Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » "A mi kis falunk" sorozat...

"A mi kis falunk" sorozat cselekménye mennyire igaz a magyar vidékre?

Figyelt kérdés

A közmunkások lehetetlen állapota, a polgármesterterek hatalom, pénz éhsége, lustasága, az emberek érdektelensége, az egyház szerepe.

Mennyi igazság alapja van annak ami a sorozatban történik, tényleg ilyen nagy a nyomor a falvakban m.o.-on?


2019. febr. 28. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Vegyes.
2019. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem a valóság még rosszabb...
2019. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Semennyire. Falun nőttem fel. Nagyon elszomorító, s ennyi elzüllött semmirekellő embert én még azelőtt nem láttam.
2019. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Falutól függ. Ismerek olyan falut, ahol csak máról holnapra élnek az emberek. Senki, semmi nem motiválja őket.

Ahol én voltam gyerek, ott mondhatni, mindenki haladni akart. Senki nem akart lemaradni, látta, a másiknak sikerül, akkor őneki is fog.

2019. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Pontosan annyira igaz, mint a Szárnyas fejvadász című film Budapestre vagy a Star Wars a NASA munkájára. Az egyik egy film, a másik meg a valóság, ennyi.
2019. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Falun lakom, elég távol áll a valóságtól, itt az emberek napról napra élnek, semmi végzettségük, semmi motiváció, tanulási lehetőség is nulla, iskola is beszüntette a fideszes poli mester, egyszerűen kilátástalan a helyzetük, szörnyű és elszomorító nagyon itt a helyzet! És ez még jó darabig így is lesz, senki nem tesz semmit, kuss van nagyon a háttérben érződik is, kiszolgáltatott egy helyzet az is biztos. Ha rájuk nézek semmi jövőkép egyiknek se, kitörni alig ha fognak a nyomorból, szembesülök nap mint nap, nem a levegőbe beszélek! Jah és ez nyugaton van, keleten biztos még rosszabb a helyzet, ennyit a kormány részéről!
2019. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

A film vidámnak állítja be a fonákságot (ez a szerepe egy szatírának) de a valóság egészen siralmas!

A polgármesterek szinte élet-halál urai, mindent maguknak privatizáltak; övék az egyetlen bolt, az egyetlen kocsma (már ahol van), a mezőgazdasági gépek és persze a hatalom: a közmunka, a szoc. segélyek korlátlan urai. Közlekedés szinte semmi, szolgáltatás zéro - így munkahely sincs.

A háztájiról leszoktak az emberek, mert a tejet már nem lehet leadni, a disznót nincs mivel etetni, a csirkét, zöldséget, gyümölcsöt ellopják!

Ez kb. 3000 községből 1500-ra igaz!

És persze van egy pár csoda-falu, ahol a polgármester nem egy szemét tolvaj, és a falu népét összefogja: no, ezek a falvak viszont úgy néznek ki, mint ha nem is Magyarországon lennének!...

2019. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Van benne igazság, de a nagyja felnagyitott hogy legyen mivel szórakoztatni a nézőket
2019. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!