Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elvándorlás/kivándorlás még...

Elvándorlás/kivándorlás még van? Úgy értem, hogy már alig hallani a médiában róla, de attól még jellemző? Vagy csak a médiaszenzáció múlt el, és más témára figyelnek? Még most is jellemző az elvándorlás/kivándorlás a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

2019. jún. 14. 10:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Igen, oda-vissza. A tehetségesek elhelyezkednek, a kalandorok nyelvtudás nélkül szépen visszaszállingóznak.
2019. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Folyamatos a kivándorlás. A 18 éves diákok 64%-a külföldre akar menni!
2019. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Be ne dőlj a fideszes propagandának!


„Folytatódik a kivándorlás, már több mint 82 ezer magyar él Ausztriában, ez több mint 5600 fővel több, mint egy évvel korábban – derül ki az osztrák statisztikai hivatal előzetes.”


„Németország esetében szintén 5000 fő körüli volt a növekedés 2018-ban, így már több mint 212 ezer magyar élt hivatalosan az országban.”


„Sohasem született annyi magyar gyermek Németországban, mint 2018-ban, egy év alatt több mint 1800 újszülöttet regisztráltak.”

2019. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Igen csak nem sokan maradnak kint. Sok volt osztálytársam ment ki Angliába ahol ugye megkapták a csodálatos mosogató, babysitter, stb, munkákat, ami magyar viszonylatban jól fizet, ott viszont arra se elég, hogy egy normális albérletbe menjenek. Legtöbben több családdal fizettek egy albérletet. Aztán miután rájöttek, hogy jó nyelvtudás meg egy jó szakma nélkül ott se jobb az élet mint itt, elkezdtek visszajönni.
2019. jún. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

4-es! Én némi kétkedéssel fogadom az ilyen "elkezdtekvisszajönnimertjószakmanélkül..." kezdetű meséket. Én akit ismerek és kiment szakma nélkül azok csak nyaralni jönnek haza, és hidd el messze jobban élnek kint szakma nélkül mint itt szakmával tudnának. nem is szólva arról, hogyha valahol hát Magyarországon próbálnál meg aljamunkából úgymond normális albérletet kivenni.

Tudom, hogy nagy divat szidni a külföldön maradókat, de aki kimegy külföldre és nem boldogul, az itthon, ahol sokkal nehezebb még annál is kevésbé fog.

2019. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%
5: Akkor nézz utána, hogy mennyit lehet keresni kint Angliában mosogatással meg hasonlókkal (aminél jobbat nem fognak kapni ha így kimennek), meg hogy azokból mennyire lehet jól megélni. Amúgy meg nem azt mondtam, hogy mindenki visszajött, hanem azt, hogy a legtöbb. Persze, olyan ismerősöm is van akinek a testvérének van kint egy cége, most ott dolgozik és jobban él mintha itthon lenne. Ettől függetlenül az es tény, hogy nem mindenkinek jött be és igenis sokan jöttek vissza.
2019. jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Nagy az elvándorlási kedv, ami kedvez a propagandának is. "Alig van munkanélküliség!" Ami persze azért van, mert egy félmilliós, sokak szerint milliós fiatal réteg hiányzik a munkaerőpiacról, tehát könnyű betölteni a helyeket és a munkáltatók végre rá vannak kényszerítve, hogy jobb béreket adjanak. Nem csoda, hogy megjelentek a külföldi munkavállalók itt is. Nálunk pl egyre több indiai, afrikai, kínai dolgozik nyelvtudás nélkül betanított munkásként. Ez csak romlani fog.
2019. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Libers Pertz ***** válasza:
8%
Kettes! Meg súgom 18 évesen én is ki akartam menni külföldre, de aztán be nőtt a fejem lágya, mint a legtöbbnek.
2019. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

"5: Akkor nézz utána, hogy mennyit lehet keresni kint Angliában mosogatással meg hasonlókkal (aminél jobbat nem fognak kapni ha így kimennek), meg hogy azokból mennyire lehet jól megélni."


Van az úgynevezett reálbér. Sose értettem páran miért vitatják el, hogy a REÁL-kereset munkakörtől függetlenül is nagyobb nyugaton. Egy magyarországi konyhás bérének reálértéke jó ha fele-harmada van mint a nyugatiaknak. Egyszerűen munkakörtől függetlenül többet ér az ottani fizetés. Ez nem vita tárgya, ez tény.

Tehát újra leírom, sokkal jobban meg lehet élni ott mosogatóként mint itt mosogatóként.

2019. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%
9: Igen, ott jobban megéri mosogatni mint itt, csak az a különbség, hogy ott azért mosogat az ember mert nem fog jobbat kapni ha kimegy egyből érettségi után. Álláskereső oldalak itthon tele vannak sokkal jobb munkákkal mint mosogatás, ahova el lehet menni dolgozni érettségivel, mellette levelezősön el lehet végezni egy főiskolát vagy egyetemet ha valaki akar, és utána feljebb lehet lépni. Ami jobban megéri hosszútávon mint kint mosogatni, csak mostanában ugye aki nem adja fel a reményt 16 évesen és utána se néz annak, hogy mit lehet csinálni a kivándorlás helyett, az kilóg a sorból.
2019. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!