Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi volt Hitler eredeti terve...

Mi volt Hitler eredeti terve a háborúra?

Figyelt kérdés

Jobban átgondoltam az egészet és szerintem már alapvetően halálra volt ítélve az egész elképzelés.

Úgy tudom, hogy eredetileg azt tervezték, hogy felosztják Lengyelországot a Szovjetunióval és az egészet a franciák és a britek majd ölbe tett kézzel végignézik.

Ez eddig rendben is van, talán még sikerülhetett is volna, de aztán utána? Lengyelország lerohanásával Németország szomszédos lesz nem csak a franciákkal, de a Szovjetunióval is. Akármelyikkel háborúba keveredik, a másik simán hátba támadja, mivel egyiknek sem volt érdeke egy győztes Németország.

Akkor mégis mit gondoltak a németek? Hogy majd lesz valahogy?



2018. márc. 20. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a francia fenyegetés kérdését sikerrel abszolválták...
2018. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Kényszerpályán volt, nem a számítás vezérelte, hanem a kiállás a német népért, a német nép igazságáért. Az jobb lett volna, ha behúzza a farkát, és behív több millió bevándorlót, és elpusztítja saját népét, mint Merkel? Így is majdnem győzött, nagyon erős volt. Franciaországot 1 hónap alatt lerendezte, a SZU-t is majdnem sikerült, de akkor már több frontos volt a háború, talán ezért nem sikerült. Pedig békét akart Angliával, de az ragaszkodott a háborúhoz, és vele együtt ment az USA is.
2018. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2


Már '39-ben majdnem elvesztették a háborút, csak szerencséjük volt, hogy a francia hadsereg nem mozdult, amíg a Wehrmacht 90%-a Lengyelországban harcolt.

Ezt később a német tábornokok maguk is bevallották, hogy amikor megjött a francia és a brit hadüzenet, komolyan azt hitték, hogy végük, mert 110 francia-brit hadosztály állt szemben a Siegfried-vonalat tartó 23 gyengén felszerelt és feltöltött német hadosztály ellen.

Utána szintén szerencséjük volt a francia hadjárat során, hogy mennyire szerencsétlenek voltak az ellenfeleik és hogy közben a Szovjetunió nem támadta őket hátba.

Lényegében egy rakás helyzetben pusztán a szerencséjüknek köszönhették, hogy nem lett katasztrófa a próbálkozásaikból és mindig jól jöttek ki az all in helyzetekből.

Így utólag könnyű okosnak lenni, hogy természetesen ők győztek, mert te már 80 évvel később tudod, hogy ők győztek, de ez ott és akkor, abban a helyzetben, amikor belevágtak a háborúba, még abszolút nem volt tiszta, hogy ennyire könnyű dolguk lesz egy csomó helyzetben.

2018. márc. 20. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Franciáktól nem kellett félniük. Olyan határzárat építettek amin ember fia nem tudott átjutni egyik iranyból sem.

Nem is nagyon készültek a franciák háborúra, bíztak a határzárban, csak ugye a németek körbe mentek és 2 hét alatt elfoglalták őket .

2018. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Az élettér játszotta az egyik legfontosabb szerepet. Nagyobb birodalmat akart magának. A Szovjetunió elegendő teret szolgáltatott volna neki erre. Az meg hogy mit gondolt más kérdés. Eleve nem volt józan. Az hogy felismerte hogy valami olyan stratégiát kell bevetni ami még nem volt az más. Jó stratéga volt. De nem volt 100 as.
2018. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

A nemzetiszocialista Németország rendszere, gazdasági elgondolásai alapjaiban támaszthatott volna konkurenciát a kapitalista rendszernek.


Ezért kellett csírájában elfojtani.

2018. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

A libsik mindig a holokauszttal jönnek, de az igazi ok az amit fentebb írtam.


Utsó voltam, lemaradt.

2018. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A Mein Kampfban le van írva, hogy Dolfi (és a nácik) küldetése a Szovjetunió meghódítása volt. A Nyugat tkp. elfogadta a náci pródzsektet. Vinnyogtak, mint a rossz k., de őszinte pillanataikban, egymás közt a 3. Birodalomért rajongtak.A nácik pedig az utolsó pillanatig remélték, hogy a britek hivatalosan is melléjük állnak.. - A R. Hess röptén fordult meg az egész. Ott b. el.
2018. ápr. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolso


Kis ellentmondast velek felfedezni mondandodban.


Leven h Hess bekeajanlattal fordult az angolokhoz, viszont Churchill totalis haborut hirdetett a nemetek ellen, ami a 3 birodalom totalis bukasaig tartott volna.

2018. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Látom, nem tiszta, hogy mit nem értek.

Az világos, hogy eredetileg Hitler nem akart háborúzni a nyugattal, legalábbis addig nem, amíg le nem gyűri a Szovjetuniót. Aztán a kelet-európai erőforrásokkal kiegészülve a franciák már könnyű piskóták lettek volna, végül Franciaország bukása után a britek is békére kényszerülnek. Gondolom, eredetileg valami ilyesmi lehetett a terv.

Amit nem értek, hogyan képzelte azt, hogy a franciák és a britek majd szépen ülnek a valagukon és türelmesen megvárják, hogy Németország legyőzhetetlenné váljon a szovjet területek birtoklásával?

2018. ápr. 2. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!