Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért sírják vissza sokan a...

Miért sírják vissza sokan a régi öregek közül a kádár rendszert meg úgy a kommunizmust?

Figyelt kérdés
Mikor történészek szerint is borzasztó volt és embertelen,gulá,akasztások,koncepcios perek,lelkileg terrorizálás ,nem lehetett elhagyni,az országot sem (csak nehezen).
2018. aug. 7. 23:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű: akkor volt fiatal.

Másik: valaki bevette a szépen hangzó mesét az egyenlőségesdiről, valaki meg jól érezte magát attól, hogy a szomszéd nem keres többet, mint ő.

2018. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Erre mondják azt, hogy idő megszépíti.
2018. aug. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

Azért,mert az időseknek már nem sok igényük van.


Nem érdekli őket az utazás,nem akarnak jól kinézni,ami sok pénzbe kerül.

Csak az egyszerű örömök érdeklik már őket,amihez olcsón hozzá lehet férni,pl tv nézés.


Amikor ők voltak fiatalok,akkor kb a fiatal is úgy élt,mint ma egy nyugdíjas.

A megélhetésért nem kellett sokat dolgozni,mint ma.

A legbutább,legtehetségtelenebb ember is élt valahogy.

2018. aug. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Harmadik igy igaz a mamám is elég igénytelen tévé stb olcso othonka ilyenek ,bár tehetséges csak maradi 72 éves már
2018. aug. 8. 00:00
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Nézőpont kérdése. Fiatalon, 3 év alatt összedobtam egy házat, mellette szórakoztam éltem. Igaz, a farsangi időszakot, csak a volt NDK-ba tudtam végig mulatni.

Aki akart, akkor is tudott divatosan öltözni. Folyamatosan csempészték be a ruhákat, műszaki cikkeket. Autón kivül azt vettem amit akartam. Mint kezdő melós, kereste havi 1700 forintot. Lazán tudtam belőle öltözködni, heti 3 étterem, minden szombat buli. Igy is félre tettem a felét.

Akartam, bár merre néztem, tudtam pénzt keresni. Kellett, a fizu dupláját megkerestem. Csináltunk nagy hülyeségeket, a rendőrök csak röhögtek rajta.

Mas meg agyalni kell az embernek fél millát össze szedjen havonta, ami semmire nem elég:((

2018. aug. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem hát mert megvalositathatlan
2018. aug. 8. 00:23
 7/23 anonim ***** válasza:
16%
Érdekes, én pont fiatal kérdezőktől látom itt visszasírni a Kádár-kort, akiknek fingjuk nincs róla, hogy valójában milyen volt. Aki benne élt, azok túlnyomó többségének a háta közepére se hiányzik.
2018. aug. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

"Hán mer akkó vaót magyar mezőgazdaság, meg magyar ipar, meg mindenkinek vaót munkája aszt még mindenki daógozott!"


Én körülbelül ezeket a paneleket szoktam hallani.

2018. aug. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

"Harmadik igy igaz a mamám is elég igénytelen tévé stb olcso othonka ilyenek ,bár tehetséges csak maradi 72 éves már"


Ebben az a legszomorúbb, hogy ezek az otthonkás, mindentudó öregasszonyok vezetik az országot azzal, hogy megszavazzák nekünk a kormánypártot, mert ezekből van a legtöbb.

2018. aug. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

'meg mindenkinek vaót munkája'


Itt szokták keverni a szezont a fazonnal, mert munkahelye volt mindenkinek, nem munkája :D Volt, aki érdemi tevékenységet nem végzett.

2018. aug. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!