Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nálatok se képesek egy normáli...

Nálatok se képesek egy normális igazolványfényképet csinálni?

Figyelt kérdés
Most csináltattam jogsit. Frissen teljesen borotváltan mentem az okmányirodába, ennek ellenére nem tudom hogy hozták össze, de a képen úgy tűnik, mintha bal oldalt a bajszom nem borotváltam meg volna, és állon ott az ajak alatt egy körbe se.. Én ezt fel nem fogom hogy csinálják.. Személyim is egy katasztrófa.

2018. aug. 17. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem semmi bajom az igazolványképemmel.
2018. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Tessék. Stadionokra meg van pénz. De a te fejed, az már smafu.
2018. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne, ha megfelelő formula és előírások alapján mindenki maga csinálná.
2018. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Hozott anyagból dolgoznak.
2018. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
4es megeloztel!:DD
2018. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg az ügyintézőnek meg kellet volna neked mutatnia a fényképet amit készítettek a jogsidhoz és ott lett volna lehetőséged másikat csináltatni vele. De ahogy tapasztaltam, általában a nőktől kérdezik meg rendesen, a férfiaknak csak odaszólnak valamit, hogy így jó lesz? Mert a pasikat nem szokta érdekeli.

Legközelebb ha igazolványt csináltatsz akkor a fényképezés után ragaszkodj ahhoz, hoyg megnézhesd a képet MIELŐTT abból igazolvány lesz. de sajnos ez sem garancia, mert amit a monitoron megfelelőnek látsz, az a nyomtatással már torzulhat. Nem fényképészek, hanem igazolványkészül, más a nyomtató is és más a papír is amire nyomják. Lehet, hogy a képernyőn keresztül még nem olyannak látszott az a kép ami most az igazolvnyodban már készen ilyen.

Amúgy nekem most egész tűrhető lett a képem, de mint más már megjegyezte, hozott anyagból dolgoztak, így nem is volt nagy az elvárásom.

2018. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Idézem az ügyintézőt:

"Ezt fogadta el a gép"

(Mikor mondtam hogy nem lett életem képe :D)

2018. aug. 18. 00:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. aug. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, nyilván így is volt, csak éppen neki akkor újra kellett volna fényképezni téged, hogy legyen másik kép, jobb, amit "elfogad a gép".

Mást nem tudsz csinálni, mint viccesen felfogni.

2018. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Régen - 2006 körül - elmentem egy fényképészhez, és csinált rólam színes, digitális fényképet, amit elvittem az okmányirodába és így normális kép volt a jogsimban, az útlevelemben és a személyimben is! Ezért fizettem a fotósnak kb. 2000 Ft. Egész európainak néztem ki.

Aztán egy agyhalott kitalálta, hogy majd a képeket az okmányirodában lesz kötelező csináltatni: egy egészen lepusztult szerkezettel, minden képzettség nélkül nekikezdte FEKETE-FEHÉR képeket gyártani. (közben a szakemberek sorra zárták be a műtermeiket, mentek csődbe!) Csak ezeket az okmányirodás vackokat lehet már betenni az igazolványokba! Elképesztő, hogy milyen igénytelenek a képek (a megvilágítás egy vacak neon pl.) Engem valóban nem nagyon érdekelt hogy hogy nézek ki, de amikor Londonban a reptéren kiszedtek a sorból, mert az arcfelismerő nem volt képes beazonosítani, akkor azért iszonyú ideges lettem!

Aztán amikor személyesen ellenőriztek, akkor ledöbbentek, és megkérdezték, hogy hol csinálnak ilyen szutyok minőségű képeket? Mondtam, hogy ez az állam monopóliuma, nem lehet más képet beszkennelni.

Nem írom le, hogy mit mondtak és milyen képet vágtak - minden esetre nem voltam büszke a magyar hivatal produkciójára!

A mai napig nem értem, hogy miért kell így lejáratni magunkat?!

2018. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!