Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az, hogy az iszlám világ...

Az, hogy az iszlám világ ennyire félelmetes lett a nyugati emberek számára, annak a 2001-es terrortámadások az okai?

Figyelt kérdés

Én emlékszem rá, hogy 2001 előtt semmi túlnyomóan negatív felhangja nem volt az arab kultúrának nálunk. Nem volt szó terrorizmusról, vallási fanatizmusról, elismertük, hogy ők Allahban hisznek és sivatagi városokat építenek mecsetekkel, palotákkal, és bazárokkal, mipedig keresztények vagyunk más kinézetű városokkal, ahol templomok, kastélyok, és piacok vannak.


A Diablo 2 nevű 2001 kiadott számítógépes játékben is Lut Gholein egy teljesen vállalható közel-keleti kultúrájú városnak van ábrázolva, ami afféle kombinációja Isztambulnak, a középkori Iraknak és Marokkónak. Ott a szultán a háremével, ott vannak a sivatagi por által sárgára festett utcák, a kereskedők a bazárban, a helyi értékendet valló férfiak és nők. Ők is emberek, mint mi, csak egy másik kultúra tagjai. Mi nem vagyunk jobbak nálunk, és ők se jobbak mint ők, de mindannyian emberi lények vagyunk.


Ez azonban a 2000-es években felbomlott. A nyugati világ egyre inkább iszlamofób lett, a közel-kelet pedig egyre inkább nyugatellenes. Többé nem egymás mellett megférő kultúráknak, hanem versenytársaknak ítéltük egymást, akik az emberiség örökségéért küzdenek. Mi fog túlélni 2100-ra? Templomok és piacok, vagypedig mecsetek és bazárok? Egy olyan ellentét jelent meg, ami eddig nem is igazán létezett.


Szerintetek mi lesz ennek a dolognak a vége? Idővel békét fog kötni a két kultúra, vagy csak jobban ellenségei lesznek egymásnak?



2018. máj. 22. 23:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
és ők se jobbak mint mi*
2018. máj. 22. 23:10
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Az iszlám világ mindig is egy pöcegödör volt.
2018. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

A 2001-es is, meg az azóta történt támadások is. Meg Európában a kulturális feszültségek a bevándorlókkal. Nem vagyok jós, de ahogy én látom, minden kultúra ami közeli kapcsolatba kerül a nyugatival, az megpróbál olyanná válni idővel. Már most is nagyon sok muszlim inkább így néz ki:

[link]

[link]


Próbálnak asszimilálódni közénk, és elég sikeresen. Szerintem 2100-ra az európai muszlimok szinte teljesen asszimilálódnak. Hogy a Közel-Keleten sikerül ezt a hatalmas szrkupacot valakinek rendberaknia, arra már kevésbé vennék mérget.

2018. máj. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Egy moszlim sosem fog asszimilálódni.
2018. máj. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem, hanem az, hogy testközelből látják, hogyan élnek az arabok és a négerek, mert Nyugat-Európa tele van velük.
2018. máj. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Az lesz a vége, hogy mind a Kereszténység mind az Iszlám kihal, mivel a fiatalokat nem érdekli a vallás.
2018. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
A nyugati emberek számára csak a magyar propaganda szerint félelmetes. Évtizedek óta együtt élnek törökökkel, arabokkal, akik nem terroristák és asszimillálódtak is.
2018. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem az iszlamofóbia – az ennek jegyében elkövetett bűncselekményekre ez nem vonatkozik – természetes reakció arra a felismerésre, hogy a Lut Gholein-ből érkező NPC-k egy része olyan vallásban neveli a gyerekeit, mely vallás intoleranciát hirdet a többivel szemben. Mikor pedig ezek a muszlim utódok felnőve egy keresztény világot találnak maguk körül, egy részükben – a fundamentalista nézeteket vallókban – felmerülhet a gondolata annak, hogy Lut Gholein nem megy NPC-hez, NPC megy Lut Gholein-hez.


Természetesnek tartom az iszlamofóbia jelenségét, de nem helyénvalónak vagy logikusnak. Sokkal racionálisabbnak gondolok egy willkommenfóbiát, és szerintem az utóbbi az, amiben az értelmesebb emberek egy része "szenved", azonban ez összemosásra kerül az iszlamofóbiával.


A jelenség vége szerintem vagy egy Európai Emirátus, vagy egy megerősödött, önvédelemre legitimitást érző Európai Unió lesz.

2018. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%

7


Ja, a liberó nyugaton igen, de pl Amerikában egy arabot úgy átvilágítanak mondjuk egy reptéren, hogy csak na, és teszem hozzá, teljesen jogosan!

2018. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
Ennek oka hogy globális szinten megy az iszlámellenes propaganda. Igazából már a 90 évektől kezdődően, de valóban 2001-től sokkal intenzívebb és ekkortól már katonai támadással párhuzamban megy ma is. Arról van szó hogy a világ vezetői nem akarják az iszlámot, mert olyan értékeket képvisel ami ütközik érdekeikkel. Gondolok olyanokra mint a tradicionális értékrend, hit, erkölcs, család fontossága, társadalmi egyenlőség, tisztességes kereskedelem stb. Amiket itt felsoroltam a Nyugati világban egyre inkább háttérbe szorul.
2018. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!