Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért engedjük, hogy az EU...

Miért engedjük, hogy az EU idezúdítsa az ócska almáját, amit aztán 3-400Ft-ért adnak a boltokban, amikor a szabolcsi gazdáktól 13 Ft/kg-ért (! ) veszik át a termést?

Figyelt kérdés
2018. aug. 13. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Mert piacgazdaság van.
2018. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert fogalmad sincsen, hogy mi micsoda és hogyan kapcsolódnak a dolgok.
2018. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy a kettőnek semmiköze sincsen egymáshoz.
2018. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Én 11ft/kg ért venném meg tölük, az már szinte kelet-európai alma, én nyugatit eszek csak, ebből is látszik, hogy felvilágosult nem dadaista és groteszket elutasító új baloldali vagyok, és igen ilyen piacgazdaság...
2018. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2

Valóban nincs fogalmam, ezért is kérdezem.

De mivel neked van fogalmad, megköszönném, hogy egy pár értelmes mondatban felvilágosítanál.

2018. aug. 13. 14:13
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Nézd, onnantól kezdve, hogy valaki felvásárolja az almát 13 Ft-ért odáig, hogy eladja 3-400 Ft-ért van még vele bőven költsége:

szállítani kell, raktározni kell, minőségellenőrizni kell, üzletbe kell szállítani, az üzletet fenn kell tartani, reklám költségei vannak és természetesen hasznot is akar húzni.


Ha a gazdák akarják maguk is kiépíthetik az értékesítési hálózatot: levihetik árulni a piacra, nyithatnak saját üzleteket stb. stb. De ezzel nekik is hatalmas költségük lenne. Miért van az pl.: hogy a termelői piacon a gyümölcs/zöldség kilója nem olcsóbb nagyságrendekkel, mint a tescoban?

2018. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Nincs olyan, hogy "engedjük". Ilyen csak nagyon zárt országokban van, ahol a hatalomnak van lehetősége valóságos zárat létrehozni.

Egyébként nem a "piacgazdaság" miatt van, hanem azért, mert ez egy ilyen ország. Akad sok tisztességtelen kereskedő (kartellben), akik megveszik a nyugati bóvlit, és el is tudják adni, mert a hazai közönség eléggé sznob és buta ahhoz, hogy megvegye. Ugyanezek megveszik a szabolcsi (egyébként kevés) almát (már rég kivágták a fákat), mert a sok balek gazda nem ismeri az összefogást és képtelen kereskedni is, tehát odaadják bagóért. Megtehetnék, hogy összefognak, elviszik a piacokra és adják mondjuk 150-ért. Akkor a nyugati bóvli a kereskedőre rohadna és nem venne többet.

Csakhogy mind az almatermesztők, mind a hazai vásárlók zöme kellően buta ahhoz, hogy elhiggye, nem tehet ellene semmit.

Én történetesen igen jó minőségű magyar almát veszek, ősszel télen a harmadáért, nyár elején már drágábban, mert a hűtőház se olcsó. Szóval van ilyen is, csak meg kell keresni. Ha rajtam múlna, egy darab se volna a piacon a nyugatiból. Ugyanis nem veszem. Néhány szezongyümölcsöt, amiből itthon nincs vagy kevés van, azt igen. Erről szól a normális piac.

2018. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

A 13 Ft/kg-os ár a léalmára vonatkozik, amit az almalevek és egyéb italok gyártásához vásárolnak meg. Példának okáért a lengyel piaci ár 25 Ft/kg-on indított, itthon is max 30 körülire számítottak.


Amit a boltokban, piacon kapsz az étkezési alma és jóval többe kerül az előállítás és magasabb az ára is.


"Más szóval arányaiban több léalma terem majd, így a tavalyival ellentétben nem lesz hiány sűrítmény-alapanyagból. A szakértők szerint ez a helyzet önmagában a mélybe taszíthatná a léalma felvásárlási árát, de a hazai termelők szerencséjére más tényezők is hatnak a piacon." - mondta a Világgazdaságnak Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyü­mölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács alelnöke. Egy nappal a ár megjelenése előtt.


Jelenleg úgy néz ki, hogy a más tényezők nem fejtették ki a hatásukat. Ennek fényében engem érdekelne, hogy mik lettek volna azok a tényezők.



# 6 /# 7 Engem érdekelne, hogy mikor vettetek piacon nagy mennyiségű léalmát?

2018. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Mert ha nem tesszük meg lehozzák az EU-ban meg a 400-féle médiában hogy diktatúra van és félni kell
2018. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Hol van az EU almaültetvénye?
2018. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!