Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Szovjetunió akkor is legyőzt...

A Szovjetunió akkor is legyőzte volna Németországot a 2. világháborúban ha az USA be sem lépett volna a háborúba?

Figyelt kérdés

2020. jan. 30. 05:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
A történelemben nincs "volna", de Napóleont is legyőzte Oroszország, pedig akkor még az USA sehol sem volt.
2020. jan. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
90%
Szerintem még úgyse. Akkor se tudtak volna akkora haderőt küldeni a keleti frontra ami elég lett volna. Még ha nyertek is volna, nem lett volna végleges az a győzelem. Nem is tudom, hogy gondolták a németek, hogy ráteszik a kezüket az egész világra, és hogy ezt majd meg is tudják tartani.
2020. jan. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jan. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Képtelen lett volna, gondunk már bele, USA annyi hitelt adott a briteknek amit ha j tudom 2006 ig torlesztett, a szovjetunio meg ennél is sokkal többet kapott, de nem fizette vissza, amúgy ez kB 5%-t tett ki anyagkeszlet téren, de olyan fontos dolgok voltak ezek mint a rádió, amerikai segítséggel tettek rádiókat, hogy tudjanak kommunikálni. Meg azért tudni kell Amerika rengeteg pénzt adott hitelbe a briteknek a fegyverek mellett, ha nem lép be akkor nem lett volna bolond hogy belepjen, mert akkor hogy fizetik vissza neki. Amerika kB 30 ezer sherman tankot gyártott vilagrekorder lett ezzel az 1 típusú tank gyartasbol, 1941 be a szovjet tank készlet 28 ezer volt míg a német 3 ezer kb, és látjuk mire jutott a szovjetunio azzal a sok mindenével, humáneroforras problémák és technikai hibák voltak nekik, szovjet katonák is lemondtak hogy a németek tanították meg nekik igazán hogyan is kell hanoruzni, mert előtte nem nagyon ment ez náluk, a finnek Hog, elvertek őket több mint tízszeres veszteség mint Finnországnak, nem lett volna idő megtanulniuk hogyan kell csinálni a dolgokat ha nincs segítség, Németország 42 be betudta volna venni sztralingradot, bakut, 43 ba Moszkvát és leningradot, onnantól már kevés értelme lett volna folytatni, a lakosság kb 65-70% mar megszállott területen lett volna, meg logisztikaillag is Moszkva volt a központ, a vasútak központja, onnantól már egy kiverezteto vedezesi hadviselés tönkre tudta volna tenni önmagába őket.
2020. jan. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, akkor összeomlott volna gyorsan. Az usa hitelezett a mosolygós bajszosnaky és nagyon sok hadianyagot szállított.
2020. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Google fordítózva - csiszolás nélkül - idézet Hruscsov emlékirataiból:


“ Szeretném kifejezni őszinte véleményem Sztálin azon véleményével kapcsolatban, hogy a Vörös Hadsereg és a Szovjetunió megbirkózhatott-e a náci Németországgal, és túlélhette-e a háborút az Egyesült Államok és Nagy-Britannia támogatása nélkül. Először szeretnék mondani néhány megjegyzést, amelyet Sztálin tett és többször megismételt, amikor "szabadon beszélgettünk" egymás között. Nyíltan kijelentette, hogy ha az Egyesült Államok nem segített volna nekünk, akkor nem lett volna nyerve a háború. Ha egyrészt a náci Németországgal kellene harcolnunk, akkor nem lehetett volna ellenállni Németország nyomásának, és elveszítettük volna a háborút. Soha senki sem vitatta meg ezt a témát hivatalosan, és nem hiszem, hogy Sztálin írásbeli bizonyítékot hagyott volna véleményéről, ám többször is kijelentem, hogy velem folytatott beszélgetéseiben megjegyezte, hogy ezek a tényleges körülmények. Soha nem tett különös figyelmet arra, hogy beszélgetést tartson a témáról, de amikor valamiféle nyugodt beszélgetésbe kezdettünk, áttekintettük a múlt és jelen nemzetközi kérdéseit, és mikor térünk vissza az általunk megtett út témájához. a háború alatt utaztak, ezt mondták. Amikor meghallgattam az ő észrevételeit, teljesen egyetértettem vele, és ma még inkább így vagyok.”


Khrushchev, Nikita Sergeevich; Khrushchev, Serge (2004). Memoirs of Nikita Khrushchev: Commissar, 1918-1945. Penn State Press. pp. 638–639. ISBN 9780271023328.

2020. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hogy nyertek volna nélkülük? A frontra sem tudták volna szállítani az ellátmányt ha az USA nem küld teherautókat. Ami után Normandiában partaszálltak onnan is még majdnem 1 év volt mire győzni tudtak úgy, hogy a németek 3 fronton harcoltak és az országot közben szarrá bombázták a nyugati szövetségesek. Mégis 44-ben érte el a német gyártás a csúcspontját. A partraszállás előtt is folyamatosan bombázták a német hátországot, ami miatt rengetek repülőt vontak el keletről, ha nincs az USA akkor nincs bombázás, legalábbis nappal. A szovjeteknek nem volt megfelelő gépe a hátországot támadni, az angolok nem szálltak volt egyedül partra, sőt ha nem lép be az USA talán békét is kötnek. Így az összes elfoglalt ország ipara a németeknek termelt volna, amit a szovjetek nem tudtak volna támadni.
2020. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A Wehrmacht és Waffen-SS a veszteségeik 75-80%-át a keleti fronton szerezték a Szovjetunió ellen.
2020. jan. 31. 13:57
 9/14 Mopat ***** válasza:
76%

Azért bajban lettek volna az oroszok, elsősorban logisztikai szinten. A szövetségesek háromszázezernél is több Jeep terepjárót és a háromszázezernél is több teherautót szállítottak le a szovjeteknek. A szovjet, saját gyártás talán 2500 Gaz-64 dzsip volt. Mellesleg, a Gaz-64 és az ameriaki Bantam dzsip között zavaró a hasonlóság. A saját szovjet teherautó gyártás is kb háromszázezer a háború alatt. Viszont ennek olyan kilencven százaléka GAZ-AA és GAZ-AAA teherautó, max másfél tonnásak és egyik sem összkerék hajtású. A kapott amerikai teherautók pedig összkerék hajtásúak, és zömmel 1,5 és 2,5 tonnásak voltak. Szintén kaptak bőven M3 féllanctalpast is, igaz csak pár ezret. 1944/45-ben a szovjet gépesített és páncélos hadosztályok kísérő gyalogsága, felderítői, parancsnokai mind-mind amerikai járműveken utaztak. A háború után sokáig használták őket, még a megszállt országokban is. Így a korai Magyar Néphadsereg is. A háború után ezek alapján születtek meg a modern szovjet teherautók, persze mind V-8 benzinmotorral, mert a jenkik azt küldtek. Mellesleg az említett GAZ-AA, és AAA is amerikai licensz volt, méghozzá a Ford AA és AAA alapján épült. De nem volt ez újdonság, már a cári hadsereg is rendelt 1,5 millió Mosin-Nagant puskát a Remingtontól és 1,8 milliót a Westinghousetól.(Talán egy felét szállították le, mert jött az 1917-es forradalom...)

Bár tegyük hozzá, a szovjet hadsereg több mint harminc százalékban volt gépesítve már 1941-ben is. Nagyon a háború alatt sem tudták ezt az arányt növelni, ugyanis annyi gyalogos hadosztályt állítottak fel. Bár a németek még így se álltak, volt olyan 20-25% gépesítés.

2020. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 EgyGabor ***** válasza:
73%
Valószínűleg nem. A legnehezebb időszakban létszükséglet volt az USA-ból érkező repülő és minden más. Ha mondjuk Kurszk után áll le a támogatás akkor már valószínűleg igen.
2020. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!