Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elérni, hogy...

Hogyan lehetne elérni, hogy Budapesten Freddie Mercuryról neveznek el utcát, teret, vagy a tervezett új csepeli Duna hidat? Vagy szobrot állítsanak neki mint Bud Spencernek?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 20. 12:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Külföldiekről általában akkor szoktak utcát elnevezni, ha tett valamit Magyarországért (lásd Elvis Presley, aki kiállt az 56-os forradalom mellett), vagy valami vallási figura (Kálvin, II. János Pál, szentek, stb.) Freddie-nél nem tudom, volt-e ilyen, azt tudom, hogy járt itt, lehet, hogy adakozott is kórháznak vagy árva gyereknek vagy ilyesmi, de ezt majdnem minden sztár megteszi és ennyi utca nincs.

A szobor egyszerűbb dolog, szerintem ha valaki meghirdetne egy közadakozást és megnyerne egy szobrászt az ügynek, akkor biztos lenne olyan önkormányzat, ami megadja rá az engedélyt, hogy felállítsák valahol.

2019. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
3%
Egy meleg afrikai migránsróL?
2019. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
És miért? Ki az a Freddie Mercury? Valami transzizé hős?
2019. ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
100%

A szobor tényleg jó ötlet lenne, jól mondta az első. A másik kettő válaszolóról inkább nem is mondok semmit. Érthető, hogy így beszélnek Freddiről, mert tudják, hogy ők sose fognak annyi sikert elérni mint Freddie, és belőlük sose lesz legenda. :D Szóval persze, hogy irigyek amiért Freddie halála után több évtizeddel is még mindig róla beszélnek az emberek és a világ 99%-a imádja őt. És ez így is lesz még egy darabig, mert mint mondtam ő egy legenda és a legendák sose halnak meg. :)


Amúgy én nagyon támogatnám a szobor ötletet! Jó lenne! :)

2019. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

4

"a világ 99%-a imádja", "legenda" ?


De mi köze Magyarországhoz vagy Budapesthez, vagy a Dunához? Esetleg Csepelhez?

2019. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
1986-ban Budapesten volt Queen koncert.
2019. máj. 4. 20:45
 7/25 anonim ***** válasza:
8%

És? Ha minden lefelé csúszó bandának, akik busás PÉNZÉRT sziveskedtek elfáradni hozzánk EGYSZER, mi adnánk egy ÉVEKIG -amíg a tiltakozók miatt át nem neveznék- utcát-hidat, akkor lenne nagy hercehurca örökre.

És a zenekar többi tagjának is utcát kéne adni?


Bár, ha a máig meghagyott kommunista utcaneveket nézem, nem csoda, ha valaki szívesebben lakna a Szamuely utca helyett akár még Mercury utcában is.


Csak kérdezem, hol máshol van erről a valakiről utca elnevezve?

2019. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
4-es: Bence csak viccelt szerintem, bár kicsit félreérthető volt. Egyébként egyetértek veled.
2019. máj. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
#7 Lefelé csúszó? A Queen? Muhahahahaa...
2019. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
89%
4-es vagyok. Hát ha vicc volt akkor bocs, de mindenesetre elég hülye vicc volt. Én imádom Freddiet, és nembírom ha valaki így beszél róla. Ahogy mondani szokták, halottról jót vagy semmit.
2019. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!