Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Szovjetunióban kinek készült...

A Szovjetunióban kinek készültek ezek a Kalasnyikovok?

Figyelt kérdés
Kinek gyártották a hagyományos fa tusás Ak-kat, és kinek a behajtható válltámaszos változatokat?

2020. márc. 17. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
a behajtható általában mindenütt a deszantos, hk, és gépkocsizó verzió.
2020. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Csicsky ***** válasza:
88%

A behajtható válltámasz a méretcsökkentést célját szolgálta. Erre elsősorban a deszantosoknak volt szükségük (ejtőernyősök), vagy pl. a harcjármű személyzetének. Itt írnak erről:

[link]

A hagyományos fatusás meg ment pl. a gyalogsági katonáknak.

2020. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
A behajthatót azoknak ahol fontos volt a kis méret (kezelőszemélyzetek, deszantosok stb.) mindenki másnak a fatusás verzió.
2020. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ertem, köszönöm a válaszokat!


A fatusás egyébként kényelmesebb lehetett, jobban lehetett vele célozni mint a másikkal?

2020. márc. 19. 15:35
 5/9 Hungary 02 ***** válasza:
76%

A teli tusos Ak-47 a gyalogosok számára készült

A vissza hajtható válltámaszos AK-47 vagy AK-63D a deszantosok, harckocsizósok számára hogy a válltámasz visszahajtásával és a rövidebb csővel helyet spóroljanak.

érdekesség hogy a AK-63D-n nincs sín amire a távcsövet lehetett csatlakoztatni mert az eredetileg ejtőernyősöknek készített fegyverről letört volna az egész ha a katona kiugrik a gépből vagy földet ér.

2020. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

A fatusás volt az alap. AK 47 behajtható báltámasszal nem is létezett. Az már egy "továbbfejlesztett" változat.

És igen. A fatusás változat lényegesen stabilabb.

2020. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
A magyar embereknek.
2020. dec. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy mind az összes baromságot ír. Fázisú volt az Ak-47 határőröknek. A behajtható AMD-65 (Automata Módosított Desszantfegyver) kifejezetten magyar fejlesztés. Honvédeknek.
2020. dec. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

AMD-65 az már más típus mint a 63...

Nekem elég izmos vállam van, én jobban helyére tudom tenni a fatusást, a behajtható szélesebb, kitáncol sorozat közben.

2021. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!