Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az olimpiai bajnokok 35...

Az olimpiai bajnokok 35 miliot kaptak egy arany éremért. Szerinted megéri ennyit kifizetni?

Figyelt kérdés

Szerintem nem ezen mulik az ország sorsa ugyhogy abszolute igen

Szerinted?


2018. aug. 9. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Demagógia!
2018. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Ez egy országnak nulla kiadás. Jóval többet bukunk az adócsalásokból, sikkasztásból, politikusok fizetésére stb..
2018. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oké de sok kommentnél akár nso akár 24.hu ha ez a téma akkor miért vanaz hogy 30-40% azt mondja hogy a sportolok menjenek el dolgozni meg szponzori cégekből/reklámokból élljenek meg?


Holott a profi sport sokkal durvább mint amit az átlag ember gondol.

2018. aug. 9. 16:53
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Mert be kell szólni mindnkinek. Feltalálták a rák ellenszerét. Komment ez lenne: ja persze már rég tudták a szemetek. Ki ez a doktor egy zyák krumplit nem tudna megemelni. Bezzeg én mán három évesen cementet hordtam.
2018. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak egyszeri összeget kapnak,hanem életjáradékot is,ha jól tudom.

Az mondjuk 30-40 évig sokkal több,mint 35 millió Ft.

2018. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Aki olyan véleményeket ír le amiket mondasz, annak minden rossz lenne ha most történne ebben az országban. Amúgy fogalmuk sincsen a tényekről, hogy a korábbi kormányok idején ugyanilyen fontosnak és értékesnek tartották az olimpiai sportolóinak, hiszen 2008-ban a pekingi olimpia után 20 milliót kapott az egyéni aranyérmes. vagy hogy az olimpiai érmesek életjáradékát 2004-ben fogadta el az országgyűlés.

Tudatlanság és fideszgyűlölet, nagy rakás orbánfóbiával - ez az eredménye.

2018. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

#5

Igen, az olimpiai érmesek kapnak életjáradékot, de csak 35 éves koruk után.

2018. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Ezért írtam 30-40 évet,mivel az átlag életkor kb 72 év körül van.


Egy élsportoló pedig jó eséllyel ezt meg is lépi,mert nem fogja a hátralévő életében agyonhajszolni magát,mint mások,akik középkorúként is dolgoznak a nyugdíjas évekig.

2018. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Antid Oto ***** válasza:
52%

Nem ezen múlik az ország sorsa, azonban ettől még felesleges kiadás. Biztos vagyok benne, hogy jobb helyre is kerülhetne az az összeg.

Nem lesz jobb hely az ország attól, hogy x sportágban aranyat szerez valaki, aki innen származik. Szerintem nem ér meg ennyi pénzt az, hogy Jóskapista Bátonyban két pálinka között az asztalra verve megjegyezhesse, hogy úszásban mi vagyok a legjobbak.

(Egyébként ha hamis nemzeti büszkeség táplálásán kívül más érvek is szólnak a források élsportba való pumpálásán kívül, akkor szívesen olvasom őket.)


"Ez egy országnak nulla kiadás. Jóval többet bukunk az adócsalásokból, sikkasztásból, politikusok fizetésére stb.."

Nagyjából egyetértek. Apropó az az x-szer 35 millió forint például mehetne a sikkasztások, adócsalások feltérképezésére is.


"Holott a profi sport sokkal durvább mint amit az átlag ember gondol."

Valóban. Kőkemény lehet. Viszont rendszerint nem az erőfeszítéseket fizetik meg. Ha így lenne, akkor nem csak az elsők kapnának ekkora támogatást.

Másrészt lehet akármilyen durva, ezt önmagukért teszik, nem a társadalomért.


"Aki olyan véleményeket ír le amiket mondasz, annak minden rossz lenne ha most történne ebben az országban. Amúgy fogalmuk sincsen a tényekről, hogy a korábbi kormányok idején ugyanilyen fontosnak és értékesnek tartották az olimpiai sportolóinak, hiszen 2008-ban a pekingi olimpia után 20 milliót kapott az egyéni aranyérmes. vagy hogy az olimpiai érmesek életjáradékát 2004-ben fogadta el az országgyűlés.


Tudatlanság és fideszgyűlölet, nagy rakás orbánfóbiával - ez az eredménye."

Mintegy megelőzésképp: Nem érdekel ki van hatalmon. Az sem, hogy a korábbi kormányok is így csinálták. Nem értek egyet a felesleges kiadásokkal. Ahogy szerintem a velem egyetértők jó része is így van ezzel.

2018. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!