Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon ahol minden kondíció...

Vajon ahol minden kondíció megvan a gyermekvállalásra, miért nem vállalnak?

Figyelt kérdés

pl.

[link]

vagy,

[link]


2018. júl. 20. 07:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#16

Nem gondolom. Pontosan ezért írtam le azt amit írtam.

2018. júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

#14

Nálunk másképpen volt, mindketten a párommal már az egyetemen minél korábbi gyerekvállalásról, 4 gyerekről beszéltünk. Aztán teltek az évek, sokáig tanultunk, de amint lehetett próbálkoztunk is, mondván mindenkinek sokáig tart mire sikerül. Szerencsénk volt, nem kellett várni rájuk. Hárman lehettek, kettő magunk helyett, egy meg hogy többen legyünk, a negyedik nálunk is elmaradt - ahogy a legtöbb fiatalnál eggyel kevesebb valósul meg a tervnél. De körben barátainknál rokonainknál sok olyan fiatallal találkoztunk, ahogy írtad, akik nem is értették mire jó egy gyerek, miért kellene nekik az - majd amikor sokára nekik is lett, máris nem kellett magyarázni. Mert ezt érezni lehet, nem elmondani. Nekem és páromnak is volt testvérünk, kisebb unokatestvérek, ez megadta azt a tapasztalatot, hogy tudtuk családot akarunk, viszonylag hamar. Mi sem mulasztottunk szerintem semmit az életünkből, tanultunk, jártuk a világot, buliztunk eleget. Most már el sem tudnám képzelni mihez kezdenénk ha nem lennének a gyerekeink.

De változatlanul tartom azt is, hogy gyerek nélkül is lehet boldog, teljes életet élni - ha muszáj, mert nem mindenkinek adatik meg. De az is más helyzet ha valaki tudja, hogy nem lehetett gyereke, bár mindent megtett az érdekében, mintha később döbben rá, hogy talán lehetett volna gyereke és most már nagyon szeretné is hogy bár lett volna, csak már késő, meg sem próbálta. Ahogyan a környezetemben vannak sokan, akiknek mesterséges megtermékenyítés vagy hosszú orvosi vizsgálatsor, kezelés kellett a terhességhez, gyerekhez. Aki közöttük későn kezdett bele, annak bizony sokkal nehezebben is sikerült és átalában csak 1 gyerek lett belőle.

Ettől függetlenül nem kötelező és van akit én is könyörögve kérnék, hogy ne, ne akarjon gyereket, mert senkinek nem lenne az jó.

2018. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Mert nem mindenkinek kell gyerek. Ezt jó lenne ha a sok ember felfogná.

Szerintem mivel van személyjog , stb. hadd döntse már el mindenki ,hogy akar e gyereket vagy sem.

Meg tudod mit kedves kérdező?

Semmi pénzért nem vállalnék gyereket sem most ,sem a jövőben.

Jah ,és azért van az ,hogy ott ahol balamivel több a pénz , ott kevesebb a gyerek ,mert ott ismerik a fogamzásgátlást.

Bocsánat a lobbanékony megfogalmazásért.

2018. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!