Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan lehetne elérni, hogy Budapesten Freddie Mercuryról neveznek el utcát, teret, vagy a tervezett új csepeli Duna hidat? Vagy szobrot állítsanak neki mint Bud Spencernek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Freddie Mercury, Queen, Bud Spencer, közterület, Budapest, együttes, zene, rock

ápr. 20. 12:08  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Külföldiekről általában akkor szoktak utcát elnevezni, ha tett valamit Magyarországért (lásd Elvis Presley, aki kiállt az 56-os forradalom mellett), vagy valami vallási figura (Kálvin, II. János Pál, szentek, stb.) Freddie-nél nem tudom, volt-e ilyen, azt tudom, hogy járt itt, lehet, hogy adakozott is kórháznak vagy árva gyereknek vagy ilyesmi, de ezt majdnem minden sztár megteszi és ennyi utca nincs.

A szobor egyszerűbb dolog, szerintem ha valaki meghirdetne egy közadakozást és megnyerne egy szobrászt az ügynek, akkor biztos lenne olyan önkormányzat, ami megadja rá az engedélyt, hogy felállítsák valahol.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont ápr. 20. 13:52 Privát üzenet
Balogh Bence 2019 nevű felhasználó válasza:

Egy meleg afrikai migránsróL?

A válasz 5%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont ápr. 20. 14:36 Privát üzenet
És miért? Ki az a Freddie Mercury? Valami transzizé hős?

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont ápr. 20. 15:13 Privát üzenet

A szobor tényleg jó ötlet lenne, jól mondta az első. A másik kettő válaszolóról inkább nem is mondok semmit. Érthető, hogy így beszélnek Freddiről, mert tudják, hogy ők sose fognak annyi sikert elérni mint Freddie, és belőlük sose lesz legenda. :D Szóval persze, hogy irigyek amiért Freddie halála után több évtizeddel is még mindig róla beszélnek az emberek és a világ 99%-a imádja őt. És ez így is lesz még egy darabig, mert mint mondtam ő egy legenda és a legendák sose halnak meg. :)

Amúgy én nagyon támogatnám a szobor ötletet! Jó lenne! :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont máj. 4. 18:35 Privát üzenet

4

"a világ 99%-a imádja", "legenda" ?

De mi köze Magyarországhoz vagy Budapesthez, vagy a Dunához? Esetleg Csepelhez?

A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont máj. 4. 18:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

1986-ban Budapesten volt Queen koncert.

# 6/11Időpont máj. 4. 20:45 Privát üzenet

És? Ha minden lefelé csúszó bandának, akik busás PÉNZÉRT sziveskedtek elfáradni hozzánk EGYSZER, mi adnánk egy ÉVEKIG -amíg a tiltakozók miatt át nem neveznék- utcát-hidat, akkor lenne nagy hercehurca örökre.

És a zenekar többi tagjának is utcát kéne adni?

Bár, ha a máig meghagyott kommunista utcaneveket nézem, nem csoda, ha valaki szívesebben lakna a Szamuely utca helyett akár még Mercury utcában is.

Csak kérdezem, hol máshol van erről a valakiről utca elnevezve?

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont máj. 4. 22:33 Privát üzenet
4-es: Bence csak viccelt szerintem, bár kicsit félreérthető volt. Egyébként egyetértek veled.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont máj. 5. 00:28 Privát üzenet
#7 Lefelé csúszó? A Queen? Muhahahahaa...

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont máj. 5. 22:16 Privát üzenet
4-es vagyok. Hát ha vicc volt akkor bocs, de mindenesetre elég hülye vicc volt. Én imádom Freddiet, és nembírom ha valaki így beszél róla. Ahogy mondani szokták, halottról jót vagy semmit.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont máj. 11. 14:40 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Megérte? Úgyis megfogják őket, miért tehették, mit akartak elérni ezzel?
Most hogyan lehet elérni a rightpediát?
Magyarország miért nem tud akkora GDP növekedést elérni, mint Románia?
Magyarország mikor fog elérni egy olyan szintet, mint pl. Ausztria? Gondolok a fizetésre, meg néztem ott egy autó 120. 000 ft
A Google főoldalán az emblémánál különböző évfordulós logok szoktak lenni (nem tudom másképp megfogalmazni), jelenleg Freddie Mercuryra emlékezve. Hogyan tudom elérni, hogy az én...
Miért nem lehet elérni a Digi Tv szolgáltatóját ha le akarom mondani az előfizetést?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!