Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ez manapság? Egy...

Miért van ez manapság? Egy egy fertőző dolog lett?

Figyelt kérdés
Tehát én már egy korafelnőtt ember vagyok. 3.5 éve van egy komoly kapcsolatom. Mi a kapcsolatunk elején is azon voltunk, hogy sose szeretnénk gyereket. És még most is így vagyunk vele. A baráti körünkben is akiknek kapcsolata van ők is így gondolkodnak, hogy gyerekről szó nincs. Azt hittem, hogy kivételek vagyunk de aztán látom, hogy a keresztszüleimnek nincs gyereke és nem egy tanárom volt akinek férje sem volt, nem hogy gyereke. És bár ez nem sok országos viszonylatban de az egyetemen is beszéltük hogy Magyarországon egyre jobban csökken a születések száma. Erre rátesz egy lapáttal, hogy rengetegen mennek innen külföldre. Szeretem az országomat és nem szeretném, hogy kihaljon de viszont gyereket sose szeretnék. A felhasználok közül is sokan vannak így? Én bevallom a karrierem miatt nem szeretnék gyereket a barátnőmnek meg türelme nincs a gyerekekhez. De az a durva, hogy egyre többen nem akarnak gyereket és ennek nem lehet csak az az oka ami nekünk. Miért van ez?? Ez lehet előbb utóbb nagy probléma?
2018. okt. 20. 22:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Kár hogy a rejtett erőforrások immunisak erre a "betegségre".
2018. okt. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azért ennyire ne haladjunk előre. Ez nagyon pesszimista gondolkodás. És nem hinném, hogy az anyagiak miatt van ez. Azért ha az ember végignézi a magyar családokat a legtöbbjük nem él rosszul.
2018. okt. 20. 22:54
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Én nem akartam gyereket. De nagyon nem. Még a másokétól is kirázott a hideg.

Aztán lett, de ez hosszú történet.

A legjobb dolog az életemben.

2018. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Megkönnyíted a természetes szelekcióty ennyi az egész.
2018. okt. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
Bölcs Vezetőnk pedig mindent megtett annak érdekében, hogy mindenki vállaljon gyereket. Az alaptörvénybe is beírta, hogy a nyugdíj csak adható (mivel ma már nem járulékként, hanem adóként szedik be, ezért járadékot sem követelhetsz majd érte), valamint a szülőtartásra is kötelezve vannak a gyermekek. Ebből a vak is látja, hogy aki nem akar öregkorára éhen halni, annak csak két lehetősége van, vagy félretesz magának annyit aktív éveiben, amiből megél öregkorában (nyugdíjpénztári dolgokban ne gondolkodj, azt úgyis mindig lenyúlják), vagy csinál néhány gyereket, hogy azok viseljék gondját.
2018. okt. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
18%

#8

Hangyányit ne zavarjon, hogy ez már a Kádár rezsimben is létező törvény volt, nem a Fidesz találmánya.

2018. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ne vonjuk ebbe bele Orbánt, mert Németországban feszt ugyanez a helyzet. Tök ugyanez. Csak nekik az a szerencséjük, hogy a szegényebb országokból rengeteg szellemi munkaerő megy oda dolgozni akik adóznak ott meg minden. Hozzánk meg max at ukrán jön. És ez a 21. századi gondolkodás.. Ez van ezért most nem lehet felakasztani egy embert, mert nem szeretne gyereket. Kinek mi a prioritása.
2018. okt. 20. 23:48
 8/21 anonim ***** válasza:

#8

Olvasgasd a Heti híradó - 21. évf. 31. sz. (1977. július 30.) ebben bővebben mesélgetnek neked a szülőtartási kötelezettségről, ... ha kétségeid lennének.

2018. okt. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem a szülőtartáson van a lényeg (bár az is bekerült az Alaptörvénybe), hanem a nyugdíj adó formájában történő beszedésén. Abból következik az, hogy a kormány bármikor dönthet úgy, hogy holnaptól egyáltalán nem fizet nyugdíjat.
2018. okt. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%

Az önzőség modern doktrínája. Az emberek kizárólag önmaguknak élnek, az eszméket és meggyőződéseket felváltja a materialista életfelfogás és objektívnek gondolt erkölcs.

Persze, hogy nem akarsz gyereket, az olyan felelősség és elkötelezettség ami életed végéig meg fog határozni. Te és a párod nem akartok küszködni a terhességgel, ápolni és gondoskodni a gyermeketekről, nevelni, átadni neki a tudásotokat és tapasztalataitokat, végigkísérni és egyengetni az útját a felnőtté válásáig, majd elengedni és büszkén felismerni, hogy egy remek embert teremtettetek aki rengeteg boldogságot okozott, és fog okozni nektek és másoknak.

Nektek pénz. anyagi siker és hedonista élvhajhászat kell, nem ez.

2018. okt. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!