Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vágynak egyes emberek...

Miért vágynak egyes emberek fundamentalista diktatúrába?

Figyelt kérdés

Akik életek benne,vagy felmenőik azok tudhatják mennyire rossz lehet egy ilyen világban élni.

Elnyomnak,az állam megmondja mit csinálj.Erőltetik,rád kényszerítenek vallási eszméket.


Az ilyen embereknek nem számít,hogyan élnek,csak meglegyen a rend,fegyelem?Kizárólag ennyi az élet értelme számukra?


2018. aug. 11. 08:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%

Milyen diktatúráról beszélsz? Szabadon jövünk - megyünk Európában. Azt írok, mondok amit akarok.


Én még emlékszem a Kádár rendszerre. Nagyon nem így volt.

2018. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
Konkrétan ki vágyik erre? Mert én még ilyennel nem találkoztam.
2018. aug. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én most nem kifejezetten a mostani helyzetre gondolok,de kétségtelen,hogy a világon sok helyen van diktatúra,vagy féldiktatórikus irányítás,vagy afelé halad.


Pl Fehéroroszországban,Oroszországban,Törökországban vannak hasonló állapotok,ahol hivatalosan nincs diktatúra,de elég erős befolyása van az államnak,az ellenzéki erőket ellehetetlenítik.

Tehát nem lehet másként gondolkodni...

2018. aug. 11. 09:00
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk 80-90%-kal megválasztják ugyanazt a hatalmat.

Talán félelemből sokan,de biztos vannak azok is,akiknek jó így,elnyomásban.

2018. aug. 11. 09:02
 5/16 tgt ***** válasza:
79%

Magyarországon is így van. Formálisan léteznek a demokratikus intézmények, de ezekkel a hatalom visszaél, így a verseny nem tiszta. Formálisan sajtószabadság van, de az ellenzéki sajtót a hatalom kivérezteti, majd felvásárolja. Formálisan szólásszabadság van, de ha egy iskolaigazgató kritikával illeti az oktatáspolitikát, számíthat rá, hogy leváltják.

És így tovább.

2018. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
Az, hogy ez erős az állam (vagy épp erőskezú vezetője van) piszkosul nem azonos azzal, hogy diktatúra van. A legtöbb normálsian gondolkdoó ember erős, határozott vezetést akar, nem tesze-tosza gizdákat meg nyikhajokat.
2018. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az erős nem a kegyetlen szininímája.


Nekem pl Kanada vagy Franciaország vezetője sokkal szimpatikusabb.

2018. aug. 11. 09:14
 8/16 tgt ***** válasza:
79%
És akkor ki az erős elnök? Putyin és Erdogán, akik az ellenfeleiket megöletik vagy bebörtönzik? Esetleg Észak Korea a példa?
2018. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%
Putiyn melyik politikai ellenfelét ölette meg? Persze nem legendák szintjén...
2018. aug. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Minden rendszernek vannak nyertesei, illetve vesztesei.

Ezért van az, hogy néha tök logikátlannak tűnő intézkedést is támogat valaki.

Vagy épp tök ésszerűt támad.

2018. aug. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!