Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orbán miért kritizálja azokat...

Orbán miért kritizálja azokat az országokat, amelyek befogadják a migránsokat, ha itt nálunk egy sokkal nagyobb probléma van jelen, a cigány probléma?

Figyelt kérdés
Külföldön végig merek menni az utcákon éjszaka is, Miskolcon már annyira nem.
2019. ápr. 7. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Akkor sétálj végig Berlin-Neuköln városrészében 👍.

Azért mert azok is kb olyanok mint a cigányok, nem akarnak dolgozni, sok gyereket csinálnak, majd a sociális háló ellátja õket, persze mint új mercire vágynak és ezért a bűnözéstől sem riadnak vissza, na most ha itt van nekünk a cigány probléma, minek megduplázni?? A másik meg, gondold el milyen volt pl. Dánia, Norvégia stb. mondjuk 15 évvel ezelött? És most tiszta gettó.

2019. ápr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
A cigányok nem Orbán uralkodása alatt jöttek be Magyarországra, de levonhatjuk a cigánykérdésből a tanulságot. Egyszerűbb megakadályozni a betelepítést, mint elintézni a kitelepítést. Ha megkérdezném, hogy lehetne rábírni a cigányokat a távozásra, ezt a kérdésem már törölnék is.
2019. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
A cigány probléma eltörpül emellett, azért. A cigány simán életben hagy, még ha ki is rabol.
2019. ápr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

"Azért mert azok is kb olyanok mint a cigányok"


El ne hidd már, hogy olyanok. A nyóckerbe még éjjel is végig tudsz menni élve, menj végig Malmőn.

2019. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Az itt élő cigányok nem most vándoroltak be. Mégcsak nem is másid- harmadgenerációs bevándorlók, hanem 5-600 éve kezdték ellepni Európát. Népvándorlásuk mentalitása hasonló volt. Azzal a különbséggel, hogy akkor megjelenésük, vonulásuk sehol nem váltott ki lelkes befogadási hisztit. Őket senki nem hívta, mégis jöttek.

Voltak, akiket hívtak, mert igénytelen, olcsó munkaerőt láttak bennük. Ezek voltak a románok. Ezért pedig Erdély elvesztésével fizettünk.

2019. ápr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Tereli a figyelmet.
2019. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jártam már Berlin azon részén is, semmiféle atrocitás nem ért.


A cigányok sem feltétlenül hagynak életben, csak tájékozódni kéne. S egyszer nekem sem sokon múlt, hogy megöljenek (6-an jöttek oda késsel, és csak úgy sikerült "megszökni", hogy elfutottam, de egy vágást így is szereztem).


És szerintem csak akkor illene más országokat kritizálni, ha a saját házunk tájékán rend van.


Félreértés ne essék, én sem fogadnék be migránsokat, viszont ezt sosem értettem, hogy mi mire fel vagyunk olyan hű de jó ország, ha itt is van probléma, amit egyik kormány sem képes (vagy inkább nem akar) kezelni.

2019. ápr. 7. 10:45
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

7.

A logikád nem értem. :D

A roma kérdés és integrációjuk nem újkeletű probléma. Ők már több száz éve bevándoroltak. Tehát, azzal érvelni, hogy náluk rosszabbak befogadását valaki kritikával illetni nem ildomos, enyhén faramuci.

A roma integráció nemcsak nálunk probléma, hanem mindenhol. Tehát a roma problémának nem alternatívája a roma probléma mellé még tömeges muszlim befogadás!

2019. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
,,A roma integráció nemcsak nálunk probléma, hanem mindenhol." A valódi probléma az, hogy egyáltalán integrálni próbáljuk őket. És igaza van a kérdezőnek, tényleg irritáló az, hogy a migrációval riogatunk mindenkit(holott ennek nálunk kb semmi esélye, mert a többség masszívan elutasítja),miközben már eleve van egy olyan kisebbségünk aki megkeseríti a mindennapjainkat. Persze mint azt korábban már írták, ennek a fő oka az, hogy Orbán terelje a figyelmet és az a baj, hogy sok exjobbikos,,vadhajtás"(pl. Balóné, Gaudi) meg be is nézi rendesen és beállnak a nemzetvédő Viktor mögé, és hirtelen mintha a cigányprobléma már megszűnt volna. A migráció meg egy olyan probléma, amit az adott ország csak magának tud okozni(ha pl fegyveres határőrség lenne tűzparanccsal, akkor hiába jönne ide,,illedelmesen bekopogtatva", ha zárva van az ajtó). Hiába vannak különböző nemzetközi egyezmények, ugyanis ezek annyit érnek, mint a papír, amivel reggel kitörlöm... Ha Orbán kategorikusan kijelenté hogy ide egy migráns sem teszi be a lábát(ehhez képest már az úniós kvótánkat is túlteljesítette), akkor ugyan mit tudnának csinálni? Megszáll az EU a nem létező haderejével, vagy mitől kell ennyire beijedni? Kizárnak? Na arra is kíváncsi vagyok tekintve, hogy még a Brexitet is nyújtják,mint a rétestésztát(már az sem biztos hogy lesz). Arról nem is beszélve hogy teljesen mindegy hogy jönnek e migránsok vagy sem, hiszen Magyarország 30 év múlva a cigányság miatt, már amúgy is úgy fog kinézni, mint a brazil favellák.
2019. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze sokkal nagyobb probléma hogy már a 16 századtól jelen vannak Magyarországon a cigányok a mostani bevándorlók között pedig csak nem az 1/10-e terrorista... először nézd meg a 911-et a karácsonyi robbantást ami tavaly volt meg még jo par terror cselekmény történt

Ezzel szemben a cigányoknak csak nem a 60% be illeszkedett a társadalomba jah meg 100% nem terrorista...

2019. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!