Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehetne a magyar oktatást...

Hogy lehetne a magyar oktatást megmenteni? Miken kéne változtatni, hogy meginduljon egy pozitív változás?

Figyelt kérdés

Mi az amit ti nem szerettek benne?Mi az amit szerettek?

Mindenre várok javaslatokat.

Pl. tanítás kezdete,iskolai szünetek,iskolák felszereltsége,diákok teljes leterhelése fizikailag és lelkileg,oktatás minősége,tankönyvek,idegen nyelvek,iskolai menza kaja,iskolai sporttevékenységek.Mindenre kíváncsi vagyok.

Azok véleményét is várom,akik most járnak valamilyen oktatási intézménybe és azokét is,akik már végeztek vele.


2018. febr. 24. 14:36
 1/9 Adam1c1 válasza:
82%

Általános iskolákban a nulladik órákat meg kéne szüntetni. Délelőtt 8-9 óráig a gyermekek agya szakemberek szerint, nem is fog még igazán. A késő délutáni foglalkoztatást is meg kéne szüntetni. Nem jó az, ha 6-7 tanórájuk van a kisiskolásoknak. nem jó, ha délután négyig bent vannak az iskolában. Elvész a gyerekkoruk, ha késő délután még otthon is a tankönyv felé kell leülniük. nagy rajtuk a nyomás. rengeteg a tananyag. Tankönyveik is iszonyat mennyiségűek. egész kis iskolások is súlyos iskolatáskával járnak be a suliba, ami orvosok szerint nem egészséges. A heti 5 testnevelés óra pedig megoldhatatlan sok iskolában, a sporthelyiségek hiányában. Legalábbis télen, amikor az udvar nem használható ilyen célra.


Egyetemeken pedig kevés a szak tantárgy, ahhoz képest, ami minden más egyébből van. Nincs idő elmélyíteni bennük az anyagot. rengeteg a magolni való lényegtelen információ. Túl vannak ők is terhelve, és legfőképpen haszontalan tantárgyakkal.

2018. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

egy népszerűtlen de sajnos igaz komment következik:


az oktatást azért hozta fel az ellenzék mert az egy tipikus olyan téma ami sosem lesz "megoldva"

1. mindig lehetne jobb

2. mindenkinek saját öteletei + véleménye van hogy mit lehetne javítani rajta


ha lenne az ellenzéknek egy célja amit el akar érni pl: több szakmunkásra van szükség akkor lehetne azon vitatkozni hogy azt hogyan lehet elérni mit kellene átszervezni, de mivel az ellenzéknek hiányzik egy ilyen cél, a tervet el sem lehet kezdeni megírni.


mivel nincs elérendő cél, az ellenzék arra kéri az embereket, hogy az álmaikat mondják el, mindenki a saját véleményét(az összesen 10 millio) és minden frusztrációjukat utána a fideszen töltsék ki, a gonosz kormányon aki a személyes álmaikkal nem foglalkozik.

10 millio ember különböző véleményét lehetetlen megvalósítani.


az oktatás "javítása" csak az emberek szétbomlasztása, az ellenzék újabb kisérlete, hogy a nép megtéveszthetőbb felét radikalizálja és a kormány ellen uszítsa őket.

(remélem feltűnt, hogy teljesen mindegy, hogy a fidesz vagy más párt lenne hatalmon a módszer ugyanaz lenne)


"neked is van valamilyen álmod? írd le a kommentekbe és utána utáld a fideszt amiért nem valósította még meg"

2018. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Adam1c1 válasza:
96%
Alapvető probléma az, (ha már így az előttem szóló belemászott a politikába) , hogy a Fidesz álláspontja az oktatásról mindössze annyi, hogy aki elégedetlenkedik, az nyilvánvalóan nem akar tanulni. Minden úgy jó, ahogy van. Nem kell hozzányúlni. Illetve, hát a testnevelés órákat szaporítani kellett, és a gyerekeket délután négyig odaszögezni az iskolapadba. bár ez utóbbi alól már feloldozták őket. Tehát nem az a baj, hogy mást gondolnak róla a pártok, hanem az, hogy a kormány le sem ül erről velük tárgyalni.
2018. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Adam1c1 válasza:
94%
Nagyon nagy tévedés, hogy nincsenek konkrétumok az ellenzék tarsolyában. nem is kellett értük messzire menni, mivel a diákok saját maguk pontokba szedték, mit szeretnének. Meg is született az okatási minimumról szóló törvénytervezet. Persze nyilvánvalóan ezt az m1 , meg a TV2 nem fogja publikálni. Aki ezekből tájékozódik, annak pont annyi is jön le, amit fentebb a drága ismeretlen felvázolt. A nagy hatalmas semmi.
2018. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Én most vagyok 10-es és van három általános iskolás testvérem. Én a következőkön változtatnék: általános iskolában és gimnáziumban megszüntetném a heti öt tesit, a legtöbb iskolában helyhiány miatt nem lehet rendesen kivitelezni (másodikus hugomnak két lyukasóra után van tesije a 8. órában..), ezen kívül időhúzás, heti 2, 3 bőven elég. Gimnáziumi tanórákból kivenném az éneket, rajzot és drámát ugyan azt tanítják meg mégegyszer amit általánosban. Bevezetném a heti öt angolórát minden iskolába (és változtatnék a nyelvoktatás módszerén, hogy a nyelvat és szómagolás helyett inkább a tényleges komunikáció elsajátítására fektetném a hangsúlyt). A második nyelvnél több lehetőséget kéne adni. Az Ofis tankönyveket cseréljék le, legalábbis a reált mindenképpen hugomék könyvében akkora baromságok vannak, hogy az már nekem fáj. Az iskolák felszereltségén is javítani kéne pl.: kisérleti eszközök, tornatermek felszerelése stb.. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2018. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

2es vagyok


senki sem adott választ arra, hogy milyen célt szolgálnak a változások és hogy miért kell most változtatni


mi az hogy felhoztam a politikát? mi az, hogy nincs köze ennek a politikához, akkor miért ebbe a témakörbe írta a kérdező? a diáktüntetésen miért mennek ki hatalmas európai uniós szászlókkal tüntetni? mi az, hogy ez nem politikai kampány?

2018. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

reggel 9kor kezdődő iskola, de már be lehetne menni 8-ra is - akit bevisznek a szülei munkába menet - és élhető lenne. Felügyelet mellett persze, mert a legtöbb iskolába az egymás verbális és nonverbális bántalmazása elég magas szinten van. A rendszerességet is jó lenne bevezetni, h minden nap ugyan olyan sorrendbe lenne egy adott tárgy.

Matek - Magyar - Angol- Fizika/kémia - Tesi- Töri

Elég zavaró, h amikor diák voltam A-B hét volt és mindig volt valami változás. Nem kell, h mindenből heti 5 óra legyen, de jól beosztva meglehetne oldani.

2018. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért a politika témakörbe tettem,mert gondoltam itt több ember látja majd a kérdést.

Aki azt írta,hogy úgysem lesz változás.

Ilyen hozzáállással biztosan nem lesz.

Ugyanakkor sosincs olyan,hogy valamit lehetetlen elérni.

Kellő kitartás és akaraterővel BÁRMIT el lehet érni.

Nem azt kell nézni,hogy mikor történik valami,hanem hogy miért.Mert most lett elegük abból,hogy h.lyének nézik őket.

Robotoknak akarják őket nevelni.

Akik bármit elhisznek,akik semmit nem kérdőjeleznek meg.

A fiatalok nem hobbiból mennek ki tüntetni,hanem mert bizakodnak,hogy a hangjukat meghallják.

Heti öt teljesen felesleges.

Nem ott kezdődik az egészséges életmódra nevelés,hogy heti 5 sporttal büntetik azt,aki egyébként gyűlöli a sportokat.

Heti 3 bőven elég lenne,vagy kettő.

A mostani tesiórákon mit csinálnak a gyerekek?

Semmi olyasmit,amitől egy kicsit talán edzettebbek lennének.

Kötélmászás,Medicinlabda dobálás az első 30 percben a maradék 15 percben meg kidobós vagy kosár.

Hát ennek tényleg sok értelme van.

Vagy akár össze is lehetne állítani konkrét edzéstervet összeállítani kezdő és haladó szinten és felmérni a gyerekek szintjét,hogy ki mennyire jó.

Mert vannak olyanok,akik sajnos nem bírják a tesit mert nincs semmi sikerélményük.És mindezt miért?Mert egy hülye kötélen nem tudnak felmászni.

Képességeikhez mérten kéne osztályozni.

Ne kelljen szerencsétleneknek reggeltől késő délutánig ott lenniük,mert ezzel elveszik a gyerekkorukat.

Nem az ipari forradalom idejét éljük,ahol már 8 évesen dolgoztak a gyerekek.

Nem hagyják ezeket a szerencsétleneket élni.

Nem tudom minden suliban ez van-e,de az én régi gimimben csak a tanári WC-ben volt kézmosó és kézszárító.

A gyerekek meg nyugodtan fertőzzék egymást.

Még a WC-papírt is kispórolják.

Van,ahol télen konkrétan kabátban kell ülniük a tanteremben.

A szülők fizetik az osztálypénzt meg egyebeket és a gyerekeik meg fáznak az iskolában.

Meg ott a menza.

Igenis MEG KELL REFORMÁLNI.

Nagyon szívesen csinálok egy egész hónapra is akár olyan iskolai menüt,ami egészséges,finom és olcsó.

Heti 5 tesit kell tartani,de azt hogy utána nem biztosítják a megfelelő étkezést,az felháborító.

A korán keléshez.

A nulladik óra teljesen haszontalan.Annyira gusztustalanul korai időpontban ki tud koncentrálni?

A 9 óra lenne a legideálisabb a kezdésre.

Meg ott van a magyar oktatás csodája.A bemagolás.

Bemagolják a totálisan felesleges,az életben soha nem hasznosítható információt,amit hét végén már el is felejtenek,ugyanis az agy ennyi id.ótaságot már képtelen elraktározni.

Nem tanítják meg a gyerekeket gondolkodni.

Miért nem csináltatnak velük projekteket.Ahol lehetne 2 embernek mondjuk közösen dolgozni valamin.

Így megtanulnák mi az a csapatmunka.

És a nyelvoktatás.

Igenis egészen kicsi kortól,óvodás kortól el kéne kezdeni az oktatását.

Nehogy már a szegényebb gyerekek csak a gazdag gyerekek juthassanak angol oktatáshoz.

Anyanyelvi tanárok kellenek.

Amerikaiak.Angolok.

Tanítsák meg őket kommunikálni.

Ne az angol nyelvtant akarják letolni a torkukon egyből.

Tanítsák meg őket beszélni,utána ráér a nyelvtan is.

A szókincs fejlesztése a legfontosabb.

Annyi minden van.

személy szerint például bevezethetnék az unifromist angol mintára.

Mondjuk én lány vagyok,és azért mondom,hogy azok az egyenruhák nagyon helyesek.:D

2018. febr. 24. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan úgy van ahogy a nyolcvanas években, sőt azon túl is volt. Nem a Fidesz műve ez.

Olyan mint például a 0.óra mindig is volt, délután 2-ig voltunk suliba de csak felsőbe akinek a szülei megengedték hogy hazamenjen és vállalja érte a felelősséget otthon. Egyébként 4 óráig. Tesink is heti 4-5 volt. Sőt volt hogy 0.órában egyből kettő és büdösek voltunk mint a dög egész nap. A csajszik gondolom ott is :-D

Angolunk volt délután aki kérte,az Orosz pedig kötelezően. Mind két nyelven beszélek valamit ennek is hála. Az éneket és rajzot óriási hiba lenne kivenni a gimiből hiszen a zenélés és a rajzolás, az alkotás egy öröm és amúgy is nagyon ostoba, mondhatni analfabéta a mai fiatalok zenei, művészeti ismerete. Ezért nincs is olyan zenekar a fiatalok körében mint régen. Bezzeg mi anno zenéltünk is mert imádtuk és legalább a kromatikus skálát és pentatont ismerhettük kiindulási alapnak... és például én vagy bármely haverom csak úgy egy behangolt gitárt fogott a kezébe az össze tudott hozni rajta valamit tanár nélkül is. Így indult a zenekarunk.

Szóval én ott látom az óriási problémát hogy a tantárgyakat nem ráerőszakolni kell a diákokra hanem megszerettetni. Ha lehetséges akkor szakkörök, laborok bevezetésével. Mindent a diákért kellene tenni, nem pedig fordítva.


Egy pedagógus.

2018. ápr. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!