Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az rasszizmus, ha úgy vélem...

Az rasszizmus, ha úgy vélem az észak-európaiak nagyobbak, mint a vietnamiak?

Figyelt kérdés

Nem hiszek benne, hogy a különböző rasszok egyformák.

Szerintem a vikingek leszármazottjai, észak-európaiak, norvégok, izlandiak, svédek, dánok magasabbak, nagyobbak, erősebbek, mint például a vietnamiak. A vietnamiak szerintem kicsik.



2019. febr. 23. 22:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudtad, hogy a rassz nem is létezik, hanem mi találtuk ki, hogy elnyomhassuk a nálunk... mármint, a színesbőrű embereket?


[link]



Úgy bizony. A rassz csak egy szociális konstrukció, pont mint a férfi és női nem.



A kérdés már csak az, hogy miért konstruáltuk ezt a sok cigányt.

2019. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Az úgynevezett rasszok tulajdonképpen ,,területi változatok". Amikor az emberek szétterjedtek világszerte, akkor minden területen más és más természeti viszonyokhoz kellett alkalmazkodni, és a nagy távolságok miatt többé-kevésbé elzártan fejlődtek az egyes területek népességei. De ettől függetlenül az emberi populációk genetikai változatossága csekélynek mondható, a kutyák esetében pl. sokkal nagyobb különbségek tapasztalhatóak.


A skandinávok és vietnámiak az eurázsiai kontinens két ellentétes sarkán élnek, tehát természetes, hogy egészen más területi változathoz tartoznak és teljesen más külsejűek. A területi változatok között nincsenek éles határok, elvégre sosem voltak kerítéssel vagy betonfallal külön választva. Pl: az europid és mongoloid rassz között átmenetet mutat a szibériai és belső-ázsiai népek egy része, az europidok és negridek között átmenetet képeznek az etiópok és észak-szudániak stb. Viszont, ha csak két ilyen messzi népességet nézel akkor valóban elég láthatóak a különbségek.

2019. febr. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%

"Nem tudtad, hogy a rassz nem is létezik, hanem mi találtuk ki, hogy elnyomhassuk a nálunk... mármint, a színesbőrű embereket?"


A vicc az, hogy a kérdésed első felét olvastam és az jutott eszembe, hogy ezzel az erővel a nemek is csak kitalációk, de bakker nem kellett csak pár sort haladnom és amit ironikusan gondoltam, azt te holt komolyan leírtad. Na ez az, ami miatt teljesen felesleges egy liberálissal vitatkozni. Ezeknek nincs, ami szent... Én példáúl olyannyira nem törekszek velük semmiféle konszenzusra, hogy még örülök, is, ha lenáciznak, vagy bármi okot adnak arra, hogy megtámadjam őket, vagyis "megvédjem magam" :D :D. Ilyen embereket csak úgy lehet kezelni, ha teljesen kiszorítod őket a cselekvőképességük birtokából. Soha semmit nem szabad várni, hogy működhet velük akármilyen konszenzus is, ők nem fognak felejteni, addig feszegetík a határt, amíg nem az lesz, amit ő akar. Eleve bármit is nélkülük kell elképzelni, mert ahol hagyod szóhoz jutni, ott mindíg relativizálni fog valamit, ami számodra értékes. Teljesen el kell némítani és akkor nem fog szóhoz jutni, ki kell taszítani a döntéshozatalból, minden befolyását el kell vágni... Ennyi.

2019. febr. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
86%

A rasszizmusnak pont az a lényege, hogy irreleváns külső jelek alapján ítélsz meg belső tulajdonságokat.


Nem rasszizmus azt írni, hogy az ázsiaiak más testfelépítésűek mint az európaiak. Az már igen, ha szerinted emiatt erkölcstelenebbek is.

2019. febr. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

2# Te vagy a tökéletes példája annak, miért nem szabadna minenkinek használnia az internetet.


Nem rasszizmus, szerintem átlagosan egy norvég tényleg magasabb, mint egy átlag ázsiai. Ez egyszerű megfigyelés, ettől egyik ember sem lesz kevesebb.

2019. febr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

És ha azt gondolom, hogy a japánok, koreaiak okosabbak, intelligensebbek, mint például a közép-afrikaiak, bengáliak, cigányok, az rasszizmus?


Mik azok a rasszok közti különbségek, amit egy liberális politikai környezetben fel szabad ismerni, ki szabad mondani, nem rasszizmus és mikortól számít már rasszizmusnak az eltérések észrevétele?

Vagy az mindig politikailag inkorrekt, rasszizmus, ha rasszokról, ezek közti különbségekről beszélünk?

Hogyan lehetne elkerülni, hogy az emberek észrevegyék, felismerjék a különbségeket?

2019. febr. 24. 09:47
 7/18 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
33%

"És ha azt gondolom, hogy a japánok, koreaiak okosabbak, intelligensebbek, mint például a közép-afrikaiak, bengáliak, cigányok, az rasszizmus?"


Igen, ez már rasszizmus, mert ahogy említettem, egy szerzett készséget úgy állítasz be, mintha az veleszületett lenne. Azt hittem, ezt elsőre is sikerült világosan megfogalmaznom.


Szerinted egy japán takarító okosabb egy bengáli professzornál?

2019. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Szerinted egy japán takarító okosabb egy bengáli professzornál?"


Nem egyénekről van szó, hanem rasszok közti különbségekről. Úgy általánosságban gondolom, hogy a japánok, koreaiak okosabbak, mint a bengáliak, cigányok vagy a szomálik. Magasabb az intelligenciájuk, jobb lehet a koncentrációs képességük, magasabb köztük azok aránya, akik képesek lehetnek magas színvonalú tanulásra, szellemi munkára (például, hogy orvosi, mérnöki, informatikai, természettudományos vagy közgazdasági, jogi diplomát szerezzenek, ilyen bonyolultabb munkát végezzenek). Az ilyesmihez legalább 110-120-as IQ kell. Mérések szerint Japánban, Koreában az átlag 105, míg a bengáliaknál, cigányoknák az átlag 80 körüli, a szomáliaknál is csak 70-80 lehet.


Ettől még persze Bangladesben is lehetnek kiváló egyetemi tanárok, tudósok, cigányok közül is kerülnek ki jó orvosok és Japánban is vannak olyanok, akik butábbak, esetleg csak takarításra és hasonló egyszerűbb munkákra alkalmasak.

És ugyan a takarítás is nagyon fontos, hasznos, becsületes munka, egyáltalán nem lenézendő, de az orvosokat, informatikusokat, mérnököket, jogászokat, közgazdászokat jellemzően jobban megbecsülik, megfizetik.

2019. febr. 24. 10:57
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

#5: 2-es vagyok. Biztosan nekem szántad ezt az üzenetet? :)

Egyébként egyet értek veled.

2019. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
51%
Ha egy japán takarító nem okosabb a bengáli professzornál, akkor talán nem a származás számít, hanem egyéb tényezők, nem gondolod? :)
2019. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!