Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet jelentkezni...

Hogyan lehet jelentkezni szavazatszámlálónak?

Figyelt kérdés

Most olvasom a hírekben, hogy jövőhéttől lehet jelentkezni szavazatszámlálónak az április 8-i választásra a saját lakóhelyemen és aki aznap részt vesz ezen, az akár 35.000 Ft-t is kereshet. Én ha lehet mindenképp jelentkeznék erre a pozícióra és holnaptól utána is járok ennek alaposan, viszont az érdekelne, hogy aki korábban mar csinált ilyet vagy van ezzel kapcsolatban tapasztalata, az segítene nekem pár kérdésben?


1) Hogyan és hol lehet jelentkezni erre a pozícióra? A saját önkormányzatom hivatalában vagy a Nemzeti Választási Bizottságban?


2) Van valamilyen feltétele a jelentkezésnek? Van valamilyen felvételi eljárás, amely során kiválogatják a személyeket?


3) Ha beállók szavazószámlálónak, akkor ettől függetlenül még én is szavazhatok, ugye?


4) Napközben mennyire van az embernek szabadideje? Munkaközben lehet interneten keresztül követni a választások folyamatát?


5) Ugye lehet független polgárként is résztvenni és nem csak pártdelegáltként?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 14. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

1. A városházán vagy polgármesteri hivatalban, de lehet hogy nálatok a jegyzőnél, ennek utána kell járni, minden településen más.


2. Van pár feltétel, bűntetlen előélet, magyar lakcím stb.


3. Igen, te is le tudod adni a szavazatodat.


4. Ott kell lenni, de ha van egy okostelefonod akkor természetesen azon keresztül tudod követni a híreket, hazamenni nem lehet közben.


5. Igen.

2018. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Elsőéves egyetemista vagyok, remélhetőleg így is bevesznek majd annak ellenére hogy én inkább a falu peremén élek és ingázó vagyok a városban. Holnap reggel akkor felhívom őket és ha kellek nekik akkor a többit leboltoljuk.
2018. jan. 14. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Le van az már osztva demokratikusan. Tudod, sógor, jóbarát, ismerős stb
2018. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha sikerül nekem is oda bejutnom, akkor az utána lévő pár hetes képzés időpontjai azok fixek lesznek vagy akkor lesznek amikor én ráérek?
2018. jan. 14. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerősi alapon megy. Én jelentkeztem 4 éve és megválasztottak. Ez a szavazat számláló bizottsági tagság 4 évre szól.


Most már ők kerestek maguktól, hogy vállalnám-e újra. Elfogadtam a felkérést, így újra mennem kell.


Munka közben nem netezhetsz mivel telefon nem lehet elől. Ha kimesz a teremből akkor lehet. Ez elsősorban amiatt van, hogy a névjegyzék titkos. Nem szabad fényképezni vagy telefonon bárkinek diktálni ki ment el és ki nem szavazni.


Nincs több napos képzés. Április elején lesz egy kb 1 órás előadás plusz egyben eskü tétel is akkor van. Ennyi a képzés. Plusz kapunk egy füzetet amiben minden le van írva. De aki többször csinálta már annak sok újat nem mond. Én azért mindig el szoktam olvasni. Ez lesz nekem az 5. szavazás amin szavazatszámláló bizottsági tag leszek.

2018. márc. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!