Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar Honvédég - a katonák...

Magyar Honvédég - a katonák tulajdonképpen mit csinálnak a munkaidejükben?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit provokálni, komolyan kérdezem.


Előzmény: facebookra kikerült egy poszt, hogy újra elindul egy konvoj, figyeljünk, vigyázzunk. A poszt alatt mindenféle hozzászólás érkezett, a katonák fizetése is szóba került.

erre reflektált valaki, hogy jó lenne tudni, hogy mit is csinálnak annyi pénzért.

És is feltettem a kérdést, ott is normális hangnemben, hogy ha már mindenkinek van katona ismerőse, valaki mondja meg, hogy mit csinálnak 8-tól 16-ig.

Kaptam a kérdésemre lájkot meg smiley-t, de választ nem.



2019. szept. 11. 19:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Katonáskodnak.
2019. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Értelmes választ is várok, nem adtam fel. :D
2019. szept. 11. 20:27
 3/24 anonim ***** válasza:
49%
Szolgálatot adnak, alakiznak, gyakorlatoznak (Csobánka, Izbég stb.), edzenek, esetleg tantermi foglalkozások is vannak, no meg persze készenlétben állnak, ha bármi történne.
2019. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Molyember ***** válasza:
0%
Magyarul semmit.
2019. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

Ertelmes valaszt nem sokat fogsz kapni, arra merget vehetsz.

Az hogy ki mit csinal, regenyt lehetne irni. Mivel sok ember sokfele feladatot kap. Ahogy arrol is hogy annak valojaban mennyi ertelme van, vagy hogyan lehetne maskepp hogy legyen ertelme.

Aki irodaban van, ugyanugy papirokat tologat mint a civil irodasok. A soforok a kocsikat javitgatjak meg fuvaroznak, akar csak egy civil sofor. Stb, stb.

En peldaul leltarazni voltam, uzemanyagot szallitani, keszulni taborokra, takaritani, de meg konyhan is segitkeztem az utobbi idoben.

2019. szept. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Pár éve Röszkéhez is ki voltak vezényelve, amikor bevándorlók vonultak át az országon.
2019. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom hány éves vagy, de erről már nagyon régen készült egy oktatófilm az egészen kiskorúak számára is:

https://www.youtube.com/watch?v=_02PxE_v5EI

2019. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
25%
Egy barátom 3 évig volt szerződéses katona, megjegyzem nagyon elkötelezetten, neki gyerekkori álma volt, hogy katona legyen, de sosem volt jó tanuló, így főiskolára nem vették volna fel. Sajnos elég közel jár az igazsághoz az, hogy semmit, és többek között ezért nem ment bele újabb szerződésbe. Lőgyakorlatuk például nagyon kevés volt, mert nincs pénz töltényekre.
2019. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Penz?

20+ eves ladak rohadnak a raktarakban, rajuk van irva hogy elsobbsegivel el kellene hasznalni.

Inkabb a szervezes, kutyanak sincs kedve tobbnyire loveszetre jarni.

2019. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%
Nincs munkaidejük, mivel nem gyári biorobotok. A katona 0-24-ben katona, ha elindul a légi sziréna éjjel 3:00- kor, nem mondhatja: "de reggel nyoctól négyig vagyok elérhető" Zokszó nélkül teszi , amire kiképezték éjjel is.
2019. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!