Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az állatfarm tanulsága?

Mi az állatfarm tanulsága?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrég néztem meg az Állatfarm című filmet.


Szerintetek is jobb sorsa lett volna az állatoknak Hógolyó alatt?


2018. febr. 2. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Rég láttam, így már nem emlékszem, ki az a Hógolyó. Az a mű tanulsága, hogy a kommunizmus nem működik.
2018. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

1.! Mivel egy meggyőződéses kommunista, anarchista, szélsőbalos írója volt az Állafarmnak, és mindezt a 40es évek második felében írta, amikor a Szovjetunió épp hatalma csúcsán volt elég nehéz ezt kiolvasni belőle.

Orwell azért gyűlölte Sztálint és a szovjet vezetést, mert szerinte épp úgy sőt jobban kizsákmányolják a dolgozókat, mint a korábbi uraik és ugyanúgy uralkodnak felettük, igazából erről szól a könyv. Hógolyó karaktere pedig Trockijról lett mintázva, Orwell őt se különösebben szerette.

2018. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

1, A mű tanulsága, hogy a diktatúrák nem működnek. Nem pusztán a kommunista diktatúrát ítélte el Orwell, hanem minden totalitárius diktatúrát.

Amúgy igen, Hógolyóval jobb életük lett volna.

Ja, és a könyvet olvasd el, ne a filmet nézd meg. Sokkal jobb.

2018. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem Hógolyó jobb lett volna, bár látom h ez egy 2 éves kérdés, de én is érdekesnek tartom.
2021. ápr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!