Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy kockáztathatja valaki az...

Hogy kockáztathatja valaki az otthonát? Miért vesz fel jelzáloghitelt valaki, amikor tudhatná, hogy a mindenkori politikai/pénzügyi helyzet kiszámíthatatlan?

Figyelt kérdés
Nem kérek fröcsögést!
2010. júl. 3. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom aki ezt csinálja,azért teszi,mert nincs más megoldás vagy ilyesmi.Biztos nem örömében..
2010. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű: mert szeretne a saját otthonában lakni,nem albérletben,vagy a szülőknél! És nem mindenki milliomos,vagy a szülei nem tudnak neki lakást venni,ezért csak ez a lehetőség marad neki,ha saját otthont szeretne. Nem a Kádár-rendszerben élünk már,ahol 5-10 év spórolással össze lehetett spórolni egy lakásra valót! Ma ez még 20-25 év alatt is lehetetlen az ország 2-3-ának!
2010. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
utolsó! szerinted mennyivel jobb az, hogy a SAJÁT lakásod árverezik el a fejed felől? esetleg abba belegondoltál, hogy nem csak lakhatásra veszik fel?
2010. júl. 3. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Egyetértek a kérdezővel abban, hogy a hitelfelvevők 80 %-ának nem lett volna szabad hitelt felvennie a közgazdasági realitások alapján. Hitelt ugyanis az vegyen fel, akinek azért van bizonyos tartaléka, és tudja kezelni azt a bármikor előforduló helyzetet, hogy beteg lesz, hogy elveszti a munkáját, illetve Magyarországon még azt a teljesen kiszámíthatatlan extrakockázatot is, hogy miként alakul az ország gazdasági helyzete és ezzel együtt a Ft árfolyama. Én is döbbenten láttam annak idején, hogy 120 ezres nettó fizetésre vett fel havi 40 ezres törlesztőrészlettel tizen valahány évre hitelt egy gyermekét egyedül nevelő anya. De a többiek sem álltak sokkal jobban.


Hogy mégis miért vették fel?


- Mert rábeszélte őket Nyuszómuszó, meg az a sok idióta reklám.


- Mert elhitték az emberek a kormányok propagandáját, hogy itt most fejlődés jön, belép/t/ünk az unióba stb. És azt álmában se gondolta volna senki, hogy ekkora visszaesés jön.


-A magyar ember ugye ismeri a nyugati életformát, és úgy gondolja, hogy abból neki is jár valami. A Kádár-korszakban még elfogadható volt, hogy 50 éves koromig élek az anyáméknál a kisszobában, és várom, hogy meghaljanak, most már nem az. De sajnos, ez még visszajön!

2010. júl. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert az átlagemberek hü.lyék, és nem értenek ezekhez a kérdésekhez, ráadásul még a népnevelés is hü.lyét csinál belőlük, a sok idióta reklámmal és pazarló, romboló életstílus reklámozással.


Persze a sok liberális meg demokrata úgy látja az életet, hogy mindenki übermensch, és mindenhez nagyon ért, és nincs itt semmi probléma, és egyébként senki nem akar kicseszni a magyar néppel, mert hát milyen ostoba feltételezés is ez...

2010. júl. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendragon válasza:
Lehet, h rossz oldalról közelítem meg a kérdést, de mi az h kockáztatom a lakásomat? Ez nem szerencsejáték, h vagy bejön vagy nem. Ha vmit elvállalok, akkor tudom mennyit tudok teljesíteni belőle és kész. Különben nem adtak volna hitelt. Csak azért mert ment a vakítás, h a svájci frank a legmegbízhatóbb devizaalapú hitel az egy más kérdés. A lényeg az, h én nem tehetek arról, h a svájci frank az egekbe szökött, így önhibámon kívül kerültem ilyen helyzetbe. Ilyenkor bárkit felelősségre lehet vonni? Mert az már régen rossz. Igen érdekes dolgok zajlanak itt az országban, és ez még csak egy töredéke a sok xarságnak. De h én nem vesztem el emiatt a lakásomat az is 100%, mert van rá mód. Lehet, h ez így nem világos mire akarok rámutatni, de se energiám, se időm eírni mire alapozom mindezt.
2011. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!