Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit is jelent pontosan az...

Mit is jelent pontosan az INFLÁCIÓ?

Figyelt kérdés
Annyi féle helyen olvastam már és valahogy nem tudom megérteni, de az is lehet hogy rossz helyen keresgélek. Gazdasági és politikai szempontból is érdekelne. A példa mondatom "...kezdetben inflációs politikat alkalmaztak" Mit is jelent ez?

#Magyarország #politika #gazdaság #Teleki Pál #gazdaság stabilizálása #bethleni konszolidáció
2018. márc. 17. 16:25
 1/5 meszike91 ***** válasza:
60%

Infláció=Pénzromlás. A pénz értékének csökkenése.


A defláció meg pont fordítottja, a pénz értékének növekedése. Ilyen van japánban és ez se túl jó.

2018. márc. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

elértéktelenedés

elinflálódhat egy olimpiai teljesítmény vagy egy reklám nem feltétlen pénzbeni romlás de arraszokták mondnai

2018. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Magyarul a pénzed kevesebbet ér.
2018. márc. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az infláciös politikat meg mindig nen ertem.. De azeret koszonom a valaszokat:)
2018. márc. 17. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Az infláció az árszínvonal tartós emelkedése. Ezt látod úgy, hogy értéktelenedik a pénz.

Költségvetési szempontból egy darabig jól jöhet, mert pl az ÁFA bevételek nőnek, a hiány egy darabig csökkenni tud.

Másként a "szegények adója" néven is ismert, mert hát nyilván durvábban érint egy 6-10%-os áremelkedés egy minimálbérest, mint egy milliós keresetűt.

2018. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!