Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van jogom megbízási szerződést...

Van jogom megbízási szerződést kötnöm egy külföldi állampolgárral, és megbíznom őt egy munkával?

Figyelt kérdés

Olyan külföldi állampolgárral, aki nem tagja az EU-nak!!


Pl zenészként megbízok egy Kínai művészt, hogy vegyen részt az egyik alkotásomban és én megbízási szerződést kötnék vele, és kvázi egy "work for hire" formában elvégezné a munkát, én pedig kifizetem egyszer. (további jogdíjak nélkül...)(felvesz egy hangfelvételt, vagy szerepel, vagy tervez egy grafikát...)


Van-e jogom egyszerűen megbíznom őt, vagy speciális engedélyt kell kérvényeznem az országtól, ahonnan való?


Én adószámos magánszemély vagyok.



2019. máj. 27. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit sem számít az állampolgársága. Az számít, hogy dolgozhat az EU-n belül, ami munkavállalói vízum kérdése. Egyébként természetesen lehet külföldi, nem EU-s beszállítód, csak az annyira bonyolítja a papírmunkát, hogy ahhoz mindenképpen jogi segítséget kell majd kérned.
2019. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Simán megbízhatod, de lehetőleg legyen kikötve a szerződésben, hogy a magyar jog vonatkozik a tranzakcióra.

Az, hogy a bevételei után ő a kínai adórendszerben hogy adózik már az ő dolga.

2019. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Munkavállalói vízum nem csak akkor szükséges, ha az illető alkalmazotti jogviszonyban dolgozna az EU-n belül? Úgy értem, a megbízási szerződésben megbízó és megbízott van, nem pedig alkalmazott.

2019. máj. 27. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!