Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk hatékonyan...

Hogyan tudnánk hatékonyan megoldani a globális ökológiai válságot? Hogyan teremtsünk hozzá politikai akaratot?

Figyelt kérdés
[link]

2018. okt. 9. 14:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%

"Hogyan tudnánk hatékonyan megoldani a globális ökológiai válságot?"

Találj módot 5Mrd (felesleges) ember csendes eltemetésére.


"Hogyan teremtsünk hozzá politikai akaratot?"

Volt már ilyen többször, több helyen.

2018. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy.

A természet végezni fogja a dolgát. Ha az ember hülye, akkor meghal. Különben aki hülye, haljon is meg!

2018. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
46%

Az emberek kapzsisága, önzősége és beszűkültsége miatt sehogy. Be kellene zárni a gyárakat, elektromos autókat használni és erdőket ültetni. Ehelyett a fákat, nem ültetik, hanem épphogy kivágják, hogy a helyére lehessen gyárat, lerakatot, erőművet stb. építeni, mert azok hozzák a lóvét a sok dúsgazdagnak (akiknek amúgy így is annyi pénze van hogy 500 évre elég lenne, de nekik semmi nem elég). Aztán nézzük a kormányt: ahelyett hogy környezetbarát dolgokba ruházna, Paks II lesz, mert abból többet lehet lenyúlni mint 200 szélkerékből. Az nem érdekes hogy elképesztő módon veszélyes, környezetszennyező és elavult. Első körben az ilyen harácsoló politikusokat, üzletembereket meg vállalkozókat kellene lecsukni, a kormányt meg olyat választani, aki törvényben tiltja a fakitermelést, légszennyezést, vízszennyezést, vadászatot, szemetelést stb. (és be is tartatja ezt). Valamint be kéne tiltani az ilyen benzinfaló terepjárókat meg luxusautókat, mindenki járjon elektromossal. Abból is van presztízsautó (Tesla, BMW i8) annak akinek túl sok a pénze.


De amúgy majd a természet elintézi. A gond ezzel csak az, hogy az egész bolygó odalesz, minden állat- és növényfajjal, akik ártatlan áldozatai lesznek az emberi kapzsiságnak, pusztításnak ás megalomániának.

2018. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%

+ amit még nem írtak le: el kellene tenni láb alól pár embert, akiknek túl sok érdeke fűződik ahhoz, hogy ne használjunk alternatív energiaforrásokat.


(Én nem akarok ilyet, természetesen, sőt, ezt nem is én gondoltam ki, ezt csak hallottam valahol. Éljen az olajipar, már úton is vagyok tankolni. XD)

2018. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Árnyaltabb téma ez annál, mintsem a dúsgazdagok kapzsiságát lehessen hibáztatni az egész folyamatért. Ennyi erővel a "szegény ember" hülyesége éppolyan káros, mert senki sem tart pisztolyt a fejéhez, hogy a nehezen megkeresett pénzét elszórja az ötszázadik baromságra, amit a reklámokban látott.


Az erdőégetésért a fejlődő országokban sajnos többnyire a szegény emberek felelősek, akik így jutnak megművelhető termőföldhöz. Kevés a föld, sok az ember, a megélhetésükért pedig újabb és újabb területek kerülnek művelés alá.


A legfőbb problémának a túlnépesedést, ezután a gyorsan elavuló eszközök túlburjánzását látom, valamint a mértéktelen, eszetlen, felesleges túlfogyasztást, amire az egész gazdasági rendszer épül.


Van belőle kiút, csak nagyon lassú, és nem valószínű, hogy lesz rá elég idő. Vélhetően egy gazdasági/társadalmi összeomlás következik be úgy száz éven belül.

2018. okt. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Pont a politika az ami ront a dolgon. A zöldebb országokban szól bele legkevésbé a politika a gazdaság működésébe. A környezetszennyezőbb országokban meg mindent a politika irányít.
2018. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Bár van egy környezetmérnök végzettségem... de végiggondoltam párszor.


Mondjuk a saját szemszögömből:


1. Takarítsunk meg áramot. OK, akkor holnaptól nem járok dolgozni. Jó, otthon van klíma (extra módon nem bírom a meleget), mondjuk azt, hogy nem használom többé. A legtöbb áramot mégis a munkahelyemen használom személyesen (irodai munka).

OK, holnaptól nem megyek be. Úgyse szeretek bejárni, kialvatlan vagyok.

Lassú az éhhalál?

Emberek tömegei úgy tudnának spórolni az erőforrásokkal, hogy nem mennének dolgozni.

2. Nem veszek új elektronikai kütyüket egészen addig, amíg a régiek el nem romlanak (mondjuk így is teszek, ezen szeretek spórolni + úgyis megszeretem a kütyüt, nehezen válok meg tőle).

OK, sajnos hamar és egyre hamarabb elromlanak, tönkremennek és egyre kevésbé javíthatóak. A régi telefonom 4 éves korában gallyra ment, most vettem újat, nem nyitható a fedele, nem cserélhető az akkuja. Szóval ennyi.

Nade tegyük fel, nem veszek új kütyüket, csak extra ritkán.

Tegyük fel, hogy tömegek döntenek úgy, hogy nem vesznek kütyüket, csak extra ritkán.

Mi lesz azokkal a tömegekkel, akiknek az a munkájuk, hogy az új hardvert kifejlesszék, rá a szoftvert megírják, akik robotolnak a gyártósorokon, akik eladók és segítséget adnak a vevőknek a MM-ban, az infopultosokkal, a futárokkal?

A termék egész életciklusa során tömegével kevesebb munkaerő kellene a tervezéstől a gyártáson át a szállításig.

Tömeges munkanélküliség. Tömeges éhhalál.

2018. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

1. Ez globális probléma ami az egész emberiség közös érdeke. 195 nemzetállam vezetői soha az életben nem fognak egyezségre jutni. Ha túl akarunk élni létre kell hozni a Földi Egyesült Államokat.


2. A túlnépesedést születésszabályozással lehet megfékezni, ennek leghatékonyabb eszköze, ha érdekeltté tesszük benne az embereket: nagykorúaknak világpolgári jogon járó minimális garantált alapjövedelem (kb. forintban 50 ezer Ft/hó) megadásával és cserében minden egyéb segély, családi pótlék, szoctám és egyebek eltörlésével.


3. Védetté (Nemzeti Parkká) kell nyilvánítani minden még meglévő természetes élőhelyet.


4. Környezetszennyezési és környezetterhelési adót kell bevezetni, amiből tiszta technológiák és ökológiai gazdálkodási módszerek tudományos kutatását és oktatását kell finanszírozni.


5. Ingyenessé kell tenni a felsőoktatást, ez leállítja a túlnépesedést és alkalmazkodóképesebb, műveltebb társadalmat készít elő.


6. Át kell térni az intézmények, cégek és családok szintjén is a fenntartható életmódra, egy globális-, fenntartható- szolidáris-, információs társadalomra, ami csakis demokratikus jogállam lehet.

2018. okt. 9. 18:20
 9/30 A kérdező kommentje:

További ötleteket, megoldásokat kellene gyűjteni!

(Ezért tettem fel a kérdést.)

2018. okt. 9. 18:22
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
Kb mindennek az ellenkezőjét kellene csinálni, amit írtál. Az ötleteid egy kommunista disztópiához vezetnének.
2018. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!