Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar Honvédég - a katonák...

Magyar Honvédég - a katonák tulajdonképpen mit csinálnak a munkaidejükben?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit provokálni, komolyan kérdezem.


Előzmény: facebookra kikerült egy poszt, hogy újra elindul egy konvoj, figyeljünk, vigyázzunk. A poszt alatt mindenféle hozzászólás érkezett, a katonák fizetése is szóba került.

erre reflektált valaki, hogy jó lenne tudni, hogy mit is csinálnak annyi pénzért.

És is feltettem a kérdést, ott is normális hangnemben, hogy ha már mindenkinek van katona ismerőse, valaki mondja meg, hogy mit csinálnak 8-tól 16-ig.

Kaptam a kérdésemre lájkot meg smiley-t, de választ nem.



2019. szept. 11. 19:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
42%

Az a durva elvileg szóólásszabadság van, na vajon kinek mi volt abban a kvietnivalója, hogy leírtam, hogy hadgyakorlatosdit játszanak, karöltve pár másik országból hívottakkal és ezzel nem hagyják pihenni a civiliket, mert hol lövöldöznek, hol robbantanak, hol helikopterek mennek, hol meg minden együtt.


Ha nem tetszik a véleményem akkor ne jelentgesd, hanem tessék írd meg a sajátod.

2019. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Pedig bizony van munkaidejük, beléptetőrendszeren keresztül mennek be, ami regisztrálja, hogy beértek-e időben, éppúgy, mint a gyári munkások.

Ha letelt a munkaidő, akkor pedig kijönnek. Szóval de, meghatározott munkaidőben "dolgoznak".


Köszönöm a válaszokat, kb ilyesmire gondoltam, hogy edzegetnek, gyakorlatoznak.

De azért lássuk be, nem azért vannak ott, hogy legyen ember, "ha történik valami". Nincs háborús készültség, nem is volt háború több, mint 70 éve, rengeteg pénz elment azóta a semmire.

Tudtommal minden felnőtt korú férfi behívható és ugrania kell, ha történik valami, mert ez állampolgári kötelessége.

Illetve minden évben vannak civilek, akiket random behívnak egy gyakorlatra, úgy, hogy ő nem tud róla, hogy hívni fogják.


31 éves vagyok, de soha semmiféle oktatófilmet nem láttam erről sehol, iskolában ilyesmi anno sosem volt téma, azóta meg miért is lenne ilyesmi "tananyag" egy más jellegű munkahelyen?


Nem akartam a kérdésben leírni, de nekem is van rokonom a honvédségnél.

Ő nem katona, hanem irodai dolgozó. A katonákról ő is kb ennyit tud mondani, hogy gyakorlatoznak, meg mennek a kondiba.

Irodistáknak is lehet menni a kondiba munkaidőben, sőt a főnökük küldi őket, mert túl sok tennivaló nem nagyon van. Jól fogalmazta meg, aki azt írta, hogy papírokat tologatnak. Sok felesleges munkakör van, úgyhogy a napjuk olyanokkal telik, hogy sokat vannak kint a dohányzóban, ahol megy a hülyeség, aztán keringenek az irodák között, beszélgetnek, aztán elmennek ebédelni, aztán meg eltelik a nap lassan.


Én felesleges intézménynek érzem, főleg ekkora létszámmal, mert irgalmatlan sok pénz mehet el a mi adónkból a semmittevésre.

Nagyon sokan elhagyják ezt a "pályát", mert nem egy életcél bemenni, gyúrni, futni a sportpályán, majd hazamenni. Fiataloknak rendben, ők úgyis mennének egy normális munka után gyúrni, így meg ingyen van, és nem kell rá külön szabadidőt áldozni, ráadásul még fizetnek is érte, hogy jól nézz ki.

De idővel én is úgy látom, ahogy írta egyikőtök, hogy az ember nem érzi hasznosnak magát, mert nem csinál semmi hasznosat, és ez pár év után nagyon frusztráló tud lenni.

2019. szept. 12. 18:59
 13/24 anonim ***** válasza:
17%
Minek honvédelem, majd megvéd minket a közös európai hadsereg, javárj
2019. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, 1936-ban, a "Boldog Békeévekben" is azt hitték az emberek, hogy ó, itten má' sosenem lesz többé háború...


De ha egyszer sikerül összehozni a világbékét, akkor már valóban nem lesz rájuk szükség. A gond csak az, hogy amíg 2 ember él a Földön, MINDIG lesz háború.

2019. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

" Illetve minden évben vannak civilek, akiket random behívnak egy gyakorlatra, úgy, hogy ő nem tud róla, hogy hívni fogják."


Nem hívnak be civileket...Akik jelentkeznek tartalékosnak azokat hívják csak be..


Amugy si vis pacem para bellum, Ha békét akarsz készülj a háborúra.

Minden a pénz és a hatalom körül forog,szerinted ha hirtelen megszűnne nálunk a katonaság mert minek,nem ide jönnének egyből?

2019. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
65%
Az nagy hiba lenne ha tényleg nem csinálnának semmit, aktatologatáson, cigarettázáson és oktatófilm nézésen kívül.. Sajnos nagyon igaz,: "ha békét akarsz készülj a háborúra" ... Elég ha a hírekbe , vagy az Ukrán helyzetre tekintünk, az is részben a két "tesvérnép" közötti hatalmi, és erőforrás-újraosztási háború tulajdonképpen...
2019. szept. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem tudhatjuk, lesz-e valaha még háború, ahol szükség lesz ezekre az emberekre.

Egyikünk sem lát a jövőbe.


DE! Azt tudjuk, hogy 70 éve nem volt, szóval azt a rengeteg pénzt kiszórni a semmire 70 éven keresztül LUXUS volt.

Abból a pénzből rendben lenne az egészségügy vagy az oktatás, ami mindenkinek fájó pont.

Ha nincs gyereked, akkor is jársz orvoshoz, szóval valamelyik mindenképpen érint, de akár mindkettő is.


És ahogy írtam, ha szükség lenne a behívókra, akkor mindenkit behívnának, aki olyan korú és nem rokkant, szóval ember van.

Még egy kisebb létszámú egységgel is ki lehetne békülni, mivel szükséghelyzetben kell valaki, aki irányít.

De az a mennyiségű ember, ami/aki most ott dolgozik és semmit nem csinál, arra megint csak azt tudom írni, hogy luxus.

Tudnék pontosabbat írni, hogy az irodában dolgozó rokonunk mit is csinál (vagyis mit nem), de az már túl konkrét lenne.

A szomszéd irodában pl a katonák - és itt nem is az irodisták - rendszeresen társasjátékoznak meg filmet néznek. Minden egyes nap átmennek többször csajozni a női irodába.

Ezzel megy el a napi 8 óra, és hosszabb távon évek mennek el ezzel.

2019. szept. 14. 11:01
 18/24 anonim ***** válasza:
Természetes kell a hadsereg. Háború esetén nyilván behívó megy minden hadrafoghatónak. Mivel sorkatonaság már nincs, ezért a behívottak csak ágyútölteléknek jók többnyire, még azt sem tudják, hogyan kell a fegyvert tisztán tartani. Szóval kellene egy vérprofi kemény mag, aki háború esetén irányít, ismeri a technika minden csínját, valamint kellene egy önkéntes alapon szerveződő középszerű sorállomány (olyan nemzeti gárda szerű, akik hobbi szinten szabadidejükben elbohóckodnak a saját fontosságuk tudatában egy kis állami segítséggel), és végül a polgári lakosságból behívható emberanyag. De arra semmi szükség, ami ma megy a magyar hadseregben.
2019. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon imádom amikor tanult emberek próbálnak okosak lenni hadügyben, de semmit nem konyitanak hozzá.


"És ahogy írtam, ha szükség lenne a behívókra, akkor mindenkit behívnának, aki olyan korú és nem rokkant, szóval ember van."


Van, de azt mond el nekem, hogy ki kiképezné ki őket ha nem lenne hadsereg jelenleg? Vagy még jobbat kérdezek. Ki lassítaná le azt aki be akar törni amíg a teljesen 0-ás civileket kiképzik? Oh igen. Ez a rész elmaradt.

Mert nyilván egy ekkora haderő megállítani nemfog senkit, de lassítani igen. Ami pont elég arra hogy a NATO, és a kiképzett mostmár katonák megjelenjenek.


A rómaiaktól sokat lehet tanulni a mai napig. Az is köztük van, hogy ha békét akarsz készülj a háborúra.


"Még egy kisebb létszámú egységgel is ki lehetne békülni, mivel szükséghelyzetben kell valaki, aki irányít."


26 ezer fő az egy 10 milliós országban mióta számít soknak?


Egyébként meg ugyanolyan munkahely mint más, Amikor gyakorlatok, pörgés van akkor van munka dögivel, máskor meg pihi van pár napig.


Bár az irodista ismerősöd ezt nyilván nem fogja fel pesten vagy fehérváron mert ott aztán baromira nincs munka azt tudom... Csapatnál kicsit másabb.


Mellesleg meg ilyenkor amikor tőlem is megkérdezik hogy miért keresek ennyit a semmire, csak annyit mondok:

Ha annyira semmit nem csinálunk és baromi jól keresünk, te mértnem jelentkezel?

Válasz: "mert inkább keresek keveset mint hogy katona legyek"


Jaaaaaa. Értem. Akkor meg nem sírni kell hogy a katonák sokat keresnek (ami amugy nem igaz) Hanem tenni azért hogy te sokat keress mert akkor baromira nem fog érdekelni hogy a másik mennyit keres.



UI: Egészségügy: Amikor 10 éve 0.6% volt a gdp-nek az MH költségvetése, akkor észrevetted hogy fejlődne az egészségügy?

Nem. Miért? Mert akkor másra ment el.

Attól hogy az MH-t megszüntetnék az a pénz nem oda menne... Eddig sem odament.

2019. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"kellene egy vérprofi kemény mag, aki háború esetén irányít"


háború ESETÉN.

De hosszú ideje nem volt, és jelenleg sincs.

Tehát továbbra is csak kidobott pénz.


A kemény mag lehetne a katonaság, de írtam, hogy túl sok töltelék munkakör van, akik semmit nem csinálnak, és ezt nem csak én látom így.


Az utolsónak: nem állítottam, hogy értek hozzá, de véleményem van.

Viszont te sem vagy különb, csak okoskodsz, de nem értesz hozzá.

Engem egyszer egy katona javított ki: Magyarországnak NINCS HADSEREGE!

Szóval nem vagy hiteles, és semmivel sem vagy hozzáértőbb, mint a többi válaszoló.

2019. szept. 15. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!