Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elnöki kampány beszédem?

Elnöki kampány beszédem?

Figyelt kérdés
Kaptam egy házifeladatot amiben az én elnöki kampány beszédem kell leirjam de ötletem sincs, hogy hogyan kezdjem vagy mit is irjak a fogalmazásba.Esetleg tudtok segiteni?

2018. máj. 20. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Tisztelettel köszöntöm a Békemenet résztvevőit!
2018. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%

Gondold át mink az elnöke szeretnél lenni!

Milyen célok érdekében akarsz elnök lenni, kiket szeretnél azzal a kampánybeszéddel megszólítani és miket akarsz majd megvalósítani.

Pl. ha az a feladat, hogy te akarj a Libatenyésztők egyesületének elnöke lenni, akkor akiket meg kell győznöd, azok a libatenyésztők. Ők nyilván állattenyésztésből élnek vidéken. Cáljuk, hogy minél jobb állományokat tenyészthessenek ki és minél több libát tudjanak eladni itthon is és klföldön is. Hogy ne csak a libák máját tudják eladni, hanem a tejes libát, a tollát is, tojását is stb. stb.

Akkor te kezdheted a beszédedet megszólítással: Tisztelt libatenyésztő társaim! vagy Kedves barátaim, akik az ország legnagyszerűbb állatainak tenyésztő!

Folytathatod egy kis "udvarlással" pl. Mind tudjuk, hogy országunkban nagyszerű libákat tenyésztünk, a világon ismert a magyar liba minősége stb. stb.

Nagyon fontos számomra, hogy ezen ismertséget nem csak megőrizzem, de tovább erősítsem és olyan helyeken is elterjesszem, ahol máig a magyar liba még nem ismert....

Majd egy kis programbeszéd, mit akarsz, miért jó az amit akarsz és ha sikerül elárni, mi lesz majd az eredménye.

Ki kell domborítani, hogy miért neked kell ezt csinálni pl. Mivel engem a szakma már ismer és tagja vagyok a nemzetközi libatenyésztő társaságnak és az antigravitációs libakísérleteket ellenőrző központnak is, ezért a nevem garancia arra, hogy a társaságunkat is megfelelő figyelem és elismerés övezze vezetésem alatt stb. stb.

A szövegbe elrejthesz valami kis poént pl. találkoztam nemrégen a spanyol libatenyésztők elnökével, az kérdezte tőle.....(nem vagyok poénos, nem tudok kitalálni semmit ezt neked kell).

A végére legyen megint egy pár sor arról, hogy ha téged választanak meg elnöknek, akkor milyen fényes jövő áll majd a társaság előtt. Mindenképpen meg kel köszönni a hallgatóságnak a figyelmet és a támogatást, a bizalmat a jövendő szavazóidnak.


Először készíts vázlatot, ahogy haladsz, eszedbe fog jutni pár újabb gondolat, azt nyilazd be közé vagy biggyeszd oda ahová illik és össze fog jönni az a beszéd.

2018. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!
2018. máj. 20. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!