Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan lejáratott a...

Miért olyan lejáratott a szakember, a munkás fogalma?

Figyelt kérdés
A sógorom gázszerelő, két-háromszor többet keres mint én kezdő mérnökként, négy-őt embernek ad munkát, másik rokonom villanyszerelő, ő nyolc emberrel dolgozik, a volt osztálytársam autószerelő, bontással foglalkozik, hat emberrel dolgozik, pedig csak egyszerű szakiskolájuk van, még sorolhatnám, 4-500.000-at visznek haza, a mesterembereket, a melóst, a kétkezi munkást nézi le a közvélemény, olyan polémia volt a családomban is annak idején, hogy "csak ne melós legyél", én örülők ha hazaadok 180.000-at tisztán
2018. aug. 2. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Mert fidesz kormány van.
2018. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Egyrészt te munkáscsalád sarja vagy, másrészt, ha kezdő mérnökként csak 180-at keresel, akkor veled van baj.

Egy melós az melós, és kevsek adnak munkát x embernek.

2018. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

2-es vagyok: a fizikai munkás és a "mesterember" nagyon (!!!) messze van egymástól.

Kb. minden ezredik munkás mester.

2018. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Mert ez egy moslék társadalom! Azok nézik le, akik belőlük élnek!! Szemétládák!!!
2018. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Munkát nem önzetlenségből adnak, ellenkezőleg: hogy hasznot húzzanak másokból!!!!!!! Mekkora tévedéssel él a legtöbb ember...
2018. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha már a témánál vagyunk, nekem ugyan van szakmám de nem abban dolgozom, gépkocsivezető vagyok, tehát 8 általános igénylő munkakörben adok haza havi 400-at tisztán. Ismerek olyan diplomást aki két hónap alatt nem hogy félretenni, de megkeresni nem tud ennyit. :D
2018. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivel, minden és minden hol azt sulykolják, aki nem diplomás az nem is ember.

Nekem is csak 8 általános van és a minimum a havi 400. Ettől még prolinak, élhetetlen senkinek tartanak.

2018. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Kádár rendszer a hibás. Ők vezették be a tanulatlan, bunkó, igénytelen munkás fogalmát.


Miért, egy melós miért nem lehet művelt? Miért ne legyen igénye rá? Most kicsit fordult a kocka, és a jó hegesztő, esztergályos, festő, burkoló, ács, gépkocsivezető viszi haza a jó pénzeket. Jó, tudom, tudom. Nincs messze az idő, és robot festi ki a lakást....

2018. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valahogy még mindig nem jutott el az országban az emberek mentalitása arra a szintre, hogy ne nézzék le a kétkezi munkát végző szakembert.

Teljesen igaz, hogy a Kádár rendszerben kezdődött a szakemberek megítélésének negatív irányba fordulása. De valami okból kifolyólag a fiatalok szemében is ciki még mindig a szakember és a munkás fogalma. Az egyetemista lányok még mindig többnek érzik magukat az egyszerű, felsőfokú végzettséggel nem rendelkező szakembernél, miközben lehetséges, hogy kevesebbet keresnek majd náluk és a diplomájukkal nem mindig jutnak annyival előrébb az életben, mint azt eleinte gondolták. De még ennek ellenére is megmarad a fejükben az a tudat, hogy ők a diplomások, a munkavállalók között ők a királyok, a szakember pedig diploma nélkül az egy senki.

2018. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kovpet ***** válasza:
Azért egy kezdő mérnököt összehasonlítani egy 6-8 fős cég vezetőjével elég egyenlőtlen, nem gondolod? :)
2018. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!