Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A feminizmus mit takar valójáb...

A feminizmus mit takar valójában? Egyenlőségről beszélnek miközben az olyanokhoz ragaszkodnad mint (tudom hogy apróságok) hogy engedjük őket előre az ajtóknàl meg még ezer ilyen illemszabály

Figyelt kérdés

Meg szerintem egy hábórúban ha arról lenne szó hogy na most akkor besorozzák katonának akkor meg jönnének azok hogy ők a gyengébbik nem és hogy ennek hagyományai vannak hogy csak a férfiak harcolnak.

Ti mit gondoltok erről? Ti is így látjátok?



2018. aug. 21. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak Magyarországon és a környező országokban van jelen ilyen torz formában ez, de kb. ugyanúgy a férfiak is felelősek őrte, mert pl. ők engedik előre a nőket, amikor ennek semmi oka nem lenne.


Ahol normálisan működik a feminizmus, ott a nőket is besorozzák.

2018. aug. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

#1

Épp, hogy nem csak Magyarországon van ez, inkább az USA-ban jellemzőek a szélsőségek a harmadik hullámú feministákra.

2018. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

A feminizmussal nekem egy gondom van. A feminizmus elérte a célját, hisz manapság a nyugati világ nőinek ugyanolyan jogai vannak, mint a férfiaknak. A legfőbb célja a feminizmusnak a szavazati jog volt. Ez ugye adott minden nyugati államban.

Az amit manapság feminizmusnak neveznek (genderizmus, a női kvóták, stb stb) annak szerintem semmi köze a feminizmushoz. Az bizony a lónak ugyan az a túloldala mint pl a liberalizmusnak a neolieralizmus és a PC.

Ezek a "feministák" szerintem mindent akarnak. Férfi szerepben sikeresnek lenni, női szerepben háztartást vezetni, gyermeket nevelni, nőnek lenni. És persze mindezt egyszerre akarják. Szerintem ez nagyon káros, mert belekényszerítik magukat és a többi nőt is egy olyan helyzetbe amit képtelenek megoldani. A munkahelyen versenyeznek a férfiakkal a pozíciókért, háztartást vezetnek és gyereket nevelnek, emellett csodálkoznak, hogy magukra nincs idejük. És persze ez a férfiak hibája. Azt gondolom, hogy mindent egyszerre nem lehet. Mélyen tisztelem a nőket és ezért szomorúan látom, hogy mit tesz velük ez a torzult feminista kép. Folyamatosan megfelelni akarnak egy olyan képnek amit egyszerűen egy ember képtelen megvalósítani.

A másik problémám ezekkel az újkori feministákkal, hogy a fentiek mellett persze azért szeretnék megtartani a régi "előjogaikat" is. A törődést, előzékenységet, figyelmet amit az "illem" diktál. Csak akkor el kéne dönteni, hogy egyenlőek akarnak lenni vagy sem.


Egyébként sok női hivatásos katona is van. Szerintem ezzel nincs semmi gond, ha az szeretne lenni miért ne?

2018. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

A legtöbb -izmus mániákus elmebetegség, de a legnagyobb idiotizmus a feminizmus.

A nőket nem kérdezték és olyan életformát kényszeritettek rájuk, amit nem akartak.

Aki ismer családanyát, kérdezze csak meg, milyen boldog, hogy nyaranta hónapokig nem tud vigyázni a gyerekére, mert dolgoznia kell és hétköznaponként alig marad ideje a családjára.

2018. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

A feminizumus sztaniolpapirba csomagolt keserű pirula: ahelyett, hogy a férfi eltartaná a családját egy fizetésből, a megélhetéshez a nőket is munkába állitotta.

Egykeresős család nem tud ma már megélni, akár férfi, akár nő az az egy kereső.

2018. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

"A nőket nem kérdezték és olyan életformát kényszeritettek rájuk, amit nem akartak."


A nőket nem kérdezték? Na ne... Ugye fogalmad nincs a feminista mozgalomról?


"Aki ismer családanyát, kérdezze csak meg, milyen boldog, hogy nyaranta hónapokig nem tud vigyázni a gyerekére, mert dolgoznia kell és hétköznaponként alig marad ideje a családjára."


Te tényleg úgy gondolod, hogy a feminizmus ... hm... győzelme elött a nők nem dolgoztak? Otthon ültek, és gyereket neveltek? Ki kell ábrándítsalak. Nagyon vékony volt az a réteg, amelyik ezt megtehette.


A nők mindig dolgoztak. Cselédek voltak, szakácsnők, varrónők, mosónők, és beteggondozók. Az ipari forradalom után gyárakban dolgoztak, a földműves asszonya a földeken dolgozott, a kereskedő felesége ott állt a pult mögött. Csak a jól fizetett munkák voltak számukra elérhetetlenek, mert a tanulást tagadták meg tőlük.


Nagyanyám sem igazán játszadozott a gyerekeivel nyaranta, mert miközben nem dolgozott, megvarrta az utca ágyneműjét és ruhatárát.

2018. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem hiszem, hogy pont a feministák ragaszkodnának az ajtónyitogatáshoz, meg ahhoz, hogy a nők ne harcolhassanak a háborúkban. Tudod nem minden egyes nő feminista, vannak olyanok is, akik szeretnék, ha a férfiak a tenyerükön hordoznák őket.

A háborúzáshoz meg annyit, hogy még nem halottam, hogy egy feminista is úgy beszélne a témáról, ahogy te azt fel próbálod vázolni. Pont, hogy az a nagyrészt egységes álláspont, hogy "ha egy nő harcolni akar, akkor meg kell neki adni a lehetőséget, és nem szabad tőle elvenni pusztán a neme miatt".

2018. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdező, először nézz utána, olvass utána, mi is az a feminizmus - történeti távlatban, majd annak, hogy milyen ma az, aki feministának mondja magát.

Ahogy #3 nagyon jól megfogalmazta, a mai feminizmusnak már nem sok köze van a valódi feminizmushoz. Ahogy meg a többiek leírták: nagyon kevered a dolgokat.

Amúgy a feministák (a modern változatuk) éppen most csinálnak totál hülyét magukkal az európai illegális migrációval kapcsolatban. Hiszen egyszerre jelentik fel a kollégájukat vagy szomszédjukat amiatt, hogy ránézett a dekoltázsára és ezzel szexuális visszaélést követett el, vagy mert nem ugyanannyi fizetést kap, netán követelik a női kvótát, azzal párhuzamosan, hogy követelik a muszlimok burka meg nikáb viselésének eltűrését, a muszlim vallási, társadalmi elvárások elfogadását, mint többnejűség, gyerekházasság, nők feletti uralma a férfi rokonaiknak stb. Hogy a briteknél a befogadás mellett kardoskodnak, majd miközben a politikusoknál követelnek női szerepeket, a gyereklányok nemiszervének csonkítása ellen egy szót sem szóltak.

De ezeknek a feministának éppen úgy nincs már közük a valódi feminizmushoz, mint a "liberálisoknak" a liberalizmushoz. Mindkettő túltolt, szekta szerű és dogmákkal üzemelő, véleménydiktatúrára törekvő erőszakos és ereján felül hangos kisebbség.

2018. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom hogy ha számon kérik rajtuk hogy nem kanyarodtak e el már rossz irányba akkor rögtön jönnek azzal hogy hogy lehetne rossz irány az egyenlőség...
2018. aug. 21. 21:24
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy tisztában vagyok azzal hogy ha akar egy nő is beállhat katonának de én másról írtam ha elolvasod a kérdést.
2018. aug. 21. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!