Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy nevezheti magát liberális...

Hogy nevezheti magát liberálisnak az, aki támogatja a női kvótákat?

Figyelt kérdés
Tudtommal a liberalizmus a szabadságot jelenti, nem pedig a pozitiv diszkriminációba bújtatott diktatúrát
2018. júl. 18. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Én meg úgy tudom, hogy mások liberálisozzák le őket, nem ők nevezik így magukat.
2018. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 én már nem tudom ki mi
2018. júl. 18. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen, hiszen ezzel adott esetben diszkriminálnák a férfiakat.
2018. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Aki támogatja a női kvótákat, sőt bármilyen kvótát, az a valóságot akarja torzítani, kuszálni. Ez a mai liberálisnak nevezettektől egyáltalán nem áll távol, nem értem a Kérdező értetlenkedését.
2018. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


"A liberalizmus, más néven szabadelvűség, a szabadságot jelentő liberty szó után alapvetően a személyes szabadságon és törvény előtti egyenlőségen alapul"


A női kvótát támogató liberálisok úgy gondolják, hogy az egyenlőség kvótázással érhető el.

2018. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy fogalma sincs, mi az a liberalizmus. Ez egyébként a mai "liberálisok" többségére igaz, mert valójában inkább kommunista elveket vallanak, mint liberálisokat.

A női kvóta lényegében ugyanaz, mint a numerus clausus, vagyis az első zsidótörvény.

2018. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem, hogy mi értelme van a kvótának.

Hát bammeg, igy egy alkalmasabb férfit emiatt háttérbe szorítanak.

2018. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem a liberálisok támogatják, hanem a baloldaliak (kultúrbal). A liberalizmus nem támogatja a magánéletbe, a piacba, a vallásba, társadalmi közösségekbe stb. való állami beavatkozást, mivel alapelve a szabadság. A legfontosabb nekik a hatalom beavatkozásától való szabadság joga.

A kvótát főként a baloldali eszméket vallók egy része támogatja, mivel számukra a fő érték az egyenlőség, és úgy gondolják, hogy az állam felelősséggel tartozik eme elv érvényesítésért, és ehhez be kell avatkoznia a társadalom működésébe. A baloldaliak ugyanis nem az államtól való szabadság jogát tartják elsődlegesnek, hanem a valamihez való jogot, melyet az állam érvényesít, például a munkához való jog klasszikusan baloldali fogalom. A liberális szerint a munka nem jog, hanem lehetőség.


Magyarországot a kettőt rendszeresen összemossák, holott nagyon nem ugyanarról van szó. Ez valószínűleg a hajdani MSZP-SZDSZ koalíciónak köszönhető.

2018. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!