Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nincsenek...

Magyarországon miért nincsenek normálisan, kemény végigvitt sztrájkok mint pl. Franciaországban?

Figyelt kérdés

A munkaerőhiány is adott a sztrájkolásokhoz. Itt a lehetőség jobb körülményeket kiharcolni. A tőkés nem fog csak úgy puszira jobb fizetést adni.


MIért nincsenek nálunk sztrájkok?


Kérlek ne gyertek azzal a marhasággal hogy féltik az állásukat a dolgozók, amikor 2 nap alatt lehet munkát találni a mai Magyarországon...


Meg amúgyis...ha mindenki sztrájkol mondjuk egy gyárban, akkor inkább a tőkés is igyekszik megegyezni minél gyorsabban a dolgozókkal. Simán produktív lehetne.


2018. nov. 29. 04:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy azért nem reális az a könnyű munkát találni, ha az ember elhelyezkedett x helyen lehet épp a szakmájában vagy hasonló lehetőség, hasonló bérrel 00km-el arrébb van stb, ráadásul míg talál újat az is pénzkiesés.
2018. nov. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100
2018. nov. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

1, Annyira nem könnyű munkát találni még most sem. A legtöbb be nem töltött állás olyan helyről szól, ahol nettó 130-at fizetnek havi 250-300 óra munkáért és úgy bánnak az alkalmazottakkal, mint a szódás a lovaival.

2, A magyarok soha nem voltak sztrájkolós nép. Inkább egymást gáncsolgatják a munkahelyeken, hogy benyaljanak vele a főnöknek, de egymásért soha nem állnának ki. Én már befürödtem ezzel párszor, hogy megindultam, aztán mindenki kihátrált mögülem, szóval tudom, hogy miről beszélek.

2018. nov. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert a magyar melós-réteg nem képes összefogásra, nem képez kemény sztrájkmagot.
2018. nov. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
A Fidesz egyik első intézkedése volt 2010 után kiherélni a sztrájktörvényt és a szakszervezeteket, amelyek egy része amúgy is alátartozott.
2018. nov. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
A sztrájk törvények, de a nagyobb baj, semmi összefogás, összetartás. Az emberek jó része, eleve nem szakszervezeti tag. Ahol dolgoznak 500-an és 50-en sztrájkolnak, azokkal még elbánnak. Azokkal ki lehet szúrni. 400-an sztrájkolnak az 500-ból, ott már van esély elérni valamit, de ilyen összetartás, csak ott volt ahol dolgoztam, máshol sehol nem láttam. A másik a mentalitás, mikor sztrájkoltunk, nem kiálltak mellettünk, hanem köpködtek, ti miért akartok többet, jobbat. Még ilyenek az emberek, birka ként lehet őket terelgetni.
2018. nov. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
A magyaroknak jó a szegénység. Elégedettek vele, nem akarnak jobbat tőle, akkor meg?
2018. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Mert a fancia egy keményen sztrájkolós fajta, a magyar meg nem egy keményen sztrájkolós fajta.
2018. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert itthon mások a körülmények. Anyámék csak annyit kértek volna az összeszerelőgyártól, hogy Ózdon is kifizessenek annyit, mint a hatvani gyárban. Tudod mi volt a főnökség reakciója? Majdnem az egész részleget bezáratták.

Budapesten meg az ilyen helyeken lehet találsz 2 nap alatt munkát, de máshol örülnek, ha 2 hónap alatt találnak. Ezt használják ki a gyárak, nem hiába a szegényebb régiókba épülnek.

2018. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

ma 11:21

Pont amit irtál. Van szakszervezet, sok tag és kiállnak egymásért, akkor a hatvaniban is sztrájk mellé állni, a kollégák érdekében. Egy kisebb elszigetelt csoport soha nem ér el semmit. Mi országosan voltunk úgy 6 ezren és valahol valami nem volt jó, akkor minimum 5500-an sztrájkoltak, ha az ország másik felén dolgoztak, laktak akkor is.

2018. nov. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!