Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért növekednek ennyire az...

Miért növekednek ennyire az albérletárak, ha olyan sokan hagyják el az országot? Az egész kivándorlás kamu?

Figyelt kérdés
Mert ha sokan hagyják el az országot, abból az következne, hogy itt maradnak az üres lakások és túlkínálat alakul ki a lakáspiacon. A lakásáraknak meg le kellene menniük. Ehelyett meg éppen, hogy túlkereslet van. Akkor hogy is van ez? A kivándorlók csökkentőleg hatnak a lakásárakra, az biztos. Ha kevesebben hagynák el az országot, még jobban növekednének a lakásárak.

2018. márc. 5. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Azért, barátom, mert hiába mennek ki sokan, az ország többi részéről a BP-re való költözés kompenzálja ezt, legalábbis BP-en.

Nem mellesleg, ott a CSOK is, ami elég erősen felverte az árakat.

2018. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Molyember ***** válasza:
74%
Az árak ott emelkednek, ahol megfizetik. Megfizetni meg ott szokták, ahol rákényszerülnek az emberek. Lehet találni lakást, albérletet röhejes pénzért is, de akkor a közelben se munka, se iskola. Ha kétségeid támadnak az elvándorlás mértékéről, akkor jussanak eszedbe az ukrán gyári melósok, vagy nézd meg a kórházi várólistákat.
2018. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Sokan pont azért mennek ki, hogy összespóroljanak egy lakásra valót. Vagyis a kinti keresetükből vesznek itthon ingatlant, tehát a nyugati bérek is húzzák felfelé a lakásárakat. Az is tipikus, hogy valakinek itthon már van valami lakása, amit nem ad el és nem is ad ki arra az időre, amíg kint dolgozik. Azaz hiába vándorolt ki az illető, nem jelenik meg a lakása a kínálati oldalon, így nem is okoz árcsökkenést a piacon. Most évek alatt feltorlódott elhalasztott vásárlások is nyomják az árakat, meg a külföldről idemenekített félig-meddig legális pénzek, amiket itteni ingatlannal akarnak tisztára mosni. Ez utóbbiaknak mindegy, hogy 10-20 százalékot esetleg buknak egy piaci visszaesésen, nekik az a lényeg, hogy ne otthoni bankszámlán legyen a pénzük.
2018. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert olyan tömegek nem vándoroltak ki, hogy ezért üresen álló lakásokkal legyen tele a piac.


És nem is a Budapestre áramló tömeg veri fel az árat. Én vidéken élek, városban. Itt is mennek fel folyamatosan az albérlet árak az elmúlt kb. 5 évben.

2018. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Van ismerősöm aki kiadja a lakását, több is. Nagyjából ebből akarnak megélni. Plusz úgy gondolják, hogy ha pl 200-ért adják ki a lakást 110 helyett, akkor a gazdagok fogják kivenni és ők nem lakják le, a csórók meg lelakják. Mert a gazdagok igényesek a csórók meg mind retkesek. Szerintük.

Én jártam olyan ember házában aki milliós nagyságrendet keres havonta: tiszta retek volt a ház, vastagon állt a pormacska a drága padlón, és bizony bele volt száradva a szr a wc kagylóba. Nem akartam hinni a szememnek.

Én egy 50 nm2-esben lakom, de patyolat tiszta minden.

2018. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Nagybátyám a XIII. kerben vett lakást 9 millióért 2012-ben, most 15 milliót ér neki a CSOK miatt.

Kiadni is sokkal többért adja ki, mint régebben.

Szóval erről ennyit.

2018. márc. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2012-ben alapból padlón voltak az ingatlanárak. Akkor volt érdemes venni. Mi 2014-ben kevesebbért adtuk ki a lakást mint 2007-ben.
2018. márc. 5. 10:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű: Vidékről vándorolnak ki többen, Budapestről kevesebben. Ehhez még hozzá jön, hogy vidékről sokan mennek fel Budapestre is. Jellemzően aki kivándorol, az nem saját lakásban vagy albérletben lakott, hanem pl. szülőkkel és a jobb élet reményében hagyja itt az országot.

Plusz ugye a CSOK miatt sokan kivárnak, meg eladják a kéglit, ami az ingatlanárak - és párhuzamosan az albérletárak - emelkedésével jár.

2018. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagymamámnak is két lakása van (az egyikben ő lakik) és a másikat meg NEM adja ki egyáltalán, mert nem akarja.

Az hogy van valahol egy üres lakása valakinek, nem jelenti azt, hogy biztosan kiadja.


Ja a másik: Szomszéd lépcsőházban üres két lakás, mert a tulajok külföldre mentek. Ők is leszarták hogy kiadják az itteni magyarországi lakást. Üresen állnak.

2018. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is csak azért adtam ki a kertes házamat, hogy legyen, aki rendben tartja. Ha lakásom lett volna, nem bajlódok vele.
2018. márc. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!