Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most tényleg ennyire rosszul...

Most tényleg ennyire rosszul látom a dolgokat? (lent)

Figyelt kérdés

Épp az imént zajlott le köztem és anyukám között egy beszélgetés..valahogy szóba került a politika meg ez a bevándorló helyzet.

Anyám nagyon elutasítóan beszélt a migrációról, ezért bátorkodtam megkérdezni hogy szerinte tök normális lenne ezeket az embereket kizárni európából?( syriára gondoltam főként,arra azt mondta hogy az a háború már gyanúsan sok ideje tart.JA meg hogy amerika tehet az egészről,mert kellett neki beleavatkoznia...)

Aztán azt mondta hogy a liberális nézeteimmel nyugodtan menjek ki nyugatra, aztán majd ne lepődjek meg ha ezek a bevándorló szemetek megvernek, megerőszakolnak és kirabolnak.

Mondtam neki hogy a liberalizmus nem arról szól hogy eszetlen módon beengedünk mindenkit, mert egyenlőség meg stb.

Na ez se tetszett neki. Olyanokat mondott hogy szerinte logikus lenne kiválni az unióból mert akkor legalább nem küldenének ide senki, meg orosz országtól segítséget kérni meg ilyenek.

A fideszre szavazott amúgy,amihez nekem volt egy olyan megjegyzésem hogy persze, mert neked elég annyit mondani hogy lesz kerítés és máris rendben van minden.

Aztán jött hogy én nem is értek ehhez az egészhez(ebben lehet valami,fiatal vagyok,a politika se régóta érdekel.)meg hogy én még nem láttam semmit.(ő rendőr..ezért csak az alja emberekkel,helyzetekkel találkozik..ezért azt hiszi hogy minden más rasszba tartozó ember egy majom agyi szintjén van valahol.)


aztán jöttek az összeesküvés elméletek,hogy ezeket úgyis pénzelik,hogy árasszák el európát és lehessen háborúzgatni mert abból jön a pénz.


most nem tudom hova gondoljak.

Nem akarok anyám szavára adni mert tudom,hogy az ő nézőpontja teljesen más.

De szerintetek 1-10ig mekkora baromság amiről beszélt?

Vagy én vagyok túl naív?



2018. júl. 31. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Libsi szemszögből jól látod, minden ember egyenlő, legyen gender, stb. Az igazság szerint rosszul. Menjenek máshova a "menekültek", Afrikába, Ázsiába. Nagy részük nem is menekült. Vagy ha itt is vannak, húzzanak vissza később. Nyilván el akarják valakik árasztatni Európát, hisz egyre több a nem fehér bevándorló. Látható, hogy ezek Soros és a hozzá hasonlók, akik legtöbb esetben ugyanahhoz a kozmopolita etnikumhoz tartoznak, tehát ez egy összeesküvés. De ez nem most kezdődött. A liberalizmus más módokon is keményen támadja az emberiséget. A minap pl. egy férfit választottak Spanyolország legszebb nőjének...
2018. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
Anyukád jól látja a dolgokat, más kérdés, hogy a Fideszben hisz, amely ezeket kimondja ugyan, de maga is egy multikulturális párt, amely messze a legtöbb migránst telepítette be az elmúlt 8 évben... Csak azért dumálnak és tesznek bármit, hogy még többet lophassanak.
2018. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Részben mindkettőtöknek igaza van, meg kellene találnotok az átmenetet.


Teljesen jogszerű lenne kizárni az Afrikából és Ázsiából érkező illegális bevándorlókat, sőt mindenféle illegális bevándorlót joggal zárhatunk ki, azok kivételével, akik szomszédos háború sújtotta országból jönnek át és kérhetnek menekült státuszt. (lásd Ukrajna)

Kulturális szempontból sem célszerű őket beengedni, mivel teljesen más értékrenddel rendelkeznek, amelyet tetőz, hogy illegálisan az említett országok társadalmának legalja érkezik, akik otthon sem tudtak sokat kezdeni magukkal. Emellett statisztikák és kutatások bizonyítják, hogy a sokadik generációs muszlimok sem integrálódnak, azaz nem multikulturális társadalmak jönnek létre, hanem párhuzamos társadalmak. (lásd London) A sikeres integrálódás úgy néz ki, ahogy a sokadik generációs kínaiak élnek az USA-ban.


Anyukád rendőr, nem tudom, volt-e kint pár éve a határon, de amik ott történtek, azok bőven elegek ahhoz, hogy egy épelméjű embert eltántorítsanak az illegális bevándorlás támogatásától.


Megjegyezném, hogy Szíriában a háborúnak már szinte teljesen vége van, a kormányerők által uralt területek stabilak. Nem véletlen, hogy a valós menekültek tömegével költöznek vissza Libanonból és Törökországból.


Magyarországnak gazdasági érdeke, hogy az EU-ban maradjon. Jelenleg liberális vezetéssel rendelkezik ez az integráció, de valóban esélyes, hogy jövőre ez meg fog változni, ugyanis egyre inkább a konzervatív és nacionalista pártok erősödnek egész Európában, a nyugati oldalon is. (lásd Ausztria, Olaszország, Franciaország, Németország)


Neked igazad van abban, hogy az emberek egyenlőek és toleránsak kellenének legyenek egymással, ám ez csak akkor működik, ha kölcsönös. Hiába állsz tisztelettel valakihez, ha ő semmibe sem vesz.


Anyukádnak tízes skálán 7-est adnék, az Unióból való kilépés és az oroszoktól való segítségkérés miatt.

2018. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!