Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szíriában és a Közel-keleten...

Szíriában és a Közel-keleten harcolók miért viselnek maszkot?

Figyelt kérdés
Szíriában, vagy a többi arab országban ahol háború van sokan a harcosok közül miért viselnek maszkot? Egyesek csak házilag, pl. sapkából gyártottak maguknak vagy másból valakik meg rendes símaszkot viselnek. Tűző nap miatt? Vagy maga a háború miatt? Sok ilyet látni videókban, képeken de nem tudom, hogy mi célja van.

2020. márc. 3. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne lehessen őket utólag felelősségre vonni.
2020. márc. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Amiért a tevekaravánnal sivatagban utazók is: a száraz levegő mellett a szájon/orron át való légzés során nagy a folyadékvesztés.
2020. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 meszike91 ***** válasza:
33%
Szíriában harci gázt is bevetettek már. Irán meg a koronavírus egyik központja.
2020. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább az amit az 1-es mondott, bár lehet azt is amit a 2-es írt, bár ha szájnál is kivágják akkor inkább az 1. Bár ha az, amit a 2-es írt, a plusz hő miatt amit visszafog a maszk az miatt az izzadságtól is lehet folyadékot veszíteni nem?
2020. márc. 3. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A sivatagban homokvihar esetén a ghutrát (fejlkedő) kötik az szájuk, orruk elé, illetve a ma már ritka tevekaravánoknál is a felvert por ellen.

Szem, szájnál kivágott maszkot, símaszkot azok a harcosok viselnek, akik nem szeretnék, ha felismernék öket -lásd: bankrablók (adott esetben a tek-esek is hasonlót viselnek) .

2020. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A homokviharra nem is gondoltam, pedig arra tényleg jó ötlet.
2020. márc. 3. 17:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kendő azért az tényleg a homok miatt van a nyakukban (rohamsityak alá nehéz lenne komplett a tradicionális fejfedőt feltenni).

A maszkok meg a személyiségi jogok miatt :) - azaz ne ismerjék fel őket, sem a családjukat, tartva attól, hogy rajtuk állnak majd bosszút ha balul ütnek ki a dolgok.

2020. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez a "személyiségi jogos" dolgot néha azért nem tudom mire vélni.

Egyszer láttam valami cikket egy női speciális alakulatról, persze riportban szigorúan csak símaszkban lehetett fényképezni őket anélkül nem, de ő maga meg tesz fel saját magáról képeket a netre maszk nélkül ráadásul egyenruhában, és később egy cikk is megírta, hogy az a bizonyos csaj volt az a maszkos a speciális alakulatoknál. Szóval az ilyesféle "szemályiségvédelmet" nem tudom hova tenni.

2020. márc. 3. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
amiről beszélsz az a YPJ, Törökországban terrorista szervezetként vannak nyílván tartva a YPG vel együtt, olyan alapon mint Iránban az amerikai hadsereg egyébként
2020. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Nem. Valamelyik ország hivatalos hadseregéről volt ez, nem terrorszervezetről.
2020. márc. 3. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!