Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hiteles ez véleményed szerint?

Hiteles ez véleményed szerint?

Figyelt kérdés

valamennyire hozható kapcsolatba politikával is,de nem vitát akarok kirobbantani, források alapján,alátámasztások alapján szerinted hiteles ?


[link]


2018. okt. 1. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Nekem nem hiteles.

Öt éve nem face-zek, mégis agyfaszt kapok még a migránsok láttán is. Ugyanis zömében Olaszországban élek és van lehetőségem személyesen "élvezni" őket.

Ezért nem hiszem el, hogy aki olyan országban él, ahol direktben kapja az "áldást", annak a Facebookról kell képben lennie.

2018. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Megértem a válaszod,de maga a minősége mégsem megfelelő,mert nem a források alapján ítélted meg,hanem saját nézet alapján

érezlmi torzítás is jöhet szóba stb...

de ettől függetlenül köszönöm a válaszodat 1#

2018. okt. 1. 21:22
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

1-es vagyok

Kedves Kérdező, pedig igyekeztem a kérdésedre koncentrálni.

Akkor mondom másképp:

Nekem alapban a FORRÁSOK általi megállapítások nem hitelesek, mert amit élőben tapasztalunk, az megcáfolja őket. És ha a források számomra és a környezetem számára egyértelműen nem a valóságot közlik, akkor azok bizony hiteltelenné válnak.

De eskü, én sem akarok vitát, mert erről többet nem is tudnék mondani.

2018. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Simán. A Facebook világa nagyon más, mint a való élet, és aki ezzel nincs tisztában, az csalódhat.
2018. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

"agyfaszt kapok még a migránsok láttán is"


Ezzel mindenki így van. Azok puszilgatják őket, kommentekben a fotelból akik még sosem láttak egyet sem.


A cikkel kapcsolatban meg annyit tudok mondani, hogy a fészbúk az ahová cenzúrázatlanul kerül fel a valóság. Ahol szembesül a paraszt azzal miket és főleg milyen embertelen módon követ el a migranthorda.

2018. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ránézésre jönnek a válaszok, legalábbis nagyon úgy érzem

Nyilván a józan gondolkodásmód jó,ha van

De a források alapján ítéljük meg könyörgem az egyetemi kutatás eredménye alapján, legalább egy kicsit próbáljon már meg valaki kutakodni, az egyetem neve alapján stb

Nem tudományos kifejtést kértem,de nem is egy böffenetett, ha nem tud valaki normális RACIONÁLIS választ adni az ne szóljon a kérdéshez

2018. okt. 1. 21:55
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
Eddig se szótunk.
2018. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Van egy tényadat, hogy X mennyiségű támadást követtek el migránsok ellen. A kutatók meg kerestek mellé egy másik tényadatot amivel össze tudták párosítani. Ennyi történt, nem valós kutatás.

Ugyanis a valós kutatáshoz az is kellett volna, hogy megnézzék MIÉRT gondolta azt az az ürge és a többi, hogy gond van a migránsok ott létével. Hogy mit éltek át, mit tapasztaltak meg tőlük, és mi is volt azokban a tartalmakban amiket annyit nézegetett a facebookon.

Amúgy éppen a facebookon van nagyon szűrve a tartalom és bár az igaz, hogy egy véleménybuborékba kényszeríti az algoritmus az embereket, csakhogy ez egy irányított buborék. Szinte kizártnak tartom, hogy ha nálunk, ahol amúgy éppen a migránsellenes tartalmakat pártolná a hatalom, ott le van tiltva a legkisebb megjegyzés is, még bizonyos szavakat sem lehet használni mert azonnali letiltás az eredménye, akkor egy német közegben, ahol még a rendőr is házhoz megy megérdeklődni, hogy miképpen is gondolta az illető előző este a migránsellenes facebook posztját, hogy ott pont ezektől a tartalmaktól lehetett volna meghülyülni.

A forrással van itt a valódi baj, azzal hogy nem valódi az amit eredménynek kihoz.

Ez a facebookozás ideje/migránsellenesség összevetés olyan, mintha valakinek az elhízását összekapcsolnák azzal, hogy rendszeresen rákeresett a tévéműsorra. Hogy biztosan azért lett kövér, mert a tévéműsort nézte a legtöbbet a neten és ott annyi főzős műsor van ami az evésre buzdít stb. stb. Holott a válasz ennél egyszerűbb: sokat tévézett, keveset mozgott és elhízott.

Szerintem részigazságokat tettek eléd, összegyúrták és tudományos köntösbe bujtatták.

Részigazságok - vagyis önmagukban igaz állítások, amik a sztori részei:

2011 októberéig 800 ezer illegális migrán érkezett már be a németekhez

abban a kisvárosban hivatalosan senki nem emelt panaszt semmiben az ott elhelyezett migránsok ellen

a migránsok elleni támadások száma tényleg 3335 volt 2 év alatt

a pasi tényleg sokat facebookozott és tényleg olyan tartalmakat osztott meg amiket kiemeltek

Ami viszont kimaradt a sztoriból:

az illegálsi migrációt megelőzően már évtizedes probléma a bevándorlás is és az eltérő kultúrák összeegyeztethetetlensége is

a multikulti csak szóban működött a valóságban nem

az illegális migránsoknak nem örült mindenki még az elején sem

az illegális migráció ILLEGÁLIS és bizony sokan vannak akiknek már ez elegendő ahhoz, hogy ne akarják elfogadni (köztük én)

az elhíresült Kölln-i szilveszteri zaklatások 2015-ben voltak, nyilván senki nem hiszi komolyan, hogy októberig egy illegális migránssal sem volt probléma, majd szilveszter éjjel hírtelen egész nyugat-Európában megbolondultak és megtámadták a nőket

stb. stb. stb. nem sorolom az érem másik oldalán levő többi dolgot.

Rövidebben: kell egy kamu, amivel 1. meg lehet magyarázni, hogy az a pasi is őrült rasszista, fasiszta és a többiek is, 2. kell valami a facebook ellen, amivel még jobban rá lehet venni a tartalmak cenzúrázásával sé amiről el lehet adni az embereknek magát a cenzúrát. Ezért nagy tudományos blablát kerítettek két olyan információ összekapcsolására, amik ugyan igazak, de nem ok-okozói egymásnak.

2018. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

#8

3-as vagyok és köszönöm TakácsZs, hogy ilyen tökéletesen összefoglaltad, amit én is gondolok erről! Sajnos nincs ennyi és ilyen rendíthetetlen türelmem, meg ilyen logikus érvelési képességem neked! Bár néha az az érzésem, hogy mazochista vagy!:)

2018. okt. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

javít:

Kihagytam egy "mint"-et az utolsó előtti mondatból.:(

2018. okt. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!