek amikor én ráérek?

# 4/4Időpont 01-14 14:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy tudok 16 évesen Brit állampolgárságot szerezni? Azt tudom hogy ha nem vagyok 18 akkor a szüleimnek kell meg csinálniuk de hol lehet jelentkezni? Vagy van valami angol ember..
Hol lehet jelentkezni titkos ügynöknek? Mik a jelentkezési feltételek?
Kibővített CSOK-nál ha megvan a két gyerek (egyik 2 másik 5 éves) és a harmadikról még csak ultrahang felvétel van akkor már jár a 10 millió? Lehet jelentkezni érte? Válaszokat köszi.
A Kádár-rendszerben a külföldről hazalátogató (egykori) magyaroknak miért kellett az adott város Rendőrségén jelentkezni? Mi volt ennek az oka?
Ha megépül a fal lehet majd valahol jelentkezni az Őrségbe?
Ha valaki szavazatszámlálónak akar jelentkezni, akkor milyen kritériumoknak kell megfelelnie? Vannak speciális feltételek?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu