Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az esély...

Szerintetek mennyi az esély arra, hogy egy átlag magyar embernek van zsidó felmenője?

Figyelt kérdés
Elvileg nem nagyon volt keveredés a magyarok és a zsidók közt, főleg régebben.
2018. ápr. 20. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi, pár százalék max. Nemigen volt keveredés, a 19. századra alig maradt itt zsidó, onnan jöttek újra Galíciából, még akkor sem volt nagy keveredés, és ez csak kb. 150 év, sokan tudnák, ha lett volna ilyen felmenőjük.
2018. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet pontos esélyeket számolni, nincsenek hozzá megfelelő adatok.


A keveredés meg tényleg inkább csak nagyon régen nem volt, a 20. században már bőven... Akkor már nagyon sok zsidó vallású ember "kikeresztelkedett" - de ez ugye csak a vallást érinti, a származást nem. Ők inkább házasodtak nem zsidókkal.

Plusz szerintem az is azt mutatja, hogy nem volt ritka jelenség a "vegyes házasság", hogy ugye a 2. vh. környékén törvényben tiltották meg zsidók és nem zsidók közötti házasságot, sőt, még a nemi kapcsolatot is.


A mi családunkban csak pár évvel ezelőtt derült ki, hogy volt zsidó származású "ősünk". Soha senki nem beszélt erről régebben - mármint azok az idősebbek, akik valószínűleg tudták. Semmi nyoma nem volt szokásokban, tradíciókban, étkezésben, semmiben. Úgyhogy nagy meglepetés volt... És vagyunk vagy húszan, akiket érint, gyerekek, szülők, nagyszülők.

2018. ápr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ez szomorú, 2-es. Sajnálom.
2018. ápr. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem kell sajnálni, köszi. Nem azt írtam, hogy "szomorú", csak hogy nagy meglepetés volt. Főleg a "szülők" csoportjában (30-asok és 40-esek), de legfőképp a "nagyszülő" kategóriában (~70), ami érthető... :D


Szerintem sokakat érne hasonló meglepetés, ha utánanéznének az őseiknek, legalább a 20. század elejéig. Különösen, ha valamelyik déd- vagy ükszülő nem Magyarországon született. ;)

2018. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor is részvétem. Nagy trauma lehetett megtudni, hosszú gyászmunka kell ehhez, gondolom. Engem azért ez a veszély nem fenyeget.
2018. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem volt trauma, és nem volt mit "feldolgozni".

Furán gondolkodsz.

2018. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elég durva lenne, ha rólam derülne ki ilyen...
2018. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ne legyél tök. Az égvilágon semmit nem számít, kik voltak az őseid. Lehetett köztük sváb, szász, tót, zsidó, ruszin, török, román, indián, bantu néger, teljesen mindegy. Na, jó, az utolsó kettő nem valószínű. :D

De érted a lényeget, remélem.

2018. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem ruszin felmenőm biztosan van az 100%, de lehet zsidó is mivel Grósz Károly aki köztudottan zsidó, anyai nagyapámnak rokona.
2018. ápr. 22. 21:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Grósz nem volt zsidó...
2018. ápr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!