Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen eséllyel vesznek fel...

Milyen eséllyel vesznek fel az altiszti akadémiára ha már van egy diplomám?

Figyelt kérdés
Mezőgazdasági mérnöknek tanulok, de amint elvégeztem szeretnék katonának menni. Mivel nem irodai munkára vágyom, ezért inkább altisztnek mennék, de elég sok helyről hallom, hogy nehéz bekerülni. Illetve most jelentkezek területvédelmi tartalékosnak. Ez és a diploma jelent valamit a későbbiekben?

2020. jan. 5. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Sok helyre nehéz bekerülni, de ha ez a vágyad én kívánom neked, hogy érd el amit szeretnél.
2020. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

semmilyen előnyt nem jelent.

A diploma a tiszti pályán jelentene előnyt.


Egyébként nemtudom honnan vetted hogy egy altiszt kevesebbet irodázik mint 1 tiszt.


Én lövész vagyok és a rajpékáim pont annyit szenvednek a papirozással mint én (mivel együtt toljuk.) Azt sosem fogod elkerülni vezetőként.

2020. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es a tisztin milyen előnyt jelent a diploma? Azért kérdezem mert én közgázon végeztem és már megfordult a fejemben h lehet katonai pályára kéne mennem, igaz még nem néztem utána.
2020. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, sokat olvastam innen a gyakoriról a témában és innen vettem a kevesebb papírmunkát. Az érdekelne még, hogy milyent előnyt jelent a diploma pontosan, de így inkább a tisztire megyek.
2020. jan. 5. 23:01
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
úgy, hogy ha van egy diplomád ami hasznos (pl a közgáz pont az) akkor van hadnagyi beosztás az nke elvégzése nélkül.
2020. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kozodd válasza:
53%
Diplomával hadnagy lennél/leszel. Kopasz hadnagy, ami azt jelenti, hogy semmit nem tudsz a honvédségről, így a melletted levő altisztek (őrm,tőrm,ftőrm) fognak “betörni” ill. megtanítani 1-2 dologra mit hogy alkalmas csinálni Ha kell nulla papírmunkát csinálsz, mert a beosztottjaid elvégzik, de az, higy mennyi papírmunkád lesz az a beosztásodon múlik. Én nagyon ajánlom, próbáld ki, rendkívül változatos rengetek lehetőséggel és a pénz is jó. Kíváncsi lennék, hogy elszántad e magad, vagy annyiban hagytad 😇
2020. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rászántam magam, de valószinűleg altisztire megyek, nem is a papirmunka, sokkal inkább az a csúnya négy év amit le kéne még húznom a padban... Van még másfél évem a diplomáig, addig edzésbe akarom hozni magamat(sajna most el vagyok hizva kicsit).
2020. jan. 12. 18:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert ugye fontos kiemelni, hogy a mezőgazdasági mérnök diplomáért nem kapok tiszti rangot sajnos.
2020. jan. 12. 18:22
 9/10 anonim válasza:
100%
Nekem katona ismeroson mondta hogy kapnak extra lovet az altisztek diplomaert. Mondjuk hangsulyozta hogy jobb hogyha olyan diplomad van ami relevens, peldaul muszaki meg hasonloak.
2020. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nem jelent előnyt egy diploma, mivel ha olyan, amit elfogadnak a honvédségen belül, akkor tiszti, azaz kezdésként hadnagyi rendfokozatot fogsz kapni. Hátránnyal sem jár, hiszen nem számít, hogy ez lesz-e az első szakmád vagy nem. Egyébként nem nehéz bekerülni, mert kevés a jelentkező, csak a fizikain meg a pszichológián kell jól teljesíteni.
2020. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!