Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Külföldön (nyugaton) a kerítés...

Külföldön (nyugaton) a kerítés is kolbászból van?

Figyelt kérdés

Nyugat alatt most Nyugat-Európára gondolok.


Annyian mondják, hogy nyugaton minden jobb, nyugat mennyivel fejlettebb...


Van pár kérdésem, provokatív is, de kíváncsi is vagyok. Jelenleg családi okokból kivitelezhetetlen, hogy kimenjek, pedig fél-egy évre szívesen mennék. Mondjuk lehet, hogy tovább is talán, nincsenek olyan erős gyökereim (bizonyos személyes okok miatt).


Jó nyilván nem tételesen gondolom, de kb ezek a témakörök, dolgok érdekelnek:

- Nyugaton tényleg sokkal többet tudnak félretenni az emberek? Például azonos életszínvonal mellett. Teszem azt ugyanannyi moziba menetel, étterem, hobbizás, ruhavásárlás mellett többet lehet félretenni?

- Nyugaton tényleg rövidebb a munkaidő? Már nem egy felszolgálónak, mosogatónak, hanem mérnöknek, szoftverfejlesztőnek, mit tudom én, orvosnak... Tényleg nem jellemző a túlóra?

- Tényleg jobb a közbiztonság? Példának okáért: nyitva felejted a táskád egyik zsebét, és ha nem is pénztárca vagy hatalmas érték, de valami azért kilóg...

- Ha egy nő egyedül kocog, vagy este tíz után egyedül megy haza, tényleg nagyobb biztonságban van? Teszem hozzá, szerintem Budapest legnagyobb részén sincs ezekkel baj.

- Tényleg nyugodtabbak az emberek?

- Tényleg jobban szeretnek sportolni? Szoktak is? Mit? Mert szerintem akinek nincs gond az alakjával és nem a sport a hobbija, nála nincs igazi motiváció. Nekik mégis van?

- A nagyvárosokban tényleg ritkábban robbannak le a tömegközlekedési eszközök, ritkábban fordul elő nem működő klíma, nem működő ajtó? Tegyük hozzá, láttam ilyesmit tőlünk nyugatabbra.



2018. márc. 13. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem olvastad még, hogy a nyugat elveszett?
2018. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dehogy van. Észak Koreában és az Oroszoknál van kolbászból a kerítés, oda özönlik a nép. Vagy mégse?
2018. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fújj undorító! Felénk a kerítés salátából van!

Vagyis dehogy, hát itt nincs is kerítés!

Úúúúrissteeen éhen fogunk halni!

2018. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Amit én láttam Nyugat-Európából, az az, hogy a haverom 1,5 év alatt minimálbéres munkával tudott félretenni 5 millió forintot, úgy, hogy egy 37 nm-es újszerű, belvároshoz közeli de csendes utcában lévő jó kis lakást bérelt. Ez egy osztrák vidéki nagyvárosban volt.


Azért ha belegondolsz, hogy minimálbér, saját albérletben él egyedül, és másfél év alatt 5 millát spórolt. Magyarországon ilyen hol lehetséges?


Szóval ilyen szempontból azt tudom mondani, hogy igen, külföldön, tőlünk nyugatabbra kolbászból van a kerítés.

2018. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyesével:

Ami a pénz félretételt említi: nem könnyű összehasonlítani. Pl az éttermek meg a bulizás nagyon drága, így itt kint jobban meggondolom, mint amíg otthon laktam. Viszont egy könyv/bútor/műszaki cikk/külföldi utazás ugyanannyiba kerül mint otthon, de mivel több pénzből gazdálkodok könnyebben telik ezekre. Ami konkrétan a félrerakást illeti: ha az ember bulizni meg étterembe jár viszonylag kevés marad meg, de télen volt 1-2 hónap amikor nem nagyon mentem sehova és hirtelen rengeteg pénzem maradt meg.

Munkaidő: ugyanúgy 40 órában dolgozok, viszont kevesebb a túlóra. Illetve ha valaki kevesebb órában dolgozna az könnyen talál részmunkaidős állást.

Közbiztonság: környéke válogatja, de pl. autólopásról még csak nem is hallottam kint. Nem ismerem a statisztikákat, de talán valamivel kevesebb a balhé mint otthon.

Hogy nyugodtabbak-e az emberek? Embere válogatja, de a nagy átlag igen, nyugodtabb, közvetlenebb.

Tényleg sokan sportolnak, de nem mindenki.

Lerobbanó eszközök: nyilván a fizika törvényeit itt srm hazutolják meg, vannak lerobbanások, de mivel a járműpark újabb, ezért ritkábban.

2018. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van! Ott a takarító is audival jár!
2018. márc. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!