Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lesz a jövő?

Szerintetek milyen lesz a jövő?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom. Ezen az oldalon már sokszor el lett mondva hogy régen nem volt jobb. Szerintem sokan csak az internet, meg a modernebb autók miatt mondják.

De mégis, ti nem undorodtok ettől a századtól? -igen van sok vívmánya kétségtelen. De mégis?

Én egyre jobban azt látom, hogy minden kiüresedik. a célok amiket kitűztünk magunk elé mint emberiség, lassan, lassan be-be érnek, elérjük őket. (A harmadik világ is fel tudna hamar zárkózni, ha nem lennének szándékosan hátráltatva fegyvernepperek, konszernek által.)

Kiüresednek a társadalmi normák, a gátak ledőlnek. Pártok lassan kb márkalógókkal lesznek egyenlőek. Kapcsolataink is élsívárosodnak. Mindenhol a romlás, lassú rothadás jelei mutatkoznak. Ezzel nem azt mondom hogy eljön a világ vége, de a mi örökül kapott világunknak annak vége lesz.

Szerintem egy új teljesen erkölcs és érték/érdektelen kultúra, világ fog kibontakozni.

Én már most nem találom a helyem ebben a világban. Igen használom, fogyasztom a termékeit de egyszerűen nem érzem magaménak. És szerintem vannak még hozzám hasonlóan egy páran.

Lehet a régebbi korok emberei is érezhettek ilyesmit, a saját korukban de ők legalább tudtak kapaszkodni a hitükbe, az országukba. Volt ideológiai, lelki muníció lázadni a feudalizmus, a földesúr ellen, a beteges diktatúrák ellen vagy ha más nem legalább bizakodtak a jövőben. Például a proletárok a csatorna és villany bevezetése miatt, (70-es, 80-as években vidéken még alig volt csatorna vagy utcai közvilágítás.) a rendszer sérelmezettjei a diktatúra eltűnésében. (Ne ezen kattogjatok ez csak egy példa volt.)

Amiért annó lázadtak mára már jószerivel beépült a közerkölcsbe, köztudatba. Igazából lassan már a lázadásnak mint fiatalkori, társadalmi jelenségnek sem látom értelmét, okát csak egy filmekből meg kulturálisan örökölt mintát - merthogy ezt kell csinálni.


Nagyon azt érzem, hogy napról napra, reklámról reklámra egyre jobban felélünk és felégetünk magunk körül mindent.

Mi már nem tudunk kontinenst meghódítani, sem birodalmat építeni az átláthatatlan bürokrácia és szövetségi rendszerek miatt. (Meg persze a technika miatt sem.)Bolygónkat jószerivel feltérképeztük. (Maximum vizek mélyét tudjuk kutatni)

Apró kutatások maradnak csak a post industrialis modern embernek - a történelem apró csiszolása.

Én nem hiszem, hogy 600 éven belül normális ürhajót tudnánk építeni. (igen 69-eb elmentek a Holdra de hogyan meg hányan.)Nevetek azon hogy a Marsra terveznek telepeket miközben még a Holdon sincsen semmi.

Szerintem a filmekben látott jövő sosem fog eljönni.

Nagyon úgy látom, hogy a borgőzös álmaink közben fel fogjuk magunk számolni és lesz egy nagy és hangos pofára esés.


U.I. Igen vannak dolgok amiket elnagyoltam, de ezeken nehogy már fent akadjatok. Koncentráljatok a témára, a felvetett problémára!



2018. okt. 19. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

2050 környékén jön a technológiai szingularitás, a nagy koponyák mind ezt jósolják.

De jön Jóska a hegyről és megmondja, hogy fúj-fúj mocsok számítógépek és internet és írja mindezt egy netes oldalra, egy számítógépen.

2018. okt. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerény véleményem szerint ez lesz Magyarország jövője:


- Budapest- Sopron tengely + néhány nagyobb város (Debrecen, Szeged, Kecskemét) lassan fejlődik

- A maradék rész gyorsulva pusztul

- A magyar fiatalok nagy része Nyugat- Európába költözik

- A munkaerőhiány fokozódik, a robotizálás csak némileg enyhít majd ezen

- A bérek idén kb. 10%-al, jövőre 7%-al, utána 3-4%-al nőnek

- Az infláció kb. 2,5- 4,5% között lesz

- A forint folyamatosan veszít értékéből

- A lakosság elöregedik


Még egyszer leírom: ez csak az én véleményem.

2018. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Magyarország még piszok messze van a nyugati jóléttől, nekünk szerintem azt kellene elérni.

Ma olvastam egy hírt a HVG-n, hogy a briteknél kiakadtak az emberek egy szexista szendvicsen:

[link]

Most őszintén, ti nem akartok olyan jólétben élni, ahol ez a legnagyobb problémátok? Én szeretnék.

2018. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csodálatos dolgokat fedez fel a tudomány, jó ebben a korban élni. Plusz a bolygó élővilágának minél nagyobb fokú megőrzése önmagában egy cél, amiért bárki harcolhat.
2018. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy biztos: sosem olyan a jövő, mint amilyennek elképzeljük előtte.
2018. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem legkésőbb 2040-ig nagy változás fog történni, negatív értelemben. Háborúra gondolok, amit az egyre nagyobb politikai eltérések okoznak (lásd Amerika kontra Kína). Az EU fel fog bomlani, vagy át fog csapni egyfajta diktatúrába.


Nyilván ez csak személyes vélemény.

2018. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De bizony olyan Hakapeszi, csak nem mindegy, ki képzeli.


Itt van például a kérdező. Nincs meghódítandó kontinens. Hát nagy probléma. Nem tudunk birodalmat építeni. Aki magából indul ki. De azok bizony napjainkban is épülnek. Csak hát ezt is sokféleképpen lehet. Bolygóinkat feltérképeztük. Ja, tudjuk, hogy vannak. De ez nem feltérképezés. Ez egyelőre a holdunkkal sem megy. Apró kutatások. Rákkutatásért most adtak Nobel díjat. Nálunk a legmagasabb halálozási részesedése van. A többi tudományágról nem is szólva. Apró. Apró az, ami egy középiskolásnak megy.

Megértem a pesszimista jövőlátást. Aki a jelenből sem lát semmit, hogy tudná elképzelni a jövőt.

Bár ha belegondolok. A tudás gátolja a véleményalkotást. Bármilyen zöldséget csak az tud leírni, akit nem félemlít meg annak ostobasága. Ez a fajta embertípus megy öntudatosan a szakadék felé, és felháborodik, ha előtte rászólnak.

2018. okt. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De én látom a szakadékot azért írtam ki a kérdést. :D
2018. okt. 19. 19:40
 9/12 anonim ***** válasza:

A siránkozás helyett mások dolgoznak és láss csodát, pár év múlva indulnak a Marsra. Komoly űrhajóval. Már létezik az űrtúrizmus, az egyik cég néhány éven belülre teszi, hogy olyan összegekért tud majd embert vinni az űrbe, szó szerint körbe nézni a Földet (kívülről), amit egy kicsit jobb módú amcsi már ki tud majd fizetni. Nem Disneyland lesz a vágyott nyaralás, hanem egy kör a Föld körül.

Tényleg azon sírsz, hogy az emberiség kezdi elérni a céljait amiért évezrede óta küzdött?

2018. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pontosítsunk. Látsz valamit, amit szakadéknak képzelsz.
2018. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!