Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A második világháborús légvéde...

A második világháborús légvédelmi ágyúk lövedékei miért a repülők előtt robbantak fel?

Figyelt kérdés

Sok filmben, játékban látni, hogy repül a lövedék a gép felé, de aztán, még a levegőben felrobban.

Miért nem akkor robbant, amikor becsapódott a repülőbe? Ilyen nehéz volt egy akkori ágyúval célozni?

Persze nem értek hozzá, biztos nem lehetett könnyű lőni vele, azért nem a jó helyen robbant fel a gránát.


Ha valamit nem jól tudok, kérlek ne kössetek belém, kezdő vagyok az ilyen dolgokban.:)



2020. jan. 23. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Leírtad a kérdésedben a választ: Sok FILMBEN JÁTÉKBAN látni!
2020. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Azokkal a légvédelmi ágyúkkal annyi esély volt eltalálni a repülőket, mintha légpuskával akarnál szétlőni egy 15 méterre álló befőttesüveget úgy, hogy csípőből tüzelsz.

Ezért használtak repeszgránátokat, amik robbanáskor több száz golyóbist (shrapnel) szórtak szét minden irányba, amik szétszaggatták a repülőket.

2020. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem csak a filmekben láttam, egyes, máshol is olvastam hogy előtte robbant, de nem tudtam miért.


2es, láttam már sok képet világháborús gépekről, elég masszívak voltak, hogy lehet hogy az a sok kis repeszdarabka nem pattant le róluk? A szárnyak fából, fémből készültek, kétlem, hogy a repeszek pár centit is betudtak fúrodni a gép szerkezetébe.

Persze lehet így volt, de nem értem, hogy milyen kárt tud okozni egy repülőben pár repesz.


Köszi!

2020. jan. 23. 22:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Olvass:

[link]

2020. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pont ugyan olyan kárt mint pár golyó. A kézigránát is ugyan ezen az elven müködik.
2020. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
A repesz többnyire úgy tudta kinyírni a gépet, hogy a motor légbeszívó nyílásain keresztül bejut a belsejébe és ott pusztít.
2020. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
Most ezt írod: "Nem, nem csak a filmekben láttam, egyes, máshol is olvastam hogy előtte robbant" Akkor a KÉRDÉSEDBEN is ezt kellett volna írni és nem megsértődni!
2020. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

"láttam már sok képet világháborús gépekről, elég masszívak voltak, hogy lehet hogy az a sok kis repeszdarabka nem pattant le róluk?"

Már milyen logika alapján kéne lepattania róla? A repülő nem valami tömör fémtömb.


" de nem értem, hogy milyen kárt tud okozni egy repülőben pár repesz"

Sérülést okoz a pilótának vagy a motornak. De ha szimplán csak a borítást vagy a szárnyakat felszaggatva teszi tönkre a repülőgép aerodinamikáját, az is elég hasznos tud lenni.

2020. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

"a motor légbeszívó nyílásain keresztül bejut a belsejébe"

Nettó hülyeség.

2020. jan. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"2es, láttam már sok képet világháborús gépekről, elég masszívak voltak, hogy lehet hogy az a sok kis repeszdarabka nem pattant le róluk? A szárnyak fából, fémből készültek, kétlem, hogy a repeszek pár centit is betudtak fúrodni a gép szerkezetébe."


Azt nem láttad esetleg, hogy a vadászgépek géppuskákkal lövik egymást és azzal is le tudják szedni a másikat? Nem értem, hogy akkor a repeszgránátok shrapneljei miért ne lennének képesek erre.

2020. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!