Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Dánia valóban a "legboldogabb"...

Dánia valóban a "legboldogabb" ország, vagy valójában semmivel sem boldogabbak, hanem egyszerűen csak jómódúak?

Figyelt kérdés

2019. máj. 20. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
jómód = boldogság
2019. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Kábé ennyire boldogok:

https://www.youtube.com/watch?v=78838HW_1Kk

Aki nem szabad, az nem boldog! Dánok nem szabadok...

2019. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%

Nem tudom, de nem is érdekel.

A boldogság egyébként szubjektív dolog... Sokan úgy vélik, sok pénz=boldogság! És eszerint élnek. Van akinek az is elég a boldogsághoz, ha rámosolyognak...

2019. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Míg le nem gyalúlják a sáskamigránsok
2019. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Jómód segít a boldogságnak, na meg a stabilitás, béke, és szabadság is, na meg a poltikai kúltúra. Ezért boldogok.
2019. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Szegény dánok... biztos rettenetes lehet nekik. :'(
2019. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Exlakótársam tavaly coming outolt, ennek örömére a bigott katolikus családja kvázi kitagadta. Pár hónapra rá megismerkedett egy dán csajszival és ki is költözött hozzá. Az ottani család nagyszülőkig bezárólag egy szó nélkül befogadta őt. Állítása szerint össze nem lehet hasonlítani mennyire nyugodt az élet odakint a mienkhez képest.
2019. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A dán boldogság alapja a jó szociális rendszer és a szűk 'bérolló'. Ergó azt a szakmát-képzést tanulod amelyiket akarod, s nem ami a legjobban fizet. Egy buszsofőr vagy pék nem kap sokkalta kevesebbet mint egy pl mérnök. A főnököd se kap sokkal többet mint te.


Ezáltal a munka kevésbé nyűg.


Plusz, sokkal inkább horizontális a teljes társadalmi elrendezés. A tanárod nem néz le. A melóba nem kapod meg hogy "én már 10 éve is így csináltam, csitt". Progresszívek e téren. Én mint kint élő ezeket látom potenciális okoknak

2019. jún. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!