Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha rendőr lennél, nagy balhé...

Ha rendőr lennél, nagy balhé esetén a tüntetők pártjára állnál, vagy akármi van, a munkádat végeznéd érzelem nélkül?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkoztam tegnap épp.Ha én mint rendőr a tüntetőkkel szemben állnék,akik nagyon sokan vannak,hogy cselekednék.Ugyanis tolvajokat,bűnözőket elfogni oké,lakosságot megvédeni oké,de ha a lakosságot védem,akkor miért állok szemben velük ha tüntetnek,kit is védek akkor tulajdonképpen ?
2018. dec. 14. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Pár száz ember mellé biztos nem állnék át.

Ők ott vannak a téren éjfélig, jobb esetben hajnal egyig és hazamennek, én meg legjobb esetben csak a munkámat vesztem el.

Semmi értelme, nem éri meg. Magammal szúrok ki.


Ha több ezer, több tízezer ember lenne kint, nem csak estig, és nem csak füstbombákat dobálnának a rendőrök közé félóránként, akkor már lehet meggondolnám a dolgot.

2018. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 LazyJones ***** válasza:
100%
#1 Nem kötekedésből, csak tényleg nem tiszta nekem az írásod alapján: te akkor nem erkölcsi, morális megfontolásból, igazságérzet vagy lelkiismeret miatt állnál bárki oldalára is, hanem kizárólag a "többségnek mindig igaza van" mentalitás alapján?
2018. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Èn Németországban élek és itt láttam békés tüntetést az adatvédelmi jogok miatt.


Itt a rendörök nem a tüntetök ellen voltak, hanem a tüntetök által legyalogolt területet biztosították az autósok elöl. Ès pl sétálo utcát zárták le addig míg áthalattak a tünetetök, hogy egy átlag ember ne keverdejen a tüntetök közé. A tüntetöket meg az autók ne üssék el.

Elöl ment a kemény magja ezek a huligánok akik fekete ruhában, kapucniban voltak(akik mindegy miért tüntetnek de ott kell lenni). Ezeket a rendörök szoros kordonnal kísérték, se elöre se oldalra nem léphettek ki, minden rendörön kamera volt. Majd utánnuk jöttek a békés tüntetök akik táblákkal hangos bemondokkal voltak felszerelve. Ezek között itt ott egy egy rendör volt, gondolom leginkább a zsebesek, és egyéb problémák miatt. A tüntetési téren is a rendörök azért voltak, ha valami baj van, akkor segítenek.


Egy normál tüntetésen akkor lehet balhé, ha a tüntetök illegális dolgot tesznek, pl parkoló autókra akarnak felmészni, vagy megrongálni dolgokat... Na ilyenkor gondolom te se szeretnéd, hogy az ott parkoló autódat, vagy az ottani lakásod ablakát a tüntetök betörjék.

2018. dec. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A rendőröknek ketyeg a túlmunka, nem érdekli őket ez az egész. Mégis mennyivel etikusabb bújkálni, kresz csapdákat keresni hogy büntetni lehessen? Autósokat tolni autópályán? Akárhányszor kár ért mindig azzal kezdték, hogy úgyse lesz meg a tettes, de papír az van. Nem gondolnám, hogy ilyesmiken agyalnának.
2018. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendőr lennék, kerülném a munkát és fánkot ennék. Semmit nem tennék meg, amire nem kötelez a munkáltatóm. Szerintem beillenék a mai átlag rendőrök közé.


Ha tüntetésre vezényelnek, azt teszem, amit parancsoltak nekem. Ennyi. A rendőr nem ember, hanem eszköz, a hatalom eszköze. Nem engedheti meg magának az emberi gondolatokat és érzelmeket.

2018. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
30%
Rendőrnek elvből nem mennék, nem leszek senkinek a csicskája, és főleg nem fogom védeni a hazaárulókat. Ha a jelenlegi kialakult helyzet előtt mentem volna rendőrnek és idáig jutottam volna, akkor leszerelnék és keresnék más munkát.
2018. dec. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6, nocsak te is tovább tanultál?
2018. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!