Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha jön egy újabb gazdasági...

Ha jön egy újabb gazdasági válság, kik veszithetik el nagy számban az állásukat?

Figyelt kérdés
2008-ban még csak az általános iskola padjait koptattam, szóval nem nagyon tudom, hogy a munkaerőpiacot hogyan befolyásolja a válság. Én élelmiszeriparban dolgozom és abban reménykedem, hogy ezt a szektort nem annyira terheli meg a válság. Mondjuk egy labormunkában, ahol élelmiszer beltartalmi értékeit nézik, az bármilyen gazdasági környezetben fontos, mert a minőség, biztonság nem elhanyagolható. Arra lennék kiváncsi, hogy egyes rétegeket (8 elemi, középfokú, felsőfokú, vidék, Budapest) hogyan befolyásolja a válság, illetve mely szektorok a legérzékenyebbek és a legellenállóbbak. A statisztikák szerint 15% volt a munkanélküliség, reális ez? Nagyon kevés ilyenkor az álláskiírás és akkor is rengeteg a túljelentkezés? Jellemző, hogy a fizetések csökkennek? Normális ilyenkor az is, hogy az ember 1 évig nem talál állást?
2019. jan. 8. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Bárkit érinthet. Bármelyik réteget. Még cégvezetőket is ha a válság hatására összedől a cégük. A fizetések nem biztos hogy csökkennek de nem is nőnek egy ideig. Előfordul hogy valaki egy vagy két évig nem talál állást amíg újra talpra nem áll a gazdaság.
2019. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha minden jól megy, akkor bárki.
2019. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most találtam egy nagyon átfogó táblázatot, amiből sok dolog kiolvasható

[link]


A személyes, szubjektív élményeitek is érdekelnek, hogy mit káttatok a környezetetekben.

2019. jan. 8. 23:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha beköszönt a válság, az emberek először a luxuskiadásokon kezdenek el spórolni és elhalaszhatják a nagy értékű, tartós fogyasztási cikkek vásárlását.


Tehát például nem mennek nyaralni vagy csak olcsó helyre, kevesebbet járnak étterembe, szórakozóhelyekre, elhalasztják a nagy értékű vásárlásokat, nem vesznek új autót, későbbre halasztják az új TV-t, új mobiltelefont, új konyhagépet...

Az ingatlanhitelezés is visszaesik, lekerül a családok napirendjéről az új lakás vásárlása, építkezés, lakásfelújítás.


Tehát főleg ezek azok a szektorok, melyek leginkább érzékenyek a recesszióra, válságra. A turizmus-vendéglátás, ingatlanszektor, építőipar, elektronikai eszközök gyártása, autógyártás, ahol először lehetnek jelentős leépítések, ha csökkennek a megrendelések.


Az alapvető, létfontosságú fogyasztási cikkeken, például élelmiszeren kevésbé spórolnak talán az emberek, így én is úgy gondolom, hogy az élelmiszeripar viszonylag válságálló szektor lehet.

2019. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!