Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 10 éve sokkal nagyobb biztonsá...

10 éve sokkal nagyobb biztonság volt, kevesebb drogos, hajléktalan, igénytelen ember. Miért?

Figyelt kérdés

Amikor tini voltam, kb 10-15 éve, sokkal de sokkal jobb volt a közbiztonság.

Egész egyszerűen nem lehetett ilyen sok rablásról hallani, mint most.

Drogos tizede annyi volt.

Talán hajléktalan is kevesebb.

Igénytelen kinézetű ember pláne kevesebb.



Mik a politikai, társadalmi okai ennek?


2018. szept. 15. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Mivel támasztod alá ezeket az állításokat? Linkelnél egy hiteles statisztikát?
2018. szept. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 tgt ***** válasza:
29%
10 éve nem volt kevesebb hajléktalan, sem kevesebb drogos. Talán ott, ahol te laksz kevesebb volt, ezért ez a tapasztalásod.
2018. szept. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szűkebb lakókörnyezetemben mindenképp, de alapvetően egész Budapesttel kapcsolatban ez a meglátásom.



Kozmetikázott statisztikák kellenének?

2018. szept. 15. 23:13
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez a negatív változás nemcsak itthon de például Bécsben is megfigyelhető.

A kérdezőnek igaza van, valóban igénytelenebbek lettek az emberek.

Valahol lehetett olyat olvasni hogy a globális felmelegedés okozza.

2018. szept. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Budapesten azért lett több hajléktalan mert a turizmus miatt felmentek az ingatlanárak, de a munkabérek nem növekedtek annyit, ezért sokan nem tudták fizetni többé az albérletet.

A drogpiac meg átalakult. A 8. kerületből átkerült Kőbányába az alvilág, mert az messzebb van a belvárostól és az a rész gettósodik.

2018. szept. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz, nem így volt 10 éve.

Csak tiniként nem figyeltél fel azokra a hírekre amik a bűnözésről szólnak, nem vetted észre az utcán a hajléktalanokat és nem figyeltél oda a drogosokra.

A közbiztonság rosszabb volt és hajléktalan is több volt az utcákon. Általában. Ettől még lehet, hogy ott ahol te szoktál járni éppen rosszabb lett a helyzet.

2018. szept. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most se olvasom jobban a híreket, mint akkor.

Tinikéng szerintem még jobban figyelhettem az utcán a környezetemre, mint most

2018. szept. 16. 01:54
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

Most ezt így bemondásra, a te szűkebb környezeted alapján, az egykori tini önmagad és a mai megfigyeléseid nyomán, vegyük ténynek, hogy most rosszabb a közbiztonság?


Szerintem meg jobb. És nem voltam már tini 20 éve sem.

2018. szept. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek bizonyos része egyre jobban süllyed le a tehetetlenségében - hiába van sok segélyszervezet -, ezért valóban egyre gázabb a helyzet.
2018. szept. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Keresgéljél és találsz szakemberek előadásait a témáról. Egyre nagyobb réteg szakad le a teljes kilátástalanságba. Ez mindig hozza magával a hajléktalanságot, drogozást, piálást. Akik ebben nőnek felé, nagyon kevesen tudnak, akarnak kitörni belőle. Akik gyerekként is ezt látják maguk körül, ez lesz nekik a természetes létforma. Jelenlegm egyre többen csúsznak ebbe a rétegbe.
2018. szept. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!