Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért akar a NER-elit a budai...

Miért akar a NER-elit a budai várban lakni?

Figyelt kérdés

Hetente most már több fideszes vagy erősen FIDESZ-barát államtitkárról, főpublicistáról, főhercegről stb. derül ki, hogy olcsó bérű vári lakásba költözött. Ha ez kiderül, mind bizonygatják, hogy értékes ingatlanokat adtak érte, azt cserélték el a vári lakások bérleti jogára. Tegyük fel, hogy ez így van, és nincs semmi mutyi ebben. De akkor se értem, miért annyira jó a várban lakni, hogy egy ottani bérleti jog megérje egy komolyabb másik ingatlan tulajdonjogát.


Én például annyira nem szeretnék a várban lakni. Sétálgatni talán jó ott egyszer-kétszer, de drága minden, nincs megfelelő bolti infrastruktúra (piac, szupermarketek), nincs zöldövezet, nehézkes a közlekedés.



2019. ápr. 9. 15:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Nemcsak a NER-elit szeret/akar a Várkerületben lakni, van ott ellenzéki is legalább annyi.

Ott lakni mindig is az úri léthez tartozott, mellesleg nagyon szép hely.

Én is szeretnék ott lakni, egész más a légkör.

Szerencsére te nem szeretnél ott lakni, így nem kell irigyelned őket.

2019. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Kíváncsivá tettél. Sorolnád, hogy kik azok akikről hetente derül ki, hogy a Várba költöztek?
2019. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem mindegy neked ki, hol lakik? Mit kell állandóan ezzel foglalkozni? Nincs jobb dolgod?
2019. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

Most nem tudom, ebből a hírből mi, hogyan és miként igaz?

De induljunk ki, hogy minden úgy van ahogy a kérdező kijelenti. Nem értem a problémáját! Állítólag, mindenki hadd menjen oda lakni, ahol akar. Függetlenül a befogadók és a bevándorlók kultúrájától. A "Ner"-esek miért ne költözhetnének oda ahová akarnak?

2019. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%

#4

Semmi nem igaz, mert a budai Várban nem lakik és nem lakhat senki. Még a Miniszterelnöki Hivatal sem, mert azok is a Karmelita kolostorba költöztek.

Csakhogy a kérdező - jó ellenzéki módjára - a kérdést nem a várkerületre hegyezi ki, hanem a Várra.

És ez onnan adódik, hogy Bayer Zsolt, aki évtizedek óta várkerületi lakos, a válása után felajánlotta egy komoly értékű, magántulajdonú ingatlanát, cserébe egy várkerületi önkormányzatiért - mivel szerette és megszokta azt a környéket - amit így aztán meg is kapott és havonta bérleti díjat fizet érte.

A bérleti díj mértéke az általa leadott ingatlan értékéhez igazodik, de általánosságban még így is magasabb, mint a hasonló önkormányzati lakások bérleti díja, mivel a várkerületben van.

2019. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
Magas presztízsű, könnyen lezárható terület. Lenézhetnek ránk a hegyről és mivel a piaci ár tizedéért bérelnek ott lakást, a szokásos "mi ezt is megtehetjük, és ti tűritek" mottóval a pofánkba röhöghetnek. Plusz gondolom, sokuk kiadja bérbe a kabátgombokért kapott lakást, persze az eredeti tízszeres áron, mintha rá lennének szorulva még erre a bevételi forrásra is.
2019. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Lassan 5 órája várom a választ kérdező arra, hogy kik azok akik sorban a várba költöznek az elmúlt hetekben.

Feltételezem azért nincs válasz, mert nincs mit felsorolni. Bayer Zsolt van és ennyi.

2019. ápr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt hittem, főleg azok válaszolnak egy politika tárgykörű kérdésre, akik valamennyire követik a híreket és alapvetően tájékozottak a közügyekben. Aki nem tudja, kik kötöztek a várba, az használja a google keresőt!
2019. ápr. 10. 07:35
 9/18 tgt ***** válasza:
56%

A Várba költözött Lázár János vadászcimborája, Habsburg-Lotharingiai Mihály főherceg, egy 133 négyzetméteres lakást 71 ezer forintért bérel.

Palkovics László miniszter szintén a Várba költözött, egy 63 négyzetméteres lakást bérel 55 ezer forintért.

Bayer Zsolt 32 ezerért bérel egy 49 négyzetméteres ingatlant a Várban.

Ti pedig, ha nem vagytok a fideszes elit tagjai, fizessétek csak a magas bérleti díjakat, amíg bírjátok.

2019. ápr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted, kérdező.

Nem az a probléma, hogy a várban laknak. Én se értem, miért jó valakinek, ha az egész életét turistákkal a seggében tölti, egy olyan házban, amit átalakítani se tud, mert mind műemlék. Részemről rendben lenne, hogy mások ott laknak, amíg nekem nem kell.

De tetszik vagy nem tetszik, a hype-nak köszönhetően ezek most erősen túlárazott ingatlanok, amit a fideszközeliek olyan árakon bérelnek, hogy az egy külső kerületben is röhej lenne, míg neked ugyanerre nem lenne lehetőséged akkor sem, ha akarnál ott lakni. Az önkormányzat a kerületi lakosok közös tulajdonával gazdálkodik rosszul.

Ha Bayer valóban egy igen értékes ingatlant adott cserébe, akkor részemről rendben van, de kétlem, hogy mindenki így tesz, aki drága helyen kap lakást a fidesztől.

Megjegyzem, én egyébként az egész bérlakásrendszert átalakítanám, mert az, hogy valaki évtizedeken keresztül gombokért bérel lakást azzal a felkiáltással, hogy ő rászoruló, az pont annyira gáz, mintha a fideszes teszi ugyanezt.

2019. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!