Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen a liberális ember?

Milyen a liberális ember?

Figyelt kérdés
Én már tényleg nem tudom. Mindenhol dobálóznak ezzel a neten. Ha én elfogadom a melegeket és úgy gondolom, hogy ugyanazok a jogok járnak nekik, mint a heteróknak, akkor liberális vagyok? vagy ha úgy gondolom, hogy azokat a menekülteket, akik a jobb életkörülmények miatt jönnek Európába be kellene fogadnunk, akkor liberális vagyok? Egyáltalán mire használják ma, 2018-ban ezt a szót? És mi a másik oldal? Mi a jobb és bal oldal? pl. a magyar politikában. Szeretném ezt helyrerakni magamban.

2018. jan. 27. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

"vagy ha úgy gondolom, hogy azokat a menekülteket, akik a jobb életkörülmények miatt jönnek Európába be kellene fogadnunk, akkor liberális vagyok?"


Nem. Akkor elmekárosodott.

2018. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy velem van a baj?
2018. jan. 27. 21:39
 3/19 anonim ***** válasza:
17%
Úgy néz ki valóban van baj veled.
2018. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy csak érett, felnőtt emberek válaszait várom.
2018. jan. 27. 21:42
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Most akkor mi is érdekel, hogy ténylegesen mit is jelent, vagy az emberek mit hisznek ezen szó hallatán?
2018. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

"Az kimaradt, hogy csak érett, felnőtt emberek válaszait várom."


Egyszerűbb lett volna azt írnod, hogy csak a bólogató, mindenféle jött-mentet pártoló válaszokat várod! Sőt, egy kis magyarfikázás plusz pont. :D

2018. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#5: mindkettő
2018. jan. 27. 21:47
 8/19 A kérdező kommentje:
#6: Én nem fogok fikázni senkit. Tisztában vagyok vele, hogy ezen a fórumon főként milyen válaszokra lehet számítani. Azért remélem lesz egy-két hasznos is.
2018. jan. 27. 21:50
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Liberalizmus mint eszme dióhéjban.: Améddig másnak nem árt vele, mindenki csinálhassa azt ami neki jó, és erre legyen lehetősége is.

Ma Magyarországon leginkább szitokszóként használják azokra az emberekrekre akik nem megeögzött konzervatívok.. A melegek elfogadása és az, hogy úgy gondolod egyenlő jokog illetnék őket az a liberalizmushoz tartozik, a menekültek befogadása is, bár ez kicsit neccesebb téma (én például liberálisnak vallom magam de a gazdasági menekültek feltétel nélküli befogadásával nem egészen értek eggyet)

2018. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Inkább leírom, hogy én mit hiszek erről.

Ha megkérdeznék tőlem, hogy liberális vagyok-e, rávágnám hogy nem. Netán akkor illiberális vagyok? Ez sem.

De tapasztalatból mondhatom, hogy az emberek hülyék, többség csupán 2 végletet tud elképzelni és ennyiben ki is merül a gondolkodásuk.

Ez, mint többtucat másik izmus is csupán egy irányzat. Nem ad választ minden kérdésre. Se nem "jó" se nem "rossz", az aktuális helyzettől függ, hogy mennyire illik bele az aktuális világképbe.


De miről is szól leginkább a liberalizmus? Leginkább a szabadságról. Viszont azt már sokan elfelejtik, hogy ez nem feltétlen. Legjobb példa erre a szólásszabadság. Lényegében arról szól, hogy bárki szabadon elmondhatja a véleményét. Igen ám, csakhogy ez addig terjed, míg más ezzel nem szerez sérelmet. Vagyis szó sincs arról, hogy ne lenne következménye a cselekedeteknek.

2018. jan. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!