Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi számít fegyverviselésnek?

Lakts dzseniferlopez kérdése:

Mi számít fegyverviselésnek?

Figyelt kérdés

pl.: 8cm-nél hoszabb kés, rugóskés, vipera.

Pontosan mi számít viselésnek?

Pl.: autó kesztyűtartójában, vagy hátizsákban?

Hogy lehet ezeket legálisan szállítani?



2018. okt. 10. 17:14
 1/3 A kérdező kommentje:

Mennyi a büntetés, ha elkapnak vele?

Egyáltalán érdekli a magyar rendőröket ez?

2018. okt. 10. 17:16
 2/3 kovpet ***** válasza:

Ez szabályozza:


175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet

a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

2018. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Logika: Vacak törvények/szabályok vannak felállítva...

De amúgy bármivel lehet nem csak sebet ejteni, de ölni is...


Pl "karkötőnek" használt díszesen megfonott műszálak+damíl 1.5m-es fonatom félbe van hajtva majd összehorgolva van a kezemen - alig 3mp alatt egy mozdulattal kibontható s használható.


De pl egy ceruza/tollal is megoldható.


Sok tárgy van körülöttünk, ami veszélyes tud lenni s az ember nem is gondolná.


Biztonságérzetet ad sok minden s az emberek amikor mondják pl félnek a repülőtől mi van ha lezuhan...


Ilyeneknek mondom: Te drága, elég csak utcán sétálni/átmenni bármikor felkenődhetsz bárhova - belé mennek autóval, leszakadhat a jelzőlámpa (ismerősöm így járt)...stb.


Azokat az eszközök számítanak annak, amik rendes fegyverek "szerintük".


Minek tartanál fegyvert?

Sokan vesznek (mindegy hogy törvénynek megfelelő-e vagy nem), de rengeteg esetben HASZNÁLNI SE TUDJÁK az emberek, nincsen semmilyen tudásuk és éles helyzetekben kb zavarodottan hadonásznak csak az adott eszközzel, amit egy picit is hozzá értő (nyugodtabb fél akár) simán a fegyver felhasználója ellen fordíthat.


Én csak lebeszélnélek az adott témáról. (sürgis ismerősömék sok érdekes esetet meséltek)

Hogy sok esetben, hogyan jártak azok, akiknél a saját fegyverük okoztak igen dúrva sérüléseket.

+ ki nem nézné az ember a sürgisekből felénk, de fele pszichopata, másik fele tapasztalt harcban.

De nem véletlen... Volt olyan beteg, aki kivizsgálás közepedte majdnem leszúrta a kórházi alkalmazottat, aki hátat fordított, hogy letegye a cuccait az asztalra s a másik ott dolgozó pont ment be hozzájuk - ő fogta le a beteget. Pár cm-en és mp-en múlott az élete.


Vegyél paprika spry-t vagy hasonló cuccokat inkább, az össze vissza hadonászva is működnek.


Alkotok sok művészeti ágon (grafika, szobrászat,varrás, kisebb barkácsolások...stb - majdnem mindent meg tudok csinálni a körülöttünk lévő tárgyakból/eszközökből)


Mivel van pár saját készítésű dísz tőröm és kardom, amik ugyan nem fémből készültek, de strapa bíróak és élesek. Ezeket otthon/kiállításon rendben vannak, de pl utcán már önmagában nem vihetem kézbe, rendesen elzárva és bedobozolva szállíthatom csak.


De volt olyan eset amikor itthonra vettem egy konyhakést s pihinek leültem félúton a padra, meleg volt, ittam egyet s kíváncsian kibontottam milyen a fogása - nagyon sokat számít ez is a hosszadalmasabb munkálatokkor.


Hát nem arra jár egy unatkozó, kötekedő rendőr... Piszkált...mondtam neki, pihenek s kíváncsi voltam. Biztos valamire kell...mondom neki: Igen otthon a jó pár kilós lapocka vár rám, ami még olvad ki, de haza is vihet és bebizonyítom...


Persze... fényes nappal a megpihent "kis"lány neki áll mészárolni vagy mi a tököm... Amin felkapta a vizet: Ha mészárlás lenne a célom akkor maga nem állna már előttem.


Autóba ültünk, poénból mondtam: Ennyi erőből haza is vihet :)

Bevitt xD az a szerencsétlen hús még vár rám pluszba.

De a bejáratnál már 2 ember oda jött s kérdezték mit keresek itt ><"

A faszi nézett mi van s nagyot nyelt értetlen fejjel.

Kiállításomon ismertem meg anno őket pár alkalommal beszéltünk csak ><, de erre én se számítottam, hogy ott futok velük össze :'D


Ezeket elmeséltem most picit unalom űzésnek - ismiket nem zavarom legalább munka v pihi alatt :) (utazok hazafele)


25N

2018. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!