Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan tudnék...

Szerintetek hogyan tudnék kiemelkedni és diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Ismertek vagy hallottatok olyan civilszervezetről, amelyik segítene tanácsadásban, vagy anyagiakkal, rossz tanuló voltam mindég és nem is szeretem tanulni sem, tanárok, szülök, haverok, alig végeztem el a nyolc osztályt, közmunkásként dolgozom, meg az erdőn.

De nem régen találkoztam egy szociális munkással, aki azt mondta tanuljak csak tovább, ma mindenki megszerzi a diplomát valami úton-módon, azt mondta sok "kiskapu" van, és akár egy-két év alatt megszerezhetném az érettségit is, csak keressek támogatókat, szerintetek hol lehetne tájékozódni, ki tudna segíteni ebben, szernék én is tovább tanulni, szerezni egy diplomát, vinni valamire, kiemelkedni?


2018. júl. 21. 05:00
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nincs kiskapu, de estin/levelezőn elvégezheted a középiskolát és leteheted az érettségit, csak akarni és tanulni kell, utána pedig jelentkezel felsőfokú iskolába.
2018. júl. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Diplomára semmi szükség, az csak egy felesleges kapitalista csökevény.
2018. júl. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát tanulás nélkül nehezen fog menni.
2018. júl. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Igaza van a kérdezőnek, mert voltak osztálytársaim többszörösen hátrányos helyzetűek, kisebbségiek, érettségi után együgyűjük megismerkedett egy ilyen szervezettel, és mindannyian egyetemre kerültek, volt amelyiküknek összesen százötvenezer volt az ösztöndíja, egyikük tanítóképzőt, másik környezetmérnök, megint másik könyvtáros szakon, mind valami semmit mondó diplomát szereztek, még az egyetemen is különeljárásban voltak, pl.nem jártak be órákra csak a vizsgákra, utána meg beléptek a fiatal fideszesek szervezetébe és különböző kormányhivatalokban, meg a megyeházán vannak betéve állásban, most már mindnek van két három gyereke, és halhatom őket ahogyan osztják az észt, én meg melózom kétkezin, család otthon meg semmi még, ne add fel kérdező, biztos neked is van valami hátrányod-hátrányaid, pl. diszlexia, díszkalkuláció stb. ha nekik sikerült, neked is összejön majd valami...
2018. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Már vártam, hogy valaki beír ilyen baromságot.
2018. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Hát tanulás nélkül nehezen fog menni."



Ez már így, ebben a formában nem igaz.

2018. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34 %-os, a helyedben nem égetném magam hülyeségekkel :D
2018. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4

És van valamicske tárgyi ismeret, tudás mögötte? Mert anélkül legfeljebb a hátsóját törölheti vele :)

2018. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#robgros:


Évek óta ezt csinálja a 34%-os csóka. Nem érdemes foglalkozni vele.


#Kérdező:


1. A neten megkeresed, hol van a lakhelyedhez legközelebb olyan középiskola, ahol estin vagy levelezőn lehet tanulni; a többségnél már két év tanulás után van erre lehetőség. (Van néhány 3 és 4 éves is.)

Ezeknek minimális díja szokott lenni, a tankönyveket meg be tudod szerezni ismerősöktől vagy antikváriumból is, vagy feladsz egy hirdetést pl. a Jófogáson vagy Facebook-os adok-veszek csoportokban, amikor már tudod, hogy pontosan milyen könyvek kellenek.

Szóval nem kell külön támogató, pár tízezer forint az egész.


2. A két év alatt bőven van időd tanulmányozni, hogy milyen szakok vannak az egyes egyetemeken és főiskolákon, nappali/esti/levelező tagozat, felvételi pontszámok stb. (Utóbbi mindig változhat egy picit, de iránymutatónak jó.)

Aztán ha a két év alatt kiderül, hogy nem is megy olyan rosszul a tanulás, akkor megcélozhatod valamelyik felsőoktatási intézményt.

Ellenkező esetben pedig OKJ-s képzéseket.

2018. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha alig végezted el a nyolc osztályt, rossz tanuló voltál es nem is szerettél tanulni, akkor nehéz lesz, kiskapuk ide, vagy oda. Ehhez így "jó nagy kapu" kellene.
2018. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!