Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a gond a politikai korrekts...

Mi a gond a politikai korrektséggel?

Figyelt kérdés

Sokan szidják a politikai korrektséget holott nagyon hasznos. Senkit se minősítsünk le a származása, vallása, nemi hova tartozása és nézetei miatt. Nagyon támogatnám azt, ha bántó, lenéző kifejezéseket büntetni lehessen. Például én többször megkaptam azt, hogy egy lusta disznó vagyok, mert nem dolgozom ki a belem és nem tanultam valami sokat, mert nem volt rá lehetőségem és nincs szükségem rá. Az ilyeneket büntetni kéne. Én mindig is korrekt voltam mindenkivel és sokszor csak a bántásokat kaptam meg.

Sokan azt állítják, hogy ez totalitarizmust hozna magával. Ezzel nem értek egyet, mert ha közösen fellépünk a bántó kifejezések ellen és megbüntetjük azokat akik másokat lenézek, abba semmi totalitarizmus nincsen. Egyszerűen csak aki másoknak árt az viselje el a következményeket, mint pl. azzal, hogy befizet pénzbírságot.

Most akkor mi is a gond a politikai korrektséggel?


2018. okt. 14. 08:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Nincs gond vele, csupán egyeseknek gondot okoz úgy fogalmazni, hogy azzal másokat ne sértsenek meg. Ezt ők korlátozásnak élik meg, ezért harcolnak ellene.
2018. okt. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

"egy lusta disznó vagyok, mert nem dolgozom ki a belem és nem tanultam valami sokat. Az ilyeneket büntetni kéne"


Túl szigorú vagy magadhoz. Ha már ezt felismerted, fél siker. Tanulj, dolgozz, és még viheted valamire.

2018. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%
Akiknek jogosan van bajuk van vele, azok a vadhajtásaira szoktak rámutatni. Persze ez "fától az erdőt" kategória, mert nem maga az elv a rossz, csak a túlzásai.
2018. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
37%

A politikai korrektséggel az a probléma, hogy azt is el lehet túlozni.


Pl.

Ha cigány ellop egy tyúkot, akkor arcát letakarva, monogramozva teszik ki a nevét (pl. L. Winetou vagy L. W.), a származását, faját sehol se említve.


Ezzel ellentétben, ha egy magyar lop el egy tyúkot, akkor teljes, jól látható fényképet tesznek ki róla, a teljes nevével, megemlítve a származását is: magyar.


Politikai korrektség miatt nem lehet kimondani, hogy lehetne kimondani azt, hogy cigány-bűnözés. A politikai korrektség miatt nem lehet vitatkozni azon, hogy a holokausztban tényleg meghalt-e 20 millió zsidó (az egyik zsidó lapban valamikor ezt olvastam, odaírtam, hogy eddig 6 millióról volt szó, máris jött a reklamáció, hogy náci, fasiszta vagyok).


A politikai korrektség felülírja azt, amit győzelmével beteljesített a liberális-demokrácia: a szólásszabadságot, ami a liberális-politikának a legnagyobb vívmánya.


Ha a liberálisoknak el kéne döntenie, hogy mit akarnak egészen pontosan. Ha szólásszabadságot, akkor ne harcoljanak a politikai korrektségért. Ha pedig azt akarják, akkor nyíltan mondják ki, hogy a politikai korrektség többet ér a sajtó szabadságnál, többet ér az ember személyiségi jogai miatt. Ne játszanak hamis kártyákkal!

2018. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%

Tehát ha téged mondjuk cigányként lusta disznónak tartanak az ismerőseid, akkor őket meg kell büntetni, annak ellenére, hogy te is annak tartod magad, de úgy gondolod, hogy ez nem polkorrekt vélemény.

Azt kellene megértened, hogy ezzel nem a származásod miatt minősítették így, hanem mert lusta disznó vagy.

2018. okt. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
#5 Nem vagyok cigány dolgozom is. De a lusta kifejezés is politikailag inkorrekt. Nem szabad senkire se ezt mondani, pláne nem úgy, ha nem is ismered az illetőt. Igen az ilyet büntetni kell, mert a gyűlöletbeszéd semmilyen formájában se megengedett.
2018. okt. 14. 10:00
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

A "píszíséggel" az a gond hogy egyesek ráerőltetik másokra.

Vagy mások ráerőltetik a többiekre hogy egyáltalán ne legyenek "píszík" mert azt mondják hogy a "píszí rossz értem?".

Mindkét eset rossz és szélsőséges.

A "píszíség" legyen mindenkinek az egyéni döntése.

2018. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ hogy hol húzzuk meg a politikai korrektség határait... Ez nyugaton lehet probléma (főleg Amerikában, ahol mindig mindenben elmennek a szélsőségekig). Magyarországon főleg kormánypárti kézben lévő média másfajta igazságtorzításokkal küzd, nem a "píszínek" való megfelelési kényszerben...
2018. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Miért lenne gyűlöletbeszéd, ha azt mondják rád, hogy lusta vagy, mikor a saját bevallásod szerint is lusta vagy? Ennek a világon semmi köze a politikai korrektséghez.
2018. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
42%
Az a baj a politikai korrektséggel, hogy véleményterror. Egy csoport véleményét kiemeljük a többi közül és ráerőltetjük a másikakra.
2018. okt. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!