Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Egyéb kérdések

A kérdés

Miért nem enged a munkáltatóm túlórázni?

Kellett volna egy kis plusz lóvé, bementem volna pihenőnapon, erre nem engedték!

Milyen 400 óráról beszélnek egyesek?

Rabszolgatörvény, ne röhögtessetek!

1 havi munkaidőkeret van nálunk, tehát lényegében nincs is, ha nagy ritkán van túlóra, akkor túlóra alapot, túlóra pótlékot, műszakpótlékot azonnal fizetnek.

20 000 ft-tal lettem szegényebb.

Egy elektronikai műszerész.

jan. 12. 17:25  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Hány napot dolgozol egy héten?

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/21Időpont jan. 12. 17:27 Privát üzenet
Akinek nem elég heti öt napban napi nyóc órát dógozni az baxa meg a annyát, de az apját se kíméjje!

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 26%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/21Időpont jan. 12. 17:31 Privát üzenet

Nekem van olyan villanyszerelő/elektronikai cuccos haverom aki 7-ből átlagosan 6-7 napot dolgozik és napi 10-16 órát, azaz átlag napi 13 órát.

Ha kiszámolod, az havi 200 túlóra, ami évi 2400 túlórát jelent!

Sokan sírnak a 400 túlóra miatt, amikor haverom 2400 túlórát tol! Mondjuk keres is nettó 400-500 ezret, igaz nagyrészét borítékba kapja. Szóval rossz munkahelyen dolgozol.

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/21Időpont jan. 12. 17:31 Privát üzenet
Amúgy a túlóra az rendkívüli munkavégzés, amit a munkáltató rendelhet el, szóval nem így működik, ahogyan mondod. Ajánljak pár oldalt, ahol pontosan leírják, hogy micsoda? Szerintem egy dolgozónak nem ártana tisztába lenni ilyen egyszerű dolgokkal.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/21Időpont jan. 12. 17:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Változó, min. 3, max. 6 napot.

# 5/21Időpont jan. 12. 17:32 Privát üzenet

"Változó, min. 3, max. 6 napot."

Ennél a konkrét esetnél mennyit?

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/21Időpont jan. 12. 17:35 Privát üzenet
Béremelést kérj,ne túlórát!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/21Időpont jan. 12. 17:36 Privát üzenet

"Nekem van olyan villanyszerelő/elektronikai cuccos haverom aki 7-ből átlagosan 6-7 napot dolgozik és napi 10-16 órát"

Cumizd meg a farkát.

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 26%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/21Időpont jan. 12. 17:36 Privát üzenet

"Sokan sírnak a 400 túlóra miatt, amikor haverom 2400 túlórát tol! Mondjuk keres is nettó 400-500 ezret, igaz nagyrészét borítékba kapja. Szóval rossz munkahelyen dolgozol."

Nyugaton ezt 8 óra munkával megkeresik az emberek,bejelenve,és nem néznek ki a fejükből,amikor majd eljön a nyugdíj:D

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/21Időpont jan. 12. 17:37 Privát üzenet

Én bevezetném, hogy minden munkahelyen kötelező blokkolóra lenne, egy hatóság által kiadott kártyára írná a munkaidőt ami nem meghamisítható vagy nagyon nehezen. Aki túl lépi a napi nyolc órát vagy a heti max öt napot úgy megbírságolni hogy befosson.

Mondjuk két havi fizetése alkalmanként. Aki pedig bármilyen visszaélést követ el, pl hamisítja a kártyát vagy nincs bent a kártyája, mégis bent tartózkodik annak öt havi fizetés per alkalom.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 26%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/21Időpont jan. 12. 17:43 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kérhetek a munkáltatom ellen végrehajtást, ha nem tudja kifizetni a béremet?
Miert nem kaptam meg a tappenzt a fizetessel egyutt eszerint azt kulon fogja kifizetni a munkaltatom?
Mellettem miért nem állt ki a kormány, úgy mint Kovács Ákos mellett, mikor szerződést bontott az előző munkáltatóm?
A főnököm és munkáltatóm ezért "megharagudhat" rám? Kirúghat fegyelmivel? (bővebben lent)
Mit tegyek ha a volt munkáltatóm utólag pénzt követel tőlem?
Honnan tudhatom meg, hogy a munkáltatóm bejelentett-e?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!